BIURO PRASOWE

Fundacja Mam Marzenie, 09.06.2016

Gdańsk: spełniło się marzenie Franka o byciu chemikiem


7-letni Franek chciał zostać chemikiem. Dzięki wolontariuszom trójmiejskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie i Politechnice Gdańskiej oraz Uniwersytetowi Gdańskiemu jego marzenie spełniło się. Chłopiec spędził dwa dni w laboratorium przeprowadzając chemiczne eksperymenty. Na koniec otrzymał honorowy certyfikat potwierdzający zostanie prawdziwym chemikiem.

Marzenia podopiecznych fundacji można podzielić na kilka kategorii: „być", „dostać", „spotkać" oraz „zobaczyć". Ostatnio wolontariuszom trójmiejskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie udało się spełnić niezwykłe marzenie z tej pierwszej kategorii. 7-letni Franek marzył o byciu chemikiem. Jego marzenie udało się spełnić dzięki zaangażowaniu Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Chłopiec spędził w laboratorium w sumie dwa dni. Na pierwszej z uczelni Franciszek otrzymał fartuch, okulary i dziennik laboratoryjny, w którym zapisywał przeprowadzone eksperymenty oraz honorowy certyfikat potwierdzający zostanie prawdziwym chemikiem.

Drugiego dnia na Uniwersytecie Gdańskim podczas pobytu był cały czas wożony specjalnym wózkiem z tablicą rejestracyjną GD Franek, aby się nie zmęczył. Na koniec miał zaszczyt poznać radę wydziału, z panem Dziekanem na czele i otrzymał pamiątkowy dyplom. – Dla chłopca i jego rodziny były to niezapomniane dwa dni, a my jesteśmy bardzo wdzięczni tym dwóm uczelniom za zaangażowanie. Na każdej z nich wszystko było dopięte na ostatni guzik, Franek brał udział, a w zasadzie sam przeprowadzał eksperymenty i był bardzo szczęśliwy – mówi Joanna Wiśniewska, wolontariuszka trójmiejskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Fundacja Mam Marzenie działa od ponad 12 lat. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, sponsorów i osób, które na dziecięce marzenia przekazują swój 1% podatku, spełniono już ponad 6 600 marzeń! Wszyscy zainteresowani wolontariatem oraz wsparciem fundacji mogą odwiedzić www.MamMarzenie.org, gdzie znajda informację jakie marzenia wciąż czekają na spełnienie oraz w jaki sposób można pomóc fundacji.

***

***

O Fundacji Mam Marzenie

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 7 000 marzeń chorych dzieci.

Kontakt dla mediów:

Daria Grzesiek
Biuro prasowe Fundacji Mam Marzenie
Partner of Promotion Sp. z o.o.
ul. Belgradzka 8 lok. 01
02-793 Warszawa
phone: 22 858 74 58 wew. 30
fax: 22 858 74 58 wew. 35
e-mail: