BIURO PRASOWE

Samsung Electronics Polska, 16.11.2009

Polskie złoto i brąz na Word Cyber Games 2009


Piotr "Pio_" Zajkowski z drużyny PGS zdobył Brązowy Medal. Again - Polska drużyna w Counter-Strike'a 1.6 - wywalczyła złoto. W klasyfikacji medalowej Polacy zajęli siódme miejsce.
Polscy zawodnicy odnieśli sukces: zdobyli dwa medale podczas rozgrywanych w chińskim Chengu finałów WCG, trwającej cztery dni olimpiady sportów elektronicznych. Jest to najlepszy występ biało-czerwonych w historii World Cyber Games. Turniej odbył się dzięki zaangażowaniu firmy Samsung, która już od dziewięciu lat systematycznie wspiera to wydarzenie, łączące ludzi z całego świata.

Finały WCG odbyły się w dniach 11-15 listopada i przyciągnęły 600 zawodników z 65 krajów, którzy toczyli boje w 12 grach. W pięciu z nich udział wzięli Polacy. Aż w dwóch - grze FIFA 09 oraz Counter-Strike 1.6, polscy zawodnicy stawali na podium. W rywalizacji medalowej Polacy jako reprezentacja narodowa zajęli siódme miejsce. Liderami zostali Koreańczycy (trzy złote, dwa srebrne oraz trzy brązowe medale). Zawody obserwowało 82 tys. widzów i 600 dziennikarzy.

Turniej FIFA 09 zakończył się w sobotę 14 listopada. Walka była bardzo wyrównana, ponieważ do Chin zjechała czołówka najlepszych zawodników z całego świata. Piotr "Pio_" Zajkowski wywalczył brąz po zaciętych rozgrywkach grupowych i finałowych. I miejsce zajął Niemiec - Chris "ChrissyB" Bullard.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły finałowym rozgrywkom w grze Counter Strike 1.6. Again - zespół biało-czerwonych, w skład którego weszli Filip "Neo" Kubski, Łukasz "LUq" Wnęk, Wiktor "TaZ" Wojtas (kapitan drużyny), Jakub "Kuben" Gurczyński oraz Mariusz "Loord" Cybulski, rozpoczął marsz po złoto od porażki z chińską drużyną Tyllo. Kolejne pojedynki, równie wyczerpujące, były już zwycięskie. Po zaciętej walce finałowej z fińskim fnatic, Polacy podnieśli do góry ręce w euforii zwycięstwa. Za I miejsce otrzymali 35 tys. USD w gotówce oraz ponad 2000 USD w nagrodach rzeczowych. Wcześniej drużyna Again zdobyła mistrzostwo w Counter-Strike'a 1.6 podczas WCG 2006. Relacja z finałowej rozgrywki w Counter-Strike 1.6 dostępna jest na portalu youtube.com pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=fYUYhlocHcY.

***

Informacje o firmie Samsung Electronics
Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 000 pracowników w 179 oddziałach w 61 krajach i składa się z dwóch głównych działów: Digital Media&Communications i Device Solutions. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji ona stronie www.samsung.pl.


Kontakt dla dziennikarzy:

Samsung Electronics Polska
Anna Koziarek:
Tel.: (22) 607 46 56
e-mail:

Agencja PR Partner of Promotion
Agata Kowalczyk: Account Executive
Tel.: (22) 858 74 58 wew. 68, 794 763 067
e-mail: