BIURO PRASOWE

Volkswagen, 24.06.2016

Michalina Ziółkowska wystartuje we Francji w Mistrzostwach Świata w Maratonie MTB!


Zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team została zakwalifikowana do prestiżowych Mistrzostw Świata w Maratonie MTB, które odbędą się w najbliższy weekend, 25 i 26 czerwca. 14. edycja zawodów ma miejsce w malowniczym oraz górzystym Laissac we Francji. Ziółkowska będzie musiała pokonać ciężką i wymagającą trasę o zmiennym profilu. Dla kobiet zaplanowany jest dystans niespełna 70 km i ok. 2,5 tys. przewyższeń. Przed zawodniczką zatem niemałe wyzwanie. Ten wyścig jest dla niej najważniejszym startem w tegorocznym sezonie.

Pierwsze Mistrzostwa Świata w Maratonie MTB odbyły się trzynaście lat temu w szwajcarskim Lugano. Jako Polacy mamy do nich spory sentyment, ponieważ podczas nich aż dwie nasze kolarki stanęły na podium. Maja Włoszczowska wygrała wówczas złoto, a tuż za nią uplasowała się Magdalena Sadłecka. Jednakże kolejne lata dla polskiej reprezentacji nie były już tak łaskawe. Złoto Włoszczowskiej oraz srebro Sadłeckiej były ostatnimi medalami jakie udało się nam zdobyć podczas Mistrzostw Świata w Maratonie MTB. Michalina Ziółkowska z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team także próbowała swoich sił w mistrzostwach. W 2013 roku wystartowała w austriackiej miejscowości Kirchberg. Zajęła wtedy świetne 8. miejsce na trasie o długości 85 km z przewyższeniem 3700 m. Po 3 sezonach intensywnych treningów oraz licznych sukcesów Michalina ma zamiar poprawić swój najlepszy występ w zawodach najwyższej rangi. – Mistrzostwa Świata we Francji są dla mnie najważniejszym startem w sezonie. Profil trasy w Laisac nie jest dla mnie idealny. Zdecydowanie bardziej wolę długie górskie podjazdy, jak w Val Gardenie przed tygodniem. Mimo to nie mogę się doczekać rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami na świecie – mówi Michalina Ziółkowska z drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.