BIURO PRASOWE

Ghelamco, 28.04.2017

Przystanek mBank w Łodzi zmienia właściciela


Przystanek mBank w Łodzi, projekt biurowy zrealizowany przez Ghelamco, będzie mieć nowego właściciela. Spółki z grupy Ghelamco podpisały umowę przedwstępną sprzedaży z holenderską firmą LCN Euro Master Dutch Holdings.


Spółki z grupy Ghelamco zawarły przedwstępną umowę sprzedaży udziałów spółki będącej właścicielem Przystanku mBank z holenderską firmą LCN Euro Master Dutch Holdings z siedzibą w Amsterdamie. Umowa przyrzeczona zostanie zawarta po spełnieniu warunków określonych w umowie przedwstępnej i sfinalizowana nie później niż do 31 października 2018 roku. W transakcji spółkom z grupy Ghelamco doradzali eksperci z JLL. Z kolei za doradztwo prawne odpowiadała międzynarodowa kancelaria Hogan Lovells.

Zawarta umowa to jedna z największych transakcji na łódzkim rynku nieruchomości, jakie miały miejsce w ostatnich latach. Ten sukces jest dla nas zachętą do dalszego inwestowania w rynek nieruchomości biurowych w Łodzi, który w naszych oczach ma wciąż bardzo duży potencjał rozwoju – komentuje Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Transakcja sprzedaży Przystanku mBank potwierdza atrakcyjność i płynność głównych rynków biurowych poza Warszawą. Bardzo dobrze zlokalizowane budynki klasy A, zabezpieczone długoterminowymi umowami najmu, cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, również tych, którzy – jak LCN – debiutują na rynku biurowym w Polsce – dodaje Rafał Kosoń, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych w JLL.

Wyróżniamy się na europejskim i północnoamerykańskim rynku w transakcjach typu sale-leaseback oraz built-to-suit. Poprzez ścisłą współpracę z przyszłymi najemcami oraz deweloperami, jesteśmy w stanie stworzyć elastyczne rozwiązania dla naszych klientów i partnerów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązanej współpracy z Ghelamco oraz naszym klientem-najemcą, firmą mBank. LCN z dumą staje się częścią tego projektu, który idealnie wpisuje się w długoterminowe cele naszych partnerów w inwestowaniu, czyli funduszy emerytalnych oraz ubezpieczycieli – mówi Edward LaPuma, współzałożyciel i partner zarządzający LCN Capital Partners.

Przystanek mBank to pierwszy projekt realizowany przez Ghelamco Poland w Łodzi i jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych w tym mieście. Inwestycję zrealizowano w ścisłym centrum, przy ul. Kilińskiego 74, w bliskim sąsiedztwie zrewitalizowanego kompleksu EC1 i nowego dworca Łódź Fabryczna.

W skład kompleksu oprócz nowo wybudowanego, sześciokondygnacyjnego budynku biurowego wchodzi również zabytkowy pałacyk z oficyną, który został harmonijnie włączony w projekt. W ramach inwestycji powstał podziemny parking na ok. 180 miejsc postojowych oraz rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów z miejscem na 140 rowerów i pełnym zapleczem (szatnie, prysznice).

Łącznie w budynkach kompleksu znajduje się ok. 24 000 m kw. powierzchni biurowej, którą w całości zajmie Grupa mBank. Podpisana w grudniu 2015 roku na okres 12 lat umowa najmu jest jedną z największych na polskim rynku nieruchomości w ostatnich latach. W listopadzie 2016 roku Przystanek mBank zdobył nagrodę
w prestiżowym konkursie nieruchomościowym CIJ Awards w kategorii Best Office Lease of the Year. Bank wprowadzi się do swojej nowej siedziby w drugiej połowie 2017 roku.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982