BIURO PRASOWE

Segro, 13.08.2015

Irca Polska nowym najemcą na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów


Pochodząca z Włoch firma Irca Polska, na przełomie II i III kwartału tego roku, wprowadziła się do kompleksu SEGRO zlokalizowanego w Ożarowie. Najemca zajął powierzchnię ponad 800 m². W chwili obecnej Irca Polska jest częścią Agart-Pro, ale w pierwszej połowie 2016 roku planowane jest wyodrębnienie spółki ze struktur Agart-Pro. W transakcji pośredniczyła firma JLL.

Irca działa na rynku globalnym od prawie 100 lat. Została założona przez włoską rodzinę w 1919 roku i od tego czasu specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy produktów wykorzystywanych w piekarnictwie i cukiernictwie. Firma stawia na jakość oferowanych wyrobów i konkurencyjne ceny, dzięki czemu cieszy się zaufaniem klientów nie tylko w rodzinnych stronach, ale również na arenie międzynarodowej, eksportując swoje wyroby aż do 70 krajów.

Agart Pro na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów zajęło ponad 800 m², z czego ponad 200 m² przeznaczyło na biuro i nowoczesny show room, w którym odbywać się będą pokazy produktów. Wynajmowana powierzchnia została dostosowana do potrzeb najemcy, m.in. poprzez zainstalowanie specjalnego systemu klimatyzacji.

„Misją naszej firmy jest produkcja najwyższej jakości wyrobów oraz ich sprawna dystrybucja. Kluczem jest kontakt z klientem, dlatego też wchodząc na rynek polski szukaliśmy miejsca, które zagwarantuje nam zaplecze technologiczne i logistyczne. Cieszymy się, że udało nam się znaleźć dewelopera, który swoją ofertą spełnił nasze wymogi." – mówi Joanna Stec-Gamracy, Dyrektor Zarządzający Irca Polska.

„Jednym z głównych założeń strategii SEGRO jest tworzenie nowoczesnych powierzchni magazynowych, które pozwolą sprostać oczekiwaniom naszych najemców, zarówno tych, którzy poszukują dużych jak i małych powierzchni. Te drugie oferują obecnie dwa parki SEGRO zlokalizowane w strefie warszawskiej: SEGRO Business Park Warsaw, Żerań oraz SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów. Oferowanie modułów small business unit dodatkowo podnosi atrakcyjność parków zlokalizowanych w regionie będącym jednym z największych krajowych węzłów transportowych." – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów to nowoczesny obiekt magazynowy w standardzie klasy A, oferujący docelowo 86 000 m² powierzchni przeznaczonej na działalność logistyczną oraz lekką produkcję. Kompleks znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 (Warszawa – Poznań – Berlin), zaledwie 16 kilometrów od centrum Warszawy.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl