BIURO PRASOWE

Samsung Electronics Polska, 23.07.2010

Samsung pierwszym masowym producentem pamięci 2Gb DDR3 w technologii 30nm


Samsung Electronics Co., Ltd., lider na rynku półprzewodników, jako pierwszy na świecie ogłosił rozpoczęcie masowej produkcji 2Gb kości pamięci Green DDR3 wykonanych w technologii 30 nm.
"Obserwujemy mocny wzrost zapotrzebowania na pamięć DDR3 i wychodzimy mu naprzeciw, wprowadzając do sprzedaży 30 nm pamięci Green DDR3" powiedział Soo-In Cho, prezes, Memory Division, Semiconductor Business, w Samsung Electronics. "30 nm pamięci DDR3 zapewnią najlepszą możliwą wydajność, przy jednoczesnej redukcji zapotrzebowania na energię, w wykorzystujących wielordzeniowe procesory komputerach klasy PC i serwerach"

Z pośród dostępnych na rynku pamięci, 30 nm 2 Gb układy Green DDR3 firmy Samsung, zapewniają najwyższą wydajność, dzięki innowacyjnemu rozmieszczeniu układów scalonych. W serwerach, moduły pamięci osiągają przepustowość sięgającą 1,866 Gb na sekundę, przy zasilaniu 1,35 V, a w komputerach klasy PC nawet 2,133 Gb na sekundę (zasilanie 1,5 V). To ponad trzykrotnie szybciej niż moduły pamięci DDR2 i półtora razy szybciej niż 50 nm układy pamięci DDR3.

Ostatni wzrost sprzedaży na rynku smartphonów, zaowocował zdecydowanym zwiększeniem ruchu sieciowego i przepływu danych. Nowe pamięci Samsunga zapewniają najwyższą wydajność i niskie zapotrzebowanie na energię, co czyni je gotowymi do wykorzystania w serwerach nowej generacji zoptymalizowanych pod kątem wirtualizacji i cloud computing. Wykorzystując technologię 30 nm pamięci Samsung, serwery zużyją ok. 20 procent mniej energii, niż w przypadku zastosowania pamięci wykonanych w 50 nm procesie produkcji.

Dodatkowo, w połączeniu z nowymi, wielordzeniowymi platformami PC, 4GB 30 nm kość pamięci DDR3 pracuje o 60 procent szybciej niż dwie 2GB 50 nm kości pamięci DDR3, zużywając przy tym o 65 procent mniej energii. 30 nm proces produkcji pozwolił na 155 procentowy wzrost wydajności w stosunku do 50 nm procesu produkcji.Samsung wkrótce poszerzy swoją ofertę o 4GB, 8GB, 16GB i 32GB 30 nm pamięci RDIMM przeznaczone do serwerów, 2GB, 4GB i 8GB pamięci UDIMM przeznaczone do stacji roboczych i komputerów klasy PC oraz 2GB, 4GB i 8GB pamięci SoDIMM przeznaczone do notebooków i komputerów typu all-in-one. Pod koniec roku firma planuje również produkcję 4Gb kości pamięci DDR3, wykonanych w 30 nm procesie technologicznym.

***

Informacje o firmie Samsung Electronics
Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 000 pracowników w 179 oddziałach w 61 krajach i składa się z dwóch głównych działów: Digital Media&Communications i Device Solutions. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji ona stronie www.samsung.pl.


Kontakt dla dziennikarzy:

Samsung Electronics Polska
Anna Koziarek:
Tel.: (22) 607 46 56
e-mail:

Agencja PR Partner of Promotion
Agata Kowalczyk: Account Executive
Tel.: (22) 858 74 58 wew. 68, 794 763 067
e-mail: