BIURO PRASOWE

Ghelamco, 03.07.2015

Elewacja na budynku wieżowym Warsaw Spire pnie się w górę!


Szklana elewacja na 220-metrowym budynku A w kompleksie Warsaw Spire sięgnęła już 31. piętra. Montaż szklanych paneli sięgnął poziomu neonu „KOCHAM WARSZAWĘ", który właśnie został zdemontowany. Świetlny napis zaskarbił sobie ogromną sympatię warszawiaków i na dobre wpisał się w miejski krajobraz stolicy. Dlatego niedługo wróci na Plac Europejski, ale w nowej formie.

ROŚNIE NOWY LANDMARK WARSZAWY

Montaż szklanej elewacji postępuje w górę budynku wieżowego A w kompleksie Warsaw Spire w tempie 1 piętra na tydzień. Obecnie montaż szklanych paneli sięga 31. piętra, a konstrukcja wystających poza obrys konstrukcji, stalowych „skrzydełek" 40. piętra. Z końcem listopada tego roku drugi co do wysokości budynek w stolicy Polski będzie w pełni przeszklony. Jednocześnie z montażem podkonstrukcji i wieszaniem szklanych paneli elewacji, na pozostałych frontach robót przebiegają intensywne prace budowlane, wykończeniowe i instalacyjne, realizowana jest również aranżacja przestrzeni placu Europejskiego.

W kwietniu tego roku przekroczony został jeden z kamieni milowych budowy – ukończono 180-metrową konstrukcję żelbetową, zamykając strop nad ostatnim, 49. piętrem budynku A. W tym tygodniu zamontowane zostały ponad 15-metrowe podstawy dwóch stalowych iglic (docelowo 40 metrowych) o masie ponad 9 ton każda. Pełną wysokość 220 metrów budynek wieżowy osiągnie wraz z montażem kolejnych elementów iglic, które pojawią się na dachu budynku jesienią tego roku.

NAPIS „KOCHAM WARSZAWĘ" ZMIENI FORMĘ I WRÓCI NA PLAC EUROPEJSKI

Górująca nad otaczającymi budynkami sylwetka Warsaw Spire całkowicie odmieniła panoramę miasta również dzięki temu, że co wieczór rozświetlał ją tętniący kolorami, wysoki na 10 i długi na 25 metrów napis „KOCHAM WARSZAWĘ".

Neon zamontowany na wysokości 140 metrów nad ziemią rozbłysnął na stołecznym niebie w grudniu 2014 roku z inicjatywy fundacji Ghelamco Sztuka w Mieście. Iluminacja na konstrukcji budynku powstała po to, by ożywić przestrzeń kolorem i światłem. Została ona bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców Warszawy i przyjezdnych oraz tysiące fanów w internecie.

By umożliwić kontynuację prac montażowych elewacji na budynku wieżowym, zajmujący aż 3 kondygnacje napis świetlny został w dniu wczorajszym zdemontowany. Hasło „KOCHAM WARSZAWĘ" wpisało się w pejzaż stolicy i zyskało sympatię mieszkańców Warszawy, dlatego też pozostanie ono stałym elementem placu Europejskiego.

– Cieszymy się, że neon „KOCHAM WARSZAWĘ" wzbudził tak wiele pozytywnych emocji. Instalacja przez kilka miesięcy swojej obecności na budynku zdążyła zakorzenić się w tej części miasta. Dlatego chcemy, aby hasło „KOCHAM WARSZAWĘ" wróciło na plac Europejski. Mamy nadzieję, że w nowej odsłonie zostanie również miło przyjęte – komentuje Malwina Pawłowska z Fundacji Sztuka w Mieście.

Warsaw Spire i plac Europejski to jedna z najważniejszych inwestycji na mapie Warszawy i jest największą pod względem powierzchni inwestycją biurową w Polsce. Całkowita powierzchnia kompleksu to 100 000 m2, z czego 60 000 m2 znajdzie się w 49-kondygnacyjnym budynku wieżowym. Dwa 15-piętrowe budynki sąsiadujące oferują powierzchnię ok. 20 000 m2 każdy. Warsaw Spire na 9 miesięcy przed ukończeniem jest już wynajęty na poziomie blisko 60%. Funkcje biurowe kompleksu znakomicie dopełni unikalna aranżacja placu Europejskiego. Jest to pierwszy ogólnodostępny plac miejski tej skali realizowany przez prywatnego inwestora.

Budowa całości kompleksu Warsaw Spire i placu Europejskiego zostanie ukończona zgodnie z harmonogramem w kwietniu 2016 roku.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982