BIURO PRASOWE

AMD, 28.05.2009

AMD oraz czołowi producenci oprogramowania podnoszą standard korzystania i przetwarzania plików wideo dla milionów użytkowników


Dzięki technologii ATI Stream procesor komputera i graficzny tworzą wydajny tandem
SUNNYVALE, Calif. - 28 maja 2009 - Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła dziś, że wszyscy użytkownicy platform komputerowych jej produkcji będą mogli zwiększyć możliwości i przyśpieszyć działanie oprogramowania służącego do edycji oraz przetwarzania plików wideo. Dotyczy to szczególnie konwersji dużych plików High Definition na mniejsze i lepiej sprawdzające się w przenośnych odtwarzaczach plików multimedialnych.
Przyśpieszenie tego procesu jest możliwe dzięki ATI Stream, zestawowi zaawansowanych technologii hardware'owych i software'owych umożliwiających połączenie mocy CPU i GPU.

  • Kompatybilne z ATI Stream aplikacje znajdują się ofercie coraz większej liczby niezależnych producentów:
    • CyberLink's MediaShow Espresso - ten konwerter plików wideo dzięki współpracy z technologią ATI Stream podnosi wydajność aplikacji AMD Unified Video Decoder (UVD) i umożliwia szybką konwersję plików wideo do formatów obsługiwanych przez przenośne urządzenia takie jak iPhone czy Sony PSP. Kompatybilna z Ati Stream jest już również jedna z najpopularniejszych aplikacji CyberLink PowerDirector 7. Więcej informacji na temat produktów firmy można znaleźć na stronie www.cyberlink.com
    • Wkrótce na rynku pojawi się również SimHD(tm) Stream firmy ArcSoft, specjalna wtyczka do aplikacji ArcSoft TotalMedia(tm) Theatre. Dzięki wykorzystaniu technologii ATI Stream SimHD umożliwia odtwarzanie plików zapisanych w standardowych formatach w jakości niewiele odbiegającej od High Definition. Więcej informacji na temat tej aplikacji można uzyskać pod adresem www.arcsoft.com

  • Wraz z najnowszym zestawem sterowników AMD Catalyst 9.5 możliwe jest również pobranie uaktualnienia ATI Video Converter. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób możemy przyśpieszyć wykonywanie działań związanych z transkodowaniem plików wideo.
  • AMD jako producent zarówno procesorów komputerowych jak i graficznych koncentruje się na tworzeniu rozwiązań platformowych takich jak np. "Dragon", która dzięki wykorzystaniu technologii ATI Stream balansuje wykorzystanie zarówno CPU jak i GPU oferując jeszcze lepszą efektywność.


Dodatkowe informacje

Materiały wideo, benchmark:
http://www.amd.com/us-en/0,,3715_16003,00.html

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()