BIURO PRASOWE

TuneUp, 20.07.2010

TuneUp radzi: jak pozbyć się irytujących powiadomień w Windows 7


Czy pamiętasz, kiedy ostatnio Windows i pozostałe programy bombardowały Cię wyskakującymi na pasku zadań powiadomieniami? W większości przypadków, pojawiające się komunikaty nie niosą żadnej przydatnej informacji. Przykładowo, Windows XP regularnie informuje użytkownika o pobraniu gotowych do zainstalowania aktualizacji. Za-mykanie okienek zabiera czas i irytuje. Jak pozbyć się tego kłopotu?
Żeby wyłączyć powiadomienia manualnie użytkownik musiałby edytować rejestr Windows - zadanie zarówno trudne, jak i potencjalnie niebezpieczne. Na szczęście, Microsoft dzięki uwagom od klientów wprowadził funkcję pozwalającą na łatwe wyłączenie natrętnych powiadomień oraz pochowanie zbędnych ikonek. Oto jak krok po kroku dokonać tego w Windows 7, to proste!

1. Po pierwsze, gdy kolejny irytujący komunikat pojawi się na pasku zadań, należy kliknąć na poniższy symbol klucza (w kółeczku):
(załącznik - foto1)

Jeśli się nie pojawi, należy kliknąć na strzałkę na pasku zadań, a następnie wybrać i kliknąć pole z napisem "Dostosuj".
(załącznik - foto2)


2. Ukaże się nam wtedy okienko z listą wszystkich aplikacji, które wyświetlają powiadomienia na pasku zadań. Aby zablokować niechciane powiadomienia, należy kliknąć na "Pokaż ikony i powiadomienia", a następnie wybrać ustawienie "Ukryj ikony i powiadomienia". By schować okienko wystarczy kliknąć ponownie na jego górną belkę (tu "Ukryj ikony i powiadomienia").
(załącznik - foto3)

3. By zakończyć proces należy kliknąć: "OK". Jeśli jednak wybierzemy opcję "Włączanie i wyłączanie ikon systemowych", możemy dodatkowo dokonać wyboru, które spośród standardowych ikonek na pasku zadań Windows 7 (jak np. zegar, głośność, sieć, zasilanie etc.) chcemy zachować, a których wolimy się pozbyć. Wybrane ikonki z paska zadań można też schować nie korzystając z ww. ustawień. Wystarczy po prostu kliknąć na ikonkę i przeciągnąć za pomocą myszki nad małą strzałkę, a następnie puścić by sama zniknęła. Żeby znów zobaczyć wszystkie ikonki należy ponownie kliknąć na strzałkę.
(załącznik - foto4)

To było proste! Z Windows 7, nareszcie mamy kontrolę nad powiadomieniami i ikonkami pojawiającymi się na pasku zadań :^)

Cena i dostępność TuneUp Utilities 2010
TuneUp Utilities - Wersja 2010 obsługuje system Windows XP, Vista i Windows 7 i może być uruchamiana na maszynach z 32 i 64 bitowym procesorem. Oprogramowanie można kupić on-line bezpośrednio na stronie producenta www.tuneup.pl w cenie detalicznej 150 złotych. Użytkownicy poprzedniej wersji Tune-Up Utilities mogą uaktualnić ją za znacznie zredukowaną kwotę. Do pobrania jest także w pełni funkcjonalna, 15 - dniowa wersja testowa.

***

Kontakt dla mediów

Partner of Promotion Sp. z o.o.
Stefan Bogucki
Belgradzka 8 lok. 57, 02-793 Warszawa
Nr. Tel.: +48-22-858-74-58 w. 30

www.partnersi.com.pl

Kontakt
TuneUp Distribution GmbH
Alexandra Lawrenz
D-64293 Darmstadt
Niemcy

www.tuneup.pl

Materiały pasowe do pobrania w Internecie
www.tuneup.pl/company/press/

Informacje o firmie TuneUp
TuneUp, z siedzibą w Darmstadt, oferuje oprogramowanie umożliwiające posiadaczom systemu operacyjnego Windows optymalizację jego wydajności. Komputery PC z zainstalowanym oprogramowaniem TuneUp są lepiej uporządkowane, szybsze i bardziej stabilne.

Historia sukcesu oprogramowania TuneUp rozpoczęła się 11 lat temu, kiedy Tibor Schiemann i Christoph Laumann stworzyli pierwszy kompletny pakiet do optymalizacji system Windows. Program został nazwany "TuneUp 97 - the inteligent tuning tool". Później, twórcy TuneUp rozszerzyli funkcjonalność oprogramowania, które obejmuje obecnie wszystkie aspekty niezbędne do efektywnej optymalizacji systemu Windows.

Od 2003 r. firma TuneUp podbija również rynek międzynarodowy: Program TuneUp Utilities używany jest na całym świecie przez ponad 10 milionów użytkowników i dostępny jest w językach polskim, niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, niderlandzkim i włoskim.

TuneUp Utilities można kupić bezpośrednio na stronie www.tuneup.pl. Dystrybutorem oprogramowania w Polsce jest firma Alstor Sp. j.