BIURO PRASOWE

Emerson, 06.07.2009

Liebert CRV firmy Emerson Network Power zabezpiecza serwerownie małych i średnich firm, obniża koszty energii i upraszcza infrastrukturę chłodzenia


Liebert CRV to nowe urządzenie do klimatyzacji precyzyjnej montowane pomiędzy szafami, które Emerson Network Power oferuje jako idealne rozwiązanie do chłodzenia serwerowni i centrum danych o powierzchni od 10 do 100 m2. Dzięki łatwej integracji w konfiguracjach sprzętowych obejmujących od 1 do 30 szaf, urządzenie dostosowuje swoje działanie, a więc zużycie energii, do rzeczywistych potrzeb infrastruktury.
Warszawa, 6 lipca 2009 - Emerson Network Power, firma grupy Emerson (NYSE:EMR) i światowy lider w zapewnianiu ciągłości działania systemów biznesowych o krytycznym znaczeniu (Business-Critical Continuity), ogłosił wprowadzenie Liebert CRV, nowego urządzenia do klimatyzacji precyzyjnej przeznaczonego dla serwerów pracujących w serwerowniach i centrach danych małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

Urządzenie, instalowane między szafami, nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy na temat chłodzenia i pasuje do każdej konfiguracji serwerowni wymaganej przez administratorów systemów.

Liebert CRV instalowany w konfiguracji "strefa gorąca - strefa zimna" pobiera powietrze ze strefy gorącej, filtruje, schładza, a następnie dostarcza je do strefy zimna znajdującej się z przodu serwerów lub innych urządzeń teleinformatycznych. Schłodzone powietrze, za pośrednictwem wbudowanych regulowanych dyfuzorów, może być kierowane ku lewej, prawej lub obu częściom urządzenia, zależnie od potrzeb.

Właściwości Liebert CRV sprawiają, że może on pracować jako pojedyncze rozwiązanie chłodzenia w typowych środowiskach przetwarzania danych małych i średnich firm, które nie przekraczają powierzchni 100 m2 i obejmują maksymalnie 30 szaf.

Co ciekawe, urządzenie Emerson Network może być stosowane również w większych centrach danych do eliminacji gorących stref powstających, na przykład na skutek wdrożenia rozwiązań o wysokiej gęstości.

Unikatowość rozwiązania Liebert CRV polega na jego możliwości dostosowania się do obciążenia: moc chłodzenia, a także zużycie energii są zawsze adekwatne do faktycznego zapotrzebowania serwerów.

Za pomocą zintegrowanego oprogramowania Liebert iCOM i czujników temperatury zainstalowanych w szafach, Liebert CRV monitoruje obciążenie cieplne generowane przez sprzęt IT i automatycznie dostosowuje swoje działanie zapewniając dokładnie wymaganą moc chłodzenia.

Dzięki Liebert CRV firmy z sektora MŚP mogą zyskać znaczny wzrost efektywności energetycznej i ograniczyć koszty działania środowisk IT. Przełączane elektronicznie wentylatory i technologia Digital ScrollTM sterowane przez oprogramowanie Liebert iCOM, modulują natężenie przepływu powietrza i moc sprężarki odpowiednio do faktycznego zapotrzebowania infrastruktury obliczeniowej, co przyczynia się do jeszcze wyższych oszczędności.

Liebert CRV jest dostępny w modelach o mocy od 23 kW do 37 kW w przypadku wersji z bezpośrednim odparowaniem i 40 kW w przypadku wersji z wodą lodową.

"Dzięki Liebert CRV firmy MŚP płacą wyłącznie za faktycznie zużywaną energię: możliwość dostosowywania pracy zależnie od prawdziwych potrzeb sprzętu IT przekłada się na znaczne obniżenie kosztów energii. Dzięki tej właściwości i prostemu zarządzaniu oraz bezproblemowej instalacji w dowolnej konfiguracji Liebert CRV jest idealnym rozwiązaniem dla firm MŚP, których zapotrzebowanie na ciągłość działania systemów komputerowych zbliża się do poziomu właściwego dużym organizacjom" - powiedział Stefano Mozzato, dyrektor marketingu Liebert w regionie EMEA.

***

O Emerson Network Power(tm)
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity(tm) - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Usługi i produkty Liebert zasilania, klimatyzacji i monitoringu oznaczają efektywność bez kompromisów - Efficiency Without CompromiseTM - i pozwalają Klientom Emerson Network Power optymalizować infrastrukturę ich centrów danych przez obniżenie kosztów i zapewnienie wysokiego poziomu dostępności. Więcej informacji na stronie: www.liebert.com , www.emersonnetworkpower.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com .O Emerson(tm)
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającym klientom innowacyjne rozwiązania w ramach swoich dywizji: network power, process management, industrial automation, climate technologies, appliance and tools. Sprzedaż w roku finansowym 2009 wyniosła 20,9 miliarda dolarów. Emerson sklasyfikowano na 94 pozycji na liście 500 największych amerykańskich firm magazynu Fortune. Więcej informacji: www.Emerson.com


Więcej informacji:

Partner of Promotion
Katarzyna Głowacka

tel.: +48 22 858 74 58 wew. 47