BIURO PRASOWE

Carlsberg Polska, 26.06.2009

Carlsberg Polska wyróżniony w prestiżowym ekologicznym konkursie "Ekolaury"


Carlsberg Polska otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim ekologicznym konkursie "Ekolaury" organizowanym przez Polską Izbę Ekologii. Firma zdobyła wyróżnienie za modernizację oczyszczalni w Browarze Okocim w Brzesku. Honorowy patronat nad konkursem sprawowało Ministerstwo Środowiska.
Jury konkursu organizowanego przez Polską Izbę Ekologii wyłoniło laureatów w sześciu kategoriach. Projekt wdrożony przez Carlsberg Polska "Przemysłowo-miejska oczyszczalnia ścieków w Browarze Okocim w Brzesku" otrzymał wyróżnienie w kategorii gospodarka wodno-ściekowa. Wyróżnione przedsięwzięcie jest unikalnym przykładem współpracy przemysłu z gospodarką komunalną w zakresie realizacji wspólnych celów ochrony środowiska.

"Wyróżnienie dla Carlsberg Polska ma dla nas bardzo duże znaczenie, ponieważ sfera ekologiczna jest jednym z naszych kluczowych obszarów działań. Jesteśmy dumni, że projekt zdobył uznanie zewnętrznych ekspertów" - mówi Adam Pawełas, Manager
ds. Środowiska w Carlsberg Polska.

Konkurs Ekolaury Polskiej Izby Ekologii cieszy się uznaniem w całym kraju. Głównym celem zorganizowanego już po raz VIII konkursu jest promowanie przedsiębiorstw osiągających szczególne wyniki w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
W tym roku plebiscyt cieszył się ogromnym zainteresowaniem, w każdej kategorii konkurencja była ogromna. Liczba zgłoszonych przedsięwzięć była trzy razy większa niż w roku poprzednim. Carlsberg Polska, jako jedna z dwóch firm została doceniona za działalność ekologiczną, jako działalność wspierającą, a nie jako główny cel funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Wręczenie nagród odbyło się 23 czerwca br. w Katowicach podczas uroczystej Gali w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, w której uczestniczyli laureaci konkursu, członkowie kapituły, zaproszeni przez Radę i Zarząd Polskiej Izby Ekologii przedstawiciele parlamentu, instytucji rządowych, uczelni, samorządu terytorialnego i gospodarczego, funduszy ochrony środowiska oraz przedsiębiorcy.

Browar Okocim w latach 2005-2008 przeprowadził największą od 20 lat inwestycję na terenie oczyszczalni ścieków w Brzesku. Mimo, iż obiekt jest własnością browaru, oczyszcza zarówno ścieki z browaru, jak i ścieki komunalne z miasta Brzeska. Oczyszczalnia w Browarze Okocim jest jednym z krajowych przykładów współpracy przemysłu z gospodarką komunalną w zakresie realizacji wspólnych celów ochrony środowiska.

Inwestycja wyniosła 13,5 miliona złotych. Duże znaczenie dla realizacji projektu miało przyznanie dotacji w wysokości 3,8 miliona złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w sektorowym programie operacyjnym Wzrostu Konkurencyjności Przedsiębiorstw.

***

Carlsberg Polska zajmuje wiodące miejsce w polskim przemyśle piwowarskim,
z udziałem w rynku na poziomie 13,6% (wg Nielsen, ujęcie wartościowe), dostarczając na rynek marki piwa najwyższej jakości, odwołujące się do przyjemnych i radosnych stron dorosłego stylu życia. Carlsberg Polska ma w swoim portfelu marki Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Bosman, Piast. Piwa z portfela Carlsberg Polska warzone są w browarach w Brzesku, Szczecinie i Sierpcu.

Dodatkowych informacji udzielają:

Jagoda Jastrzębska
Carlsberg Polska
Tel. (71) 710 54 29, 0601 89 98 05
e-mail:

Emilia Hahn
Agencja PR, Partner of Promotion
Tel. (22) 858 74 58 wew. 103, 0 502 325 812
e-mail:

Piotr Pogonowski
Agencja PR, Partner of Promotion
Tel. (22) 858 74 58 wew. 101
e-mail: