BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 31.03.2014

9.PZU Półmaraton Warszawski w liczbach.

9. PZU Półmaraton Warszawski przechodzi do historii jako największy i najszybszy półmaraton w historii Polski. Na linii startu stanęło 11 215 osób, a 11 149 zawodników przekroczyło linię mety. Zwycięzca półmaratonu Victor Kipchirchir z Kenii dobiegł do mety w czasie 01:00:48, ustanawiając nowy rekord imprezy. Rekord padł także wśród Pań - Wanjiku Polline Njeru z Kenii pokonała dystans w rewelacyjnym czasie 01:09:06.

8. Dominika Nowakowska, Polska, 01:15:37

Dziękujemy, że byliście z Nami. To wyjątkowe wydarzenie nie byłoby by możliwe bez wspaniałej pasji tysięcy zawodników, ciężko pracujących i pełnych optymizmu wolontariuszy i profesjonalnych sponsorów i partnerów, na których zawsze możemy liczyć. Jesteśmy wdzięczni, bo to dzięki Wam, 9. PZU Półmaraton Warszawski zakończył się pełnym sukcesem! Przygotowania do 36. PZU Maratonu Warszawskiego czas zacząć! Do zobaczenia we wrześniu!

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.