BIURO PRASOWE

Nestle Polska S.A., 09.05.2017

Nestlé PURINA udowadnia, że wspólne życie ze zwierzętami czyni świat lepszym


Rok temu na pierwszym w historii Europejskim Forum "Lepiej nam ze zwierzętami”, Nestlé PURINA ogłosiła zobowiązania, które mają pomóc w tworzeniu świata, gdzie ludzie i zwierzęta będą lepiej ze sobą współistnieć. “Zobowiązania Puriny wobec społeczeństwa” to 10 inicjatyw obejmujących m.in. promowanie odpowiedzialnego posiadania i rozsądnej adopcji zwierząt domowych, obecność zwierząt w miejscu pracy, oraz rozwijania produktów, które poprawiają jakość i długość życia zwierząt.


Pracownicy Nestlé PURINA są zgodni: życie ze zwierzętami jest lepsze („People and Pets are better together”). Obecność czworonożnych przyjaciół obniża poziom stresu i poprawia stan zdrowia psychicznego, a także pomaga poprawić kondycję fizyczną poprzez wspólne spacery. Aby zadbać o relacje między zwierzętami i ludźmi, którzy je kochają, w lutym 2016 roku producent karmy dla psów i kotów ogłosił program “Zobowiązania PURINA wobec społeczeństwa” (ang. Purina in Society Commitments). Jednym z punktów inicjatywy jest zobowiązanie firmy do przekazywania przejrzystych informacji na temat produktów za pośrednictwem etykiet i porad dotyczących racjonalnego i zbilansowanego żywienia zwierząt, a także zapewnienie programów edukacyjnych z zakresu dobrych praktyk żywieniowych.

PURINA zdeklarowała się również, że w trosce o środowisko do 2019 roku wyeliminuje wykorzystanie co najmniej 3000 ton materiałów na opakowania we wszystkich krajach, w których firma jest obecna, a także do przeprowadzania systematycznej analizy i optymalizacji asortymentu opakowań.

Dla pracowników PURINA ważne jest zarówno zdrowie zwierząt, jak i ich ogólny dobrostan. Z tego względu firma Nestlé PURINA stworzyła program odpowiedzialnej adopcji psów i kotów Adopciaki.pl stając się partnerem strategicznym inicjatywy realizowanej przez „Fundację Viva!”.W ramach współpracy PURINA wspiera zwierzęta finansowo, głównie w zakresie pokrycia finansowego opieki behawioralnej, weterynaryjnej i żywieniowej, a zapas dobranej przez ekspertów firmy karmy, stanowi główny element wyprawki Adopciaków, którą otrzymują nowi opiekunowie czworonoga.

W ramach swoich zobowiązań PURINA promuje także obecność zwierząt w miejscach pracy. Od 21 marca 2016 roku pracownicy Nestlé PURINA w Warszawie mogą przychodzić do pracy z psami stosując się do oficjalnie przyjętej procedury. Na 2. piętrze, na terenie Działu PURINA, psy mogą przebywać w przestrzeni biurowej pod kontrolą swojego właściciela, oraz mogą uczestniczyć w spotkaniach w salkach konferencyjnych. W biurze na psich pracowników czekają legowiska, miski, a także przekąski oraz podstawowe akcesoria zoohigieniczne.

Więcej informacji na stronie: https://www.purina.pl/pins/nasze-zobowiazania

***

O Nestlé
Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5000 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2016 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Edyta Iroko
Koordynator ds. Mediów, Nestlé Polska S.A.
Email:
Telefon: +48 22 607 32 54
Mobile: +48 600 204 870

Daria Grzesiek
Account Executive
Email:
Telefon: 22 858 74 58 ext. 30