BIURO PRASOWE

Samsung Electronics Polska, 21.07.2010

Samsung przedstawia nowe ekologiczne monitory LED gwarantujące jeszcze lepszą jakość obrazu


Samsung Electronics Co., Ltd., światowy lider w produkcji monitorów oraz innowator w dziedzinie technologii LED, rozszerza swoją ofertę o dwie nowe linie wyświetlaczy z podświetleniem LED - serię 50 i serię 30. Najnowsze propozycje to ekologiczne urządzenia o jeszcze lepszych kątach widzenia wyświetlanego obrazu oraz niebanalnym wzornictwie.
Zanim opracowano nowe monitory LED, firma Samsung spytała swoich klientów, o ich oczekiwania . Respondenci jako najistotniejsze wskazali: ekologię, wygląd oraz jakość obrazu. W odpowiedzi Samsung skoncentrował się właśnie na tych cechach, projektując nowe urządzenia.

- Przyjazne dla środowiska podświetlenie diodami LED: Monitory z serii 50 i 30 są kolejnym dowodem na to, jak ważne dla firmy Samsung są kwestie ekologiczne. W przeciwieństwie do tradycyjnych wyświetlaczy, monitory wykorzystujące podświetlenie LED zawierają śladowe ilości lub są całkowicie wolne od szkodliwych dla środowiska substancji takich jak rtęć lub ołów. Dodatkowo, urządzenia pobierają około 40% mniej energii, niż monitory podświetlane lampami CCFL. Natomiast dzięki technologii Touch of Color (ToC) w procesie produkcji nie wykorzystuje się farb, spray'ów ani klejów, co sprawia, że urządzenia nie zawierają lotnych związków organicznych (VOC), a recykling zużytych sprzętów jest bardziej bezpieczny. Opcja Magic Eco pozwala użytkownikom ustawić jasność monitora w odniesieniu do poziomu poboru energii. Do wyboru są cztery programy oszczędzania energii: 100 procent, 75 procent, 50 procent oraz wyłączony program oszczędzania. Ponadto, modele z serii 50 i 30 spełniają międzynarodowe standardy energetyczne, wliczając w to Energy Star 5.0.

- Elegancki i smukły wygląd: Zarówno modele z serii 50, jak i 30 wyróżniają się stylowym wzornictwem, które ustanawia nowe trendy. Modele z serii 50 utrzymane są w szarej tonacji ToC z podstawką o wykończeniu z chromu oraz delikatnym wzorem w kształcie fali. Z kolei, znakiem szczególnym produktów z serii 30 jest wykończenie ToC w kolorze ciemnego brązu - barwie rzadko spotykanej w przypadku typowych monitorów. Tym samym urządzenia w pełni wpisują się w filozofię firmy Samsung, której głównym założeniem jest tworzenie produktów przypominających dzieła sztuki.

- Najwyższy komfort oglądania: Nowe monitory LED z serii 50 i 30 oferują autorską funkcję Magic Angle, która redukuje obciążenie wzroku oraz sprawia, że obraz jest zawsze wyraźny, niezależnie od kąta patrzenia na ekran. Monitory oferują również kontrast Mega Dynamic Contrast Ratio, dynamiczny, wyraźny obraz bez zakłóceń, szybki czas reakcji 2ms, rozdzielczość Full HD oraz proporcje obrazu 16:9.

Unikalną cechą serii 50 jest nowa funkcja Magic Return, szczególnie przydatna podczas pracy z dwoma monitorami. Magic Return automatycznie przesyła obraz z ekranu, który nagle się wyłączy na drugi, wciąż włączony ekran. Dzięki temu oglądający ma stały dostęp do wyświetlanych treści, nawet wtedy, gdy jeden z monitorów zostanie niespodziewanie odłączony lub wyłączony.
" Monitory LED z serii 50 i 30 odzwierciedlają zaangażowanie naszej firmy w dążeniu do dostarczania produktów najlepszej klasy, które są przyjazne dla środowiska oraz spełniają oczekiwania naszych klientów", powiedział Jin-hwan Kim, wiceprezes Visual Display Business w Samsung Electronics. "Nieustannie wprowadzamy kolejne innowacyjne rozwiązania w zakresie wyświetlaczy i mamy nadzieję, że serie 50 oraz 30 umocnią naszą czołową pozycję na światowym rynku monitorów LED".

Nowa modele monitorów trafią do sprzedaży na początku sierpnia w cenach: 999 PLN (BX2335) oraz 1099 PLN (BX2350).

***

Informacje o firmie Samsung Electronics
Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 000 pracowników w 179 oddziałach w 61 krajach i składa się z dwóch głównych działów: Digital Media&Communications i Device Solutions. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji ona stronie www.samsung.pl.


Kontakt dla dziennikarzy:

Samsung Electronics Polska
Anna Koziarek:
Tel.: (22) 607 46 56
e-mail:

Agencja PR Partner of Promotion
Agata Kowalczyk: Account Executive
Tel.: (22) 858 74 58 wew. 68, 794 763 067
e-mail: