BIURO PRASOWE

Samsung Electronics Polska, 15.07.2010

Ekologia w stylowej formie


Pierwsza na polskim rynku lodówka combi o klasie efektywności A++ z technologią No Frost
Chłodziarko-zamrażarka Samsung RL55VJBIH to niezwykłe połączenie energooszczędności, ekologii i wygody użytkowania oraz ekskluzywnego wzornictwa. Najwyższa klasa efektywności energetycznej A++, technologia chłodzenia No Frost i Multi Flow, ekologiczny tryb Vacation, wieżowe oświetlenie LED - to tylko niektóre z funkcji, które czynią z RL55VJBIH mistrza w oszczędzaniu Twoich pieniędzy oraz dbałości o środowisko naturalne.

W ciągu ostatniej dekady zużycie energii elektrycznej w przeciętnym gospodarstwie domowym w Polsce wzrosło o 40 procent. Obecnie czteroosobowa polska rodzina rocznie płaci za 3,5 tys. kWh ok. 1,5 tys. zł. Jak zmniejszyć te wydatki? Jednym z możliwych rozwiązań jest wymiana starych domowych urządzeń na nowe - bardziej energooszczędne. Wśród nich wyróżnia się najnowsza propozycja Samsunga: lodówka RL55VJBIH. Dlaczego warto dla niej porzucić stary sprzęt? Powodów jest kilka.

Powód nr 1 - RL55VJBIH dba o Twoje pieniądze
Posiada bowiem mistrzowską klasę efektywności A++, a to energooszczędność rzędu 20% - 40% w porównaniu do niższych klas A i B. Dlatego zakup lodówki tej klasy jest rozsądnym rozwiązaniem, które może zwrócić się już po paru latach. Współczesne, energooszczędne lodówki (klasa A) pobierają 270-320 kWh, starsze modele klasy B lub C zużywają rocznie nawet do 500 kWh. Jedna kWh w Warszawie w standardowej taryfie G11 kosztuje 0,4556 zł. A zatem:

koszt (1): 300 kWh x 0,4556 PLN = 136,68 zł
koszt (2): 500 kWh x 0,4556 PLN = 227,80 zł

Pamiętaj! Kiedy kupujesz urządzenie, płacisz nie tylko podaną cenę. Dochodzą jeszcze koszty użytkowania, które w ciągu "życia" urządzenia mogą wielokrotnie przebić cenę zakupu. Dlatego warto zapłacić trochę więcej za nowoczesną lodówkę o dobrej klasie energetycznej, bo ten wydatek może się zwrócić już w ciągu 5-6 lat.


Powód nr 2 - RL55VJBIH dba o środowisko naturalne
Oszczędzanie energii elektrycznej to nie tylko troska o stan naszych portfeli, ale także o zachowanie naturalnych źródeł energii i ochronę środowiska: RL55VJBIH oprócz mistrzowskiej klasy energetycznej, posiada także ekologiczny czynnik chłodzący R600a, którego uwalnianie nie przyczynia się do powstawania efektu cieplarnianego. Eko-entuzjastów ucieszy również funkcja Vacation - tryb, który pozwala na obniżenie temperatury w części chłodzącej, przy jednoczesnym utrzymaniu pracy zamrażarki na maksymalnych obrotach. Wybierając się na wakacje, nie zapomnij więc przełączyć swojej lodówki na ten tryb.

Powód nr 3 - RL55VJBIH dba o wygodę i najwyższy standard przechowywania żywności
Rosnące grudy lodu w lodówce i bezkształtne bryły, w które zmieniają się przechowywane produkty? Dzięki RL55VJBIH możesz zapomnieć o tych problemach, ponieważ Samsung wyposażył ją w beszronową funkcję No Frost, która zapobiega osadzaniu się szronu na trzymanych w lodówce produktach. Dzięki temu jedzenie nie zlepia się i nie tworzy nieestetycznych brył, a także dłużej zachowuje walory smakowe i zdrowotne.

Latem w Twojej starej lodówce często musisz regulować poziom temperatury. Efekt? Na górnej półce pojawia się już lód, na dolnej temperatura wciąż jest zbyt wysoka. Ten problem rozwiązuje funkcja Multi Flow, która zapewnia stabilne i równomierne chłodzenie w całej lodówce: zimne powietrze dostaje się do wnętrza przez wiele otworów na poziomie każdej półki i gwarantuje szybki powrót do optymalnej temperatury utraconej po każdym otwarciu drzwi lodówki.

Powód nr 4, 5, 6, (...) - RL55VJBIH dba o Ciebie
Powodów, dla których RL55VJBIH jest doskonałym wyborem dla Twojej kuchni jest znacznie więcej, ale najważniejsze już wiesz: dzięki RL55VJBIH zyskujesz wiele - oszczędzasz swoje pieniądze i środowisko naturalne.

Produkt będzie dostępny w sklepach od lipca 2010 r.
Sugerowana cena detaliczna lodówki Samsung RL55VJBIH to 3999 PLN.

***

Informacje o firmie Samsung Electronics
Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 000 pracowników w 179 oddziałach w 61 krajach i składa się z dwóch głównych działów: Digital Media&Communications i Device Solutions. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji ona stronie www.samsung.pl.


Kontakt dla dziennikarzy:

Samsung Electronics Polska
Anna Koziarek:
Tel.: (22) 607 46 56
e-mail:

Agencja PR Partner of Promotion
Agata Kowalczyk: Account Executive
Tel.: (22) 858 74 58 wew. 68, 794 763 067
e-mail: