BIURO PRASOWE

Logitech, 03.12.2009

Dźwięk potężny jak "Skała" Logitech zaprasza na koncerty Kayah


Warszawa - 3 grudnia 2009 r. - Firma Logitech i polska wokalistka Kayah połączyli siły. W ramach współpracy Logitech sponsoruje trasę koncertową Kayah Akustycznie, promującą najnowszy album artystki "Skała". To kolejny prestiżowy projekt muzyczny wspierany w tym roku przez Logitech.
Trasa koncertowa rozpoczęła się 20 listopada i potrwa do 13 grudnia. Występy odbędą się w dziesięciu największych miastach Polski. Kayah odwiedzi: Lublin, Białystok, Bydgoszcz, Poznań, Gdańsk, Warszawę, Łódź, Wrocław, Zabrze i Kraków.

- Zaoferowanie światu czegoś niekomercyjnego, nie podążającego za trendami, nie schlebiającego masowym gustom, wymaga od artysty sporo odwagi. Taka jest "Skała" - powiedziała Kayah. - Muzyka coraz częściej potrzebuje jednak mecenatu.
W dobie kryzysu mentalnego ludzie rezygnują z kultury. Bez wsparcia takich firm jak Logitech, realizacja ambitnych projektów muzycznych nie byłaby możliwa.
Ich zaangażowanie w moją trasę koncertową bardzo dużo dla mnie znaczy
- powiedziała artystka w wywiadzie, który można znaleźć na www.logitech.com

- Utwory Kayah są rozpoznawalne dzięki charakterystycznej barwie głosu, ogromnej ekspresji i perfekcyjnemu brzmieniu. Ważnym jest, aby je odtwarzać w sposób, który pozwala na wydobycie i podkreślenie tych walorów. Nasza firma od lat oferuje komputerowe rozwiązania nagłośnieniowe, umożliwiające właściwy odbiór tak dobrej muzyki, w warunkach domowych - powiedział Krzysztof Machnicki, Regional Marketing Manager Logitech. - Produkty dedykowane muzyce odgrywają bardzo istotną rolę w ofercie Logitech. Dlatego uznaliśmy, że promowanie twórczości wyjątkowych wokalistów to naturalny krok w rozwoju naszej firmy. Cieszymy się, że w Polsce mogliśmy zaangażować się w tak prestiżowy projekt, jak trasa koncertowa Kayah.

Logitech jest jednym z prekursorów na rynku cyfrowych multimediów. Firma systematycznie rozwija technologie i produkty nagłośnieniowe oraz bezprzewodowe odtwarzacze sieciowe Squeezebox, umożliwiające fanom dostęp do muzyki najwyższej jakości. Logitech angażuje się również w prestiżowe projekty i wydarzenia muzyczne.
W tym roku firma nawiązała współpracę m.in. z legendarną grupą Queen. Najnowszy album zespołu "Absolute Greatest" był ekskluzywnie dostępny dla użytkowników odtwarzaczy Logitech Squeezebox, jeszcze przed premierą płyty w sklepach. Wraz z albumem fani otrzymali dostęp do unikatowych materiałów, obejmujących niepublikowane zdjęcia oraz komentarze członków grupy do każdego z nagrań.

Więcej informacji o Logitech można znaleźć na www.logitech.com

Kayah to jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Jak sama przyznaje - śpiewa od zawsze. Karierę solową rozpoczęła od debiutu na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich 1988 w Karlsham piosenką pt. "Córeczko chciałabym, żebyś była chłopcem", za którą otrzymała nagrodę specjalną. Jej pierwszy autorski album "Kamień" wydany został w 1995 r. Obecnie artystka posiada w dorobku osiem płyt długogrających. Za swoją twórczość Kayah była wielokrotnie wyróżniana prestiżowymi nagrodami muzycznymi, takimi jak "Fryderyki", "Super Jedynki", "Machinery", "Paszport Polityki". Otrzymała także nominację do MTV Music Awards. W czerwcu 2009 r. Kayah odebrała na Opolskim Festiwalu "SUPER Superjedynkę", za zdobycie największej ilości "Superjedynek" w historii tego konkursu. Wyróżnienie tym bardziej cenne, że nagrody te przyznawane są przez publiczność i widzów. W 2009 r. ukazał się również najnowszy album Kayah "Skała". Premiera płyty miała miejsce 14 września i po miesiącu sprzedaży uzyskała status platynowej.

Więcej informacji o artystce można znaleźć na www.kayah.pl

Zapraszamy!
20 listopada - Lublin - Filharmonia Lubelska
21 listopada - Białystok - Opera i Filharmonia Podlaska
29 listopada - Bydgoszcz - Kino Teatr Adria
30 listopada - Poznań - Aula Uniwersytetu Adama Mickiewicza
05 grudnia - Gdańsk - Filharmonia Bałtycka
06 grudnia - Warszawa - Sala Kongresowa
10 grudnia - Łódź - Klub Wytwórnia
11 grudnia - Wrocław - Centrum Sztuki IMPART
12 grudnia - Zabrze - Dom Muzyki i Tańca
13 grudnia - Kraków - Audytorium Maximum

***

Logitech - informacje
Logitech jest światowym liderem w dziedzinie produktów służących cyfrowej rozrywce.
Od urządzeń komputerowych, przez domową rozrywkę, po platformy komunikacyjne, Logitech oferuje sprzęt i oprogramowanie umożliwiające nawigację w świecie cyfrowej rozrywki - muzyki, wideo, gier, mediów społeczościowych czy komunikacji przez Internet. Tworzone przez Logitech rozwiązania pozwalają również w pełni korzystać z nawigacji cyfrowej, zarządzać bezpieczeństwem oraz sterować domowymi urządzeniami. Założona w 1981 roku firma Logitech International to szwajcarska spółka notowana na szwajcarskiej giełdzie SWX (LOGN) oraz w Stanach Zjednoczonych na Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Kontakt dla mediów:
Krzysztof Machnicki, Logitech: +48(22)8448278
()

Tomasz Cichocki, Partner of Promotion: +48(22)8587458#51
()