BIURO PRASOWE

Procter & Gamble - Pantene , 14.07.2010

Pantene Pro-V przedstawia kolekcję Lekkie i Mocne, dzięki której wybór pomiędzy odżywionymi a lekkimi włosami odchodzi w zapomnienie. Nowa formuła oparta na technologii Clean-Rinse sprawia, że włosy są do 100% mocniejsze i jednocześnie nieobciążone. Bez


Tempo życia w nowoczesnym mieście sprawia, że coraz częściej bardziej cenimy proste i lekkie, a jednocześnie skuteczne rozwiązania. W obliczu braku czasu i natłoku zajęć szukamy produktów, dzięki którym uzyskujemy rezultaty bez konieczności podejmowania wyborów. W ten sposób, zgodnie z ideą "mniej znaczy więcej" zaczynamy podążać w nowym kierunku, określanym przez trendsetterów jako "Urban Light". Nowy trend zainspirował także ekspertów Pantene Pro-V. Z myślą o potrzebach nowoczesnych kobiet, które nie chcą wybierać pomiędzy odżywionymi i mocnymi, a lekkimi włosami, stworzyli kolekcję kosmetyków, które wzmacniają włosy, nie obciążając ich. Dzięki nowej technologii Clean-Rinse produkty z linii Lekkie i Mocne spłukują się szybciej niż tradycyjne kosmetyki, nie pozostawiając zbędnego osadu, obciążającego włosy. Pantene Pro-V Lekkie i Mocne to zero kompromisów!


W lekkości siła!
Nowy trend Urban Light przejawia się we wszystkich sferach otaczającego nas świata: od sposobów, w jaki dbamy o nasze ciało, przez modę i design do architektury. Chcemy łączyć podejmowane działania tak, by realizować możliwie dużo celów. Podczas gdy w klubach fitness furorę robi antygrawitacyjna joga, która nie tylko poprawia sylwetkę i harmonię ruchu, ale także sprawia, że ciało jest odprężone i lekkie, prosta i zdrowa dieta oparta na sokach zastąpiła kilkudaniowe, skomplikowane posiłki.
Fascynacja wielością wyboru bez kompromisów widoczna jest także w modzie. Na światowych wybiegach królują wygodne i delikatne tkaniny, a miejska elegancja z nutką nonszalancji podbija serca wielbicielek mody. Proste rozwiązania przynoszące spektakularne efekty są także w centrum zainteresowania nowoczesnego designu. Nieprawdopodobnie cienkie telewizory czy leciutkie notebooki najlepiej obrazują trend upraszczania, przy jednoczesnym zwiększaniu efektywności. Minimalizm widoczny jest również w architekturze, gdzie przejrzyste i płynne formy zastąpiły duże i ciężkie bryły. Wystarczy wspomnieć chociażby projekt Abu Dhabi Louvre wykonany przez Jeana Nouvela, którego struktura pozwoli promieniom słonecznym przedostać się do wnętrza, tworząc relaksujący nastrój, czy imponujący projekt Olimpijskiego Centrum Sportów Wodnych w Londynie, przygotowany przez wielokrotnie nagradzaną Zahę Hadid. Dach konstrukcji ma kształt sinusoidy, przywodzącej na myśl przypływ wody, co wprowadza odrobinę harmonii i lekkości do chaotycznej wielkomiejskiej architektury.

Na tropie obciążonych włosów
Z badań przeprowadzonych przez specjalistów Pantene Pro-V wynika, że z jednej strony aż 68% kobiet narzeka na kondycję włosów, a z drugiej 71% zauważyło, że po użyciu odżywki kosmyki opadają . Wiele kobiet jednak codziennie staje przed wyborem pomiędzy odżywianiem i wzmacnianiem włosów, a poczuciem lekkości. Dotyczy to szczególnie cienkich i przetłuszczających się włosów. Włosy cienkie i delikatne, ze względu na swoją strukturę, są o wiele bardziej podatne na obciążenie niż włosy normalne. Niektóre produkty są dla nich po prostu zbyt ciężkie: delikatne włosy nie są w stanie udźwignąć wzmacniających składników, które, osadzając się na powierzchni kosmyków, obciążają je. Problem dotyczy także włosów o tendencji do przetłuszczania się. Pokryte są one większą ilością sebum, zatem dodatkowe substancje odżywcze jeszcze w większym stopniu je obciążają.

W świecie pielęgnacji włosów panuje przekonanie, że osiągnięcie mocnych i jednocześnie nieobciążonych włosów jest niemożliwe. Za dokuczliwe uczucie ciężkości większość konsumentek obarcza odżywki, które z jednej strony dogłębnie regenerują włosy i dbają o ich zdrowy wygląd, ale z drugiej - nieestetycznie je obciążają. Trudno zatem dziwić się, że w Polsce kosmetyk ten stosuje zaledwie 60% kobiet . Oczywiście bez odżywki da się osiągnąć efektu lekkich włosów, ale to oznacza kompromis: włosy tracą blask i zdrowy wygląd. Czy to nadal prawda?

Pantene Pro-V Lekkie i Mocne - 100% mocniejsze włosy, zero obciążenia
Zatem wzmocnione i zadbane włosy czy lekka i zwiewna fryzura? To pytanie już nie jest aktualne. Dzięki odkryciu naukowców Pantene Pro-V kobiety na całym świecie już nigdy więcej nie będą musiały iść na kompromis! Wiedząc, że włosy cienkie i delikatne oraz przetłuszczające się są szczególnie podatne na obciążenie, postanowili oni stworzyć skuteczne rozwiązanie. "Inspiracją dla naukowców Pantene Pro-V było zadanie stworzenia kosmetyków, które minimalizują efekt obciążenia włosów i sprawiają, że na długo pozostają one świeże i lekkie oraz jednocześnie właściwie odżywione" - mówi dr Frauke Neuser, ekspert naukowy P&G. Wraz z pojawieniem się tej kolekcji kończy się odwieczny dylemat, związany z koniecznością wyboru pomiędzy lekkością, a wzmacnianiem i odżywianiem włosów. "Technologia wykorzystana w nowej linii Pantene Pro-V Lekkie i Mocne odpowiada na potrzeby współczesnych kobiet. Przekonanie o tym, że produkty do pielęgnacji włosów muszą być gęste i ciężkie to mit, który nareszcie zostanie obalony" - mówi Sam McKnight, światowej sławy stylista, ambasador Pantene. Sekret nowych produktów od Pantene Pro-V tkwi w unikalnych rozwiązaniach technologicznych. W produktach z linii Lekkie i Mocne zastosowano technologię Clean-Rinse, dzięki której spłukują się one znacznie szybciej niż tradycyjne kosmetyki. Technologia minimalizuje ilość pozostawianych na włosach substancji, dzięki czemu kosmyki są świeże i lekkie, ale także wzmocnione.

Na czym polega technologiczna innowacja linii Pantene Pro-V Lekkie i Mocne?

- Tradycyjne produkty do pielęgnacji włosów mogą zawierać składniki, które zastygają na wilgotnych kosmykach i sprawiają, że są one obciążone. Rozumiejąc odczucia wielu kobiet, które za niezadowalającą kondycję swoich włosów obwiniają odżywki, eksperci Pantene Pro-V postanowili odpowiedzieć na ich potrzeby. "Gdy odkryliśmy, jak bardzo tradycyjna odżywka może obciążyć delikatne włosy, zrozumieliśmy, że musimy opracować zupełnie nową formułę, która wzmocni włosy, ale spowoduje, że nie będą ciężkie i pozbawione życia" - stwierdza dr Frauke Neuser. Zarówno w szamponie, jak i odżywce Lekkie i Mocne, zastosowany został nowy surfaktant kationowy. Jego unikalna, asymetryczna struktura sprawia, że zachowuje on w temperaturze pokojowej właściwości płynu, co znacznie ułatwia spłukiwanie produktu. Dzięki temu włosy zachowują lekkość, sprężystość i swobodę ruchu.
- W odżywce z linii Lekkie i Mocne zastosowano także zaawansowaną technologicznie drobnowarstwową strukturę żelową, która w przeciwieństwie do tradycyjnych odżywek
o kremowej konsystencji nie obciąża włosów. Jak to możliwe? Żelowa struktura sprawia, że składniki odżywcze wnikają do wnętrza włosa, natomiast podczas spłukiwania ich nadmiar jest z łatwością usuwany, dzięki temu, że odżywcze molekuły rozpadają się na mniejsze, łatwe do spłukania cząsteczki.
- Podczas gdy niektóre typy włosów potrzebują intensywnego odżywiania, inne wymagają lżejszej alternatywy. Dlatego odżywka Lekkie i Mocne zawiera aż o połowę mniej silikonu niż pozostałe odżywki Pantene. W rezultacie włosy są wzmocnione, ale nie obciążone.


Myśl lekko!
Linia Pantene Pro-V Lekkie i Mocne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które codziennie musiały wybierać pomiędzy odżywianiem i wzmacnianiem włosów, a poczuciem lekkości. Koniec z kompromisami! Od dziś nie musimy rezygnować z odżywki, by cieszyć się piękną, lekką jak piórko fryzurą. Linia składa się z czterech produktów:

SZAMPON LEKKIE I MOCNE - lekki szampon do włosów cienkich i przetłuszczających się
Nowa formuła szamponu sprawia, że włosy są odżywione i wzmocnione, a przez to bardziej odporne na zniszczenia, spowodowane niewłaściwą stylizacją i szczotkowaniem. Dzięki technologii Clean-Rinse szampon usuwa z włosów osad i pozostałości po kosmetykach do stylizacji, sprawiając, że są lekkie i dokładnie oczyszczone.


ODŻYWKA LEKKIE I MOCNE - lekka odżywka do włosów cienkich i przetłuszczających się
Dzięki ulepszonej formule odżywka Lekkie i Mocne spłukuje się dwa razy szybciej niż zwykłe odżywki Pantene Pro-V. Odżywka dogłębnie regeneruje włosy, a dzięki łatwemu spłukiwaniu nie pozostawia po sobie niechcianego osadu. W rezultacie włosy są lekkie i wyraźnie mocniejsze. Bez kompromisów!


WZMACNIAJĄCY WŁOSY, DWUFAZOWY SPRAY LEKKIE I MOCNE - lekka dwufazowa odżywka w spray'u - dla mocnych włosów
Delikatny, dwufazowy odżywczy spray stylizuje i odświeża włosy pomiędzy myciami. Pierwsza (górna) faza kosmetyku zawiera substancje wzmacniające, które ułatwiają rozczesywanie, a skupiona pod nim druga faza z pantenolem zapewnia natychmiastowe wygładzenie fryzury. Spray może być stosowany w ciągu dnia na mokre lub suche kosmyki.

ODŻYWIAJĄCA I WZMACNIAJĄCA MASKA LEKKIE I MOCNE - Lekka Odżywiająca
i Wzmacniająca Maska do włosów cienkich i przetłuszczających się

Nawet włosy delikatne lub te podatne na obciążenia pokochają maskę Lekkie i Mocne. Pomimo obecności intensywnie odżywiających składników kosmetyk nie obciąża włosów, sprawiając, że są one jednocześnie lekkie i wzmocnione. Aby włosy były wyraźnie mocniejsze i zregenerowane, maskę można stosować dwa razy w tygodniu.


Słownik Pantene Pro-V

Mocne włosy to włosy odporne na uszkodzenia, spowodowane szczotkowaniem lub stylizacją.

Technologia Clean-Rinse to technologia minimalizująca ilość pozostawianych na włosach substancji, dzięki czemu kosmyki są świeże i lekkie, ale także wzmocnione.

Surfaktant kationowy to substancja powierzchniowo czynna, której asymetryczna struktura sprawia, że zachowuje w temperaturze pokojowej właściwości płynu, co znacznie ułatwia spłukiwanie produktu. Dzięki temu włosy zachowuję lekkość, sprężystość i swobodę ruchu.

Drobnowarstwowa struktura żelowa
zawarta w odżywce sprawia, że składniki odżywcze wnikają do wnętrza włosa, natomiast podczas spłukiwania ich nadmiar jest z łatwością usuwany, dzięki temu, że odżywcze molekuły rozpadają się na mniejsze, łatwe do spłukania cząsteczki.
Sugerowana maksymalna regularna cena detaliczna:

Pantene Pro-V Szampon Lekkie i Mocne - 250 ml - 10,49 zł, 400ml - 14,99 zł
Pantene Pro-V Odżywka Lekkie i Mocne - 200 ml - 10,49 zł
Pantene Pro-V Wzmacniający włosy, dwufazowy spray Lekkie i Mocne - 150 ml - 16,99 zł
Pantene Pro-V Odżywiająca i wzmacniająca maska Lekkie i Mocne - 200 ml - 16,99 zł

***

O Procter & Gamble
Po produkty marek P&G co roku sięga prawie 5 miliardów ludzi. Firma posiada jeden z najsilniejszych portfeli godnych zaufania, wiodących marek wysokiej jakości, do których należą: Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Duracell®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks®, Wella® oraz Whisper®. P&G prowadzi działalność w około 70 krajach na całym świecie. Na stronie http://www.pg.com można znaleźć najnowsze wiadomości oraz pogłębione informacje na temat firmy Procter & Gamble oraz jej marek.

Kontakt prasowy:

Tomasz Lis
ACCOUNT DIRECTOR
tel.: 22 858 74 58 wew. 58
e-mail:

Milena Cielemęcka
ACCOUNT EXECUTIVE
tel.: 22 858 74 58 wew. 59
e-mail: