BIURO PRASOWE

Segro, 30.07.2015

Firma Archivio Sp. z o.o. nowym najemcą na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Żerań


Umowę na kilkuletni najem powierzchni w kompleksie SEGRO Business Park Warsaw, Żerań podpisała firma Archivio sp. z o.o. specjalizująca się w archiwizacji, niszczeniu i skanowaniu dokumentów klasy biznes. Magazyn wraz z biurem liczy ok. 1 000 m2. Najemca przeniósł się do obiektu na początku lipca.

Firma na polskim rynku funkcjonuje od 2003 roku. Główną działalnością spółki, która od samego początku działa w oparciu o polski kapitał, jest archiwizacja, przechowywanie, skanowanie, digitalizacja, tworzenie archiwów elektronicznych a także systemu do eFaktur oraz niszczenie dokumentów. W ciągu ponad dekady Archivio sp. z o.o. wdrożyło system archiwizacji dla setek klientów, często dopasowując go do potrzeb danej branży.

Spółka zajęła powierzchnię 1 000 m2, z czego prawie 800 m2 przeznaczyła na halę magazynową, pozostałe ok. 200 m2 na pomieszczenia biurowe. Całość obiektu została zaadaptowana na potrzeby prowadzenia operacji przez Archivio sp. z o.o. Firma w wyniku rozwoju swojej działalności przeniosła się do SEGRO Business Park Warsaw, Żerań z dotychczas zajmowanego obiektu, również zlokalizowanego w Żeraniu. Swoją działalność na terenie kompleksu firma rozpoczęła na początku lipca bieżącego roku.

„Priorytetem przy wyborze lokalizacji dla naszych placówek jest ich umiejscowienie, która w tym przypadku zapewnia nam ok. 15 minut drogi od ścisłego centrum Warszawy. Dodatkowym czynnikiem, którym kierowaliśmy się podczas wyboru budynku było w pełni nowoczesne zaplecze umożliwiające profesjonalne i bezpieczne przechowywanie, skanowanie, digitalizację oraz niszczenie dokumentów z zachowaniem najwyższych standardów poufności. Wszystko to zaoferował nam deweloper SEGRO, z którym podpisaliśmy umowę na kilkuletnią współpracę." – informuje Agnieszka Szymczak – Członek Zarządu
„Wygodna lokalizacja na obrzeżach Warszawy umożliwia naszym najemcom efektywne operacje logistyczne, a co za tym idzie często skrócenie czasu realizacji zleceń, co przekłada się na zadowolenie ich klientów. Na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Żerań oferujemy moduły small business unit, które cieszą się zainteresowaniem najemców z różnych branż. Powierzchnia takich modułów rozpoczyna się już od 500 m2." – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Business Park Warsaw, Żerań składa się z sześciu obiektów magazynowych, oferujących najemcą powierzchnię typu small business unit już od 500 m2. Kompleks zlokalizowany jest w pobliżu Trasy Toruńskiej, wchodzącej w skład północnej obwodnicy Warszawy, zapewniając prowadzenie efektywnej działalności dystrybucyjnej na terenie całej aglomeracji miejskiej. Lokalizacja obiektu w pobliżu autostrady A2 zapewnia dogodną komunikację na terenie kraju, a także do największych stolic europejskich.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl