BIURO PRASOWE

Emerson, 24.06.2009

Badanie Emerson Network Power Grupy Użytkowników Centrum Danych wskazuje na rosnące znaczenie efektywności i monitorowania energii


Warszawa, 24 czerwca 2009 - Emerson Network Power, firma grupy Emerson (NYSE: EMR) i światowy lider w zapewnianiu ciągłości działania systemów biznesowych o krytycznym znaczeniu (Business-Critical Continuity(tm)), ogłosiła dziś wyniki przeprowadzanego co dwa lata badania Grupy Użytkowników Centrum Danych (DCUG). Ponad 120 menedżerów obiektów, IT i centrum danych podzieliło się informacjami na temat stanu obecnego i planów związanych z ich centrum danych.
Wyniki tego badania omówiono w trakcie przeprowadzonej w tym miesiącu dwudniowej wiosennej konferencji DCUG w Waszyngtonie. Podczas imprezy, w której uczestniczyło ponad 200 członków DCUG, skoncentrowano się na technologiach i najlepszych praktykach umożliwiających centrum danych optymalne zwiększanie wydajności i wykorzystania zasobów przy mniejszych nakładach. Poruszono takie tematy jak "redukcja kosztów w centrum danych", "optymalizacja istniejących zasobów centrum danych", "budowanie systemów monitoringu mierzących efektywność centrum danych" oraz "wdrażanie systemów kontroli".

Badanie DCUG dowiodło w szczególności nieustannie rosnącej troski o efektywność energetyczną i o możliwości odpowiedniego monitorowania oraz zarządzania centrum danych. 47% uczestników badania wskazało efektywność energetyczną jako jeden z najważniejszych problemów związanych z obiektami i siecią, a 46% do trzech najistotniejszych zagadnień zaklasyfikowało odpowiednie monitorowanie. Wśród pozostałych czynników uznanych za kluczowe znalazła się koncentracja ciepła, dostępność i zagęszczenie mocy.

Badanie ujawniło, że obecne warunki gospodarcze zmusiły 61% respondentów do cięć budżetowych, podczas gdy 35% badanych było zmuszonych do opóźnienia budowy centrum danych lub projektów rozwojowych. Ponad połowa respondentów (52%) wskazała, że w przyszłości, kiedy pozwoli na to budżet, zaprojektują obiekty obsługujące gęstości rzędu 10 do 20 kW na szafę - znacznie wyższe gęstości niż przeciętna gęstość obecnych instalacji kształtująca się na poziomie 7,4 kW. Wśród powodów zwiększenia gęstości centrum danych wymieniono oszczędność powierzchni pomieszczeń, obsługę serwerów "blade" i redukcję kosztów energii.

Prawie połowa ankietowanych, oprócz konieczności wdrażania nowych technologii i późniejszego utrzymania infrastruktury centrum danych, podkreślała rosnącą złożoność systemów chłodzenia, monitorowania i zasilania. Ponad połowa (55%) uczestników badania przeprowadziła audyt zasilania i chłodzenia w celu rozwiązania problemów ze złożonością ich centrum danych. W trakcie tych analiz 74% respondentów poddało ocenie niezawodność chłodzenia, 54% pobór mocy a 51% możliwości dalszej ekspansji.

DCUG to grupa około 2000 najbardziej wpływowych menedżerów obiektów, IT i centrum danych założona przez Emerson Network Power w 2003 r. Członkami grupy są dyrektorzy posiadający szerokie doświadczenie w branży IT i zarządzania obiektami z wielu firm, między innymi Vanguard, Cincinnati Bell Technology Solutions czy JPMorgan Chase.

Informacje na temat DCUG znajdują się na stronie: www.datacenterug.org. Więcej informacji na temat technologii firmy Liebert i usług Emerson Network Power można znaleźć w witrynie: www.liebert.com.

***

O Emerson Network Power(tm)
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity(tm) - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Usługi i produkty Liebert zasilania, klimatyzacji i monitoringu oznaczają efektywność bez kompromisów - Efficiency Without CompromiseTM - i pozwalają Klientom Emerson Network Power optymalizować infrastrukturę ich centrów danych przez obniżenie kosztów i zapewnienie wysokiego poziomu dostępności. Więcej informacji na stronie: www.liebert.com , www.emersonnetworkpower.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com .O Emerson(tm)
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającym klientom innowacyjne rozwiązania w ramach swoich dywizji: network power, process management, industrial automation, climate technologies, appliance and tools. Sprzedaż w roku finansowym 2009 wyniosła 20,9 miliarda dolarów. Emerson sklasyfikowano na 94 pozycji na liście 500 największych amerykańskich firm magazynu Fortune. Więcej informacji: www.Emerson.com


Więcej informacji:

Partner of Promotion
Katarzyna Głowacka

tel.: +48 22 858 74 58 wew. 47