BIURO PRASOWE

Logitech, 04.08.2010

Logitech Rechargeable Speaker S715i - najnowsza mobilna stacja dokująca do iPoda


Logitech zaprezentował dziś najnowszą propozycję dla użytkowników iPodów i iPhone'ów - mobilną stację dokującą z ośmioma wbudowanymi głośnikami, zapewniającymi mocny, czysty dźwięk. Dzięki wydajnemu akumulatorowi, urządzenie można zabrać ze sobą nawet na dłuższą wycieczkę.
- Nasz najnowszy system reprezentuje kolejny poziom, jeśli chodzi o jakość dźwięku stacji dokujących do iPodów - powiedział Mark Schneider, wice prezes działu Audio
w Logitech. - Rechargeable Speaker S715i wyposażono w osiem przetworników (dwa razy więcej niż w dotychczasowych konstrukcjach) oraz akumulator NiMH z możliwością doładowania. Sprzęt można więc śmiało zabrać ze sobą wszędzie, nie martwiąc się o wyczerpujące się baterie - dodał.

Logitech Rechargeable Speaker S715i zapewnia znakomitą jakość dźwięku dzięki zastosowaniu ośmiu laserowo strojonych przetworników. Urządzenie wykorzystuje dwa trzycalowe przetworniki neodymowe dla tonów średnich, dwa półcalowe tweetery neodymowe oraz cztery dwucalowe, pasywne radiatory dla tonów niskich. W rezultacie otrzymujemy bogate, czyste brzmienie w kompaktowym systemie dla iPoda.

Teraz, głośniki razem w iPodem można zabrać ze sobą wszędzie, nie martwiąc się
o zapasowe baterie. Dołączony w zestawie akumulator pozwala na odtwarzanie muzyki przez osiem godzin bez ładowania (dokładny czas pracy może się różnić w zależności od warunków zewnętrznych czy ustawień urządzenia).

W zestawie z systemem Rechargeable Speaker S715i otrzymamy pilot zdalnego sterowania, pozwalający obsługiwać podstawowe funkcje takie, jak głośność, play, stop pauza, odtwarzanie losowe, skip czy repeat. Zasięg pilota to 10 metrów. W komplecie znajdziemy również wygodny futerał podróżny z osobną przegródką na zasilacz i pilota.

Logitech S715i współpracuje z odtwarzaczami iPod i telefonami iPhone i otrzymał certyfikaty programów "Made for iPod" i "Works with iPhone". Dodatkowo, dzięki innowacyjnej konstrukcji, będzie kompatybilny z każdym urządzeniem iPod i iPhone wykorzystującym uniwersalne złącze dokujące - nie będą potrzebne żadne przejściówki.

Cena i dostępność
Logitech Rechargeable Speaker S715i będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych
i Europie od sierpnia, a sugerowana cena detaliczna urządzenia w Polsce to 759 zł.

***

Logitech - informacje
Logitech jest światowym liderem w dziedzinie produktów służących cyfrowej rozrywce.
Od urządzeń komputerowych, przez domową rozrywkę, po platformy komunikacyjne, Logitech oferuje sprzęt i oprogramowanie umożliwiające nawigację w świecie cyfrowej rozrywki - muzyki, wideo, gier, mediów społeczościowych czy komunikacji przez Internet. Tworzone przez Logitech rozwiązania pozwalają również w pełni korzystać z nawigacji cyfrowej, zarządzać bezpieczeństwem oraz sterować domowymi urządzeniami. Założona w 1981 roku firma Logitech International to szwajcarska spółka notowana na szwajcarskiej giełdzie SWX (LOGN) oraz w Stanach Zjednoczonych na Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Kontakt dla mediów:
Krzysztof Machnicki, Logitech: +48(22)8448278
()

Tomasz Cichocki, Partner of Promotion: +48(22)8587458#51
()