BIURO PRASOWE

PolskiBus.com, 31.07.2015

PolskiBus.com zmuszony do zawieszenia połączeń na linii Warszawa – Lublin – Rzeszów


PolskiBus.com informuje, iż od dnia 3 sierpnia br. zawiesza kursy w ramach linii Warszawa – Lublin – Rzeszów. Powodem jest decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO), będąca efektem działań stowarzyszenia LEXMID oraz Stowarzyszenie Prywatnego Transportu Samochodowego "BUS", reprezentujących prywatnych przewoźników. Pomimo poparcia zarówno Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Lubelskiego, a także ogromnego zaangażowania klientów PolskiBus.com pragnących zachowania połączenia, jesteśmy zmuszeni zawiesić kursy w trybie natychmiastowym. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i informujemy, że podejmiemy działania, które mamy nadzieję pozwolą na wznowienie działalności tej linii.

Nie ukrywam, że jesteśmy rozczarowani decyzją, jaka zapadła w Samorządowym Kolegium Odwoławczym po dziesięciu miesiącach funkcjonowanie linii Warszawa – Lublin – Rzeszów. Niestety, pomimo podjętych przez PolskiBus.com działań mających na celu utrzymanie kursów, z przyczyn niezależnych od nas, jesteśmy zmuszeni do zawieszenia tego połączenia. Decyzja SKO jest dla nas tym bardziej zaskakująca, że od samego początku obserwowaliśmy ogromne zainteresowanie połączeniem Warszawa – Lublin – Rzeszów. Zapewniam, że podejmiemy działania zmierzające do przywrócenia funkcjonowanie tej linii. Lublin jest dla nas strategicznym miastem, także rozważamy uruchomienie nowych połączeń. Równocześnie w imieniu PolskiBus.com chciałbym serdecznie podziękować naszym pasażerom oraz wszystkim wspierającym nas instytucjom za dotychczasowe ogromne poparcie dla naszej wspólnej inicjatywy, mającej na celu utrzymanie tej linii. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z linii P7 na trasie Warszawa – Lublin" – mówi Piotr Pogonowski, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji PolskiBus.com.

Linia Warszawa – Lublin – Rzeszów pomimo protestów stowarzyszenia LEXMID oraz Stowarzyszenia Prywatnego Transportu Samochodowego "BUS", próbujących powstrzymać pojawienie się konkurencji na rynku, została uruchomiona 16 października 2014 roku. Od samego początku nasi pasażerowie wspierali otwarcie nowej linii w mediach społecznościowych, na portalach internetowych oraz na naszej stronie https://www.polskibus.com/petition, gdzie pod petycją w sprawie utrzymania połączenia podpisało się ponad 30 000 osób. Ogromne zainteresowanie tym połączeniem, które obserwowaliśmy już od momentu rozpoczęcia sprzedaży biletów, oraz ponad 10 000 przewożonych pasażerów miesięcznie utwierdziło nas w przekonaniu, że starania o jej uruchomienie były jak najbardziej zasadne. Badania przeprowadzone w listopadzie 2014 roku wśród podróżnych pokazały, że 99,8% pasażerów jest zadowolona lub bardzo zadowolona z nowej linii P7 Warszawa – Lublin – Rzeszów, natomiast 52% respondentów podróżuje częściej, właśnie dzięki nowym połączeniom PolskiBus.com. Pomimo zaangażowania Marszałka Województwa Mazowieckiego, który zezwolił na funkcjonowanie linii, Samorządowe Kolegium Odwoławcze zablokowało możliwość realizacji kursów. Decyzja ta została podjęta w wyniku działań stowarzyszeń LEXMID oraz BUS, pomimo spełnienia przez PolskiBus.com wszelkich wymogów prawnych. Efektem tej decyzji jest również to, że dotychczasowi pasażerowie z niepełnosprawnością tracą możliwość bezpiecznego i komfortowego podróżowania pomiędzy Lublinem a Rzeszowem. Chcemy zapewnić wszystkich pasażerów, że podejmiemy stanowcze działania mające na celu wznowienie funkcjonowania linii Warszawa – Lublin – Rzeszów.

Wszystkim pasażerom, którzy posiadają bilety na zawieszone kursy pomiędzy Warszawą a Lublinem oraz Warszawą a Rzeszowem zostanie zaproponowana inna godzina podróży w ramach pozostałych kursów. W przypadku, gdy zaproponowane godziny nie będą spełniały oczekiwań pasażerowie będą proszeni o kontakt drogą mailową: w celu uzyskania zwrotu pełnej kwoty za kupiony bilet. Jednocześnie pasażerowie posiadający bilety na odcinku pomiędzy Lublinem a Rzeszowem w ciągu 3 dni otrzymają zwrot pełnej kwoty za zakupiony bilet.

Kursy PolskiBus.com z Warszawy do Lublina są realizowane z przystanku Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska s. 14, o godzinach: 07:15, 10:30, 13:45, 18.20 oraz 21:25. Natomiast autokary jadące z Lublina w kierunku Warszawy odjeżdżają z Dworca PKS stanowisko 0, o godzinach: 05:00, 10:50, 14:00 17.15 oraz 21.50. Pełny rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej www.polskibus.com/timetable.

***

PolskiBus.com
PolskiBus.com to polski przewoźnik autokarowy. W jego korzystnej cenowo ofercie pasażerowie znajdą szybkie i komfortowe połączenia międzymiastowe w Polsce i Europie. Bilety można kupić już od 1 zł + 1 zł opłaty rezerwacyjnej. Klienci powinni rezerwować bilety odpowiednio wcześniej, aby nabyć bilety w jak najkorzystniejszych cenach.

PolskiBus.com obsługuje 20 tras, docierając do 35 polskich miast: Białegostoku, Bydgoszczy, Częstochowy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Kalisza, Lublina, Łodzi, Opola, Ostrowca Świętokrzyskiego, Ostródy, Poznania, Radomia, Rzeszowa, Torunia, Warszawy, Wrocławia, Płocka, Włocławka, Białej Podlaskiej, Ostrołęki, Łomży , Tarnobrzega, Elbląga, Ełku, Siedlec, Skarżyska-Kamiennej, Suwałk, Augustowa, Mławy, Sandomierza, Sieradza i Zakopanego.

Ponadto PolskiBus.com obsługuje 7 europejskich lokalizacji: Berlin, Lotnisko Berlin Schönefeld, Bratysławę, Brno, Budapeszt, Pragę oraz Wiedeń. Przewoźnik na polskim rynku jest obecny od czerwca 2011 r. Do tej pory przewiózł ponad 16 milionów pasażerów. W skład floty PolskiBus.com wchodzą wyłącznie nowoczesne, klimatyzowane autokary. Na pokładzie każdego pojazdu pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego Internetu. Większość naszych autokarów jest wyposażona w odchylane skórzane fotele. Fotele te mogą być również rozsuwane na boki. PolskiBus.com nie pobiera żadnych ukrytych opłat za przewożony bagaż.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.polskibus.com lub na www.facebook.com/polskibus.

Kontakt z mediami:

Paulina Żuk
Partner of Promotion, Biuro Prasowe PolskiBus.com

+48 22 858 74 58 wew. 107

Jan Zaworski
Partner of Promotion, Biuro Prasowe PolskiBus.com

+48 22 858 74 58 wew. 101