BIURO PRASOWE

Samsung Electronics Polska, 09.11.2009

Notebooki i netbooki firmy Samsung najbardziej przyjazne środowisku


Komputery firmy Samsung spełniają rygorystyczne normy dotyczące ekologii.
Warszawa - 4 listopada 2009 r. - Samsung Electronics, lider rynku elektroniki użytkowej i IT, jako jedyny spośród wszystkich światowych producentów komputerów, został w 2009 roku wyróżniony nagrodą Energy Star Excellence. W ten sposób doceniono wyjątkowy wkład firmy w redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery poprzez zmniejszanie zużycia energii w produkowanych urządzeniach. Wszystkie notebooki i netbooki znajdujące się obecnie w ofercie Samsung spełniają aktualne wymogi normy Energy Star.

Samsung jest także liderem w utylizowaniu odpadów pochodzących ze sprzętu elektronicznego. Do tej pory firma zebrała prawie 37 000 ton "e-śmieci" i przetworzyła do ponownego użytku około 83% z nich. Dzięki temu zużyte fragmenty metalu, plastiku i metali nieżelaznych można było ponownie wykorzystać w procesie produkcji urządzeń. Do 2010 roku Samsung planuje zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 45% w porównaniu z wynikami notowanymi w 2001 roku.

Energy Star to amerykański program uruchomiony w 1992 roku, który ma na celu promowanie produktów efektywnie wykorzystujących energię. Z czasem, normy Energy Star zostały zaadaptowane także przez inne państwa takie jak: Japonia, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Tajwan oraz Unię Europejską. Wśród pierwszych produktów z logo Energy Star znalazły się monitory i komputery. Obecnie certyfikaty przyznawane są setkom produktów z różnych kategorii.

Notebooki Samsung, jako pierwsze otrzymały certyfikat TCO przyznawany przez The Swedish Confederation of Professional Employees. Normy TCO określają bardzo restrykcyjne, dopuszczalne poziomy wydzielanego promieniowania i poboru energii, a także wyznaczają standard w zakresie ergonomii urządzeń. Ponadto sprzęt z logo TCO nie może zawierać rtęci. Wśród komputerów marki Samsung, które posiadają certyfikat TCO znalazły się między innymi notebooki R719, X120, X420, X520 oraz netbooki N110, N120, NC10, N310, N510.

***

Informacje o firmie Samsung Electronics
Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 000 pracowników w 179 oddziałach w 61 krajach i składa się z dwóch głównych działów: Digital Media&Communications i Device Solutions. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji ona stronie www.samsung.pl.


Kontakt dla dziennikarzy:

Samsung Electronics Polska
Anna Koziarek:
Tel.: (22) 607 46 56
e-mail:

Agencja PR Partner of Promotion
Agata Kowalczyk: Account Executive
Tel.: (22) 858 74 58 wew. 68, 794 763 067
e-mail: