BIURO PRASOWE

Logitech, 17.06.2009

Vid - wideo komunikacja staje się dziecinnie prosta - Logitech przedstawia pierwszy program dedykowany wideo rozmowom online


FREMONT, Kalifornia - 17 czerwca 2009 - W ciągu ostatnich lat technologie umożliwiające wideo rozmowy online w istotny sposób przyczyniły się do przełamania bariery dystansu w kontaktach międzyludzkich. Pomimo upowszechnienia się rozwiązań tego typu, wciąż wiele osób ma problemy z obsługą niezbędnego sprzętu i oprogramowania. Z badań przeprowadzonych przez Logitech wynika, że dla dużej grupy użytkowników aplikacje umożliwiające nawiązanie internetowych połączeń wideo są zbyt skomplikowane.
Zaprezentowana dziś nowa aplikacja Logitech Vid to kolejny krok do jeszcze większego uproszczenia rozmów wideo. Program nie wymaga wieloetapowej instalacji, a intuicyjny interfejs użytkownika sprawia, że przeprowadzenie rozmowy staje się dziecinnie proste. Logitech Vid można pobrać bezpłatnie ze strony www.logitech.com/Vid. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników kamer Logitech oraz osób przez nich zaproszonych.

"Technologie umożliwiające rozmowy wideo online są dostępne od ponad 10 lat. Jednakże poziom złożoności obecnie oferowanych rozwiązań dla wielu internautów stanowił istotną barierę. Jesteśmy przekonani, że dzięki Vid przyczynimy się
do upowszechnienia tej formy komunikacji wśród dotychczasowych oraz nowych użytkowników"
- powiedziała Gina Clark, general manager and vice president of Logitech's Internet Communications business unit. "Vid to uniwersalne rozwiązanie łączące prostotę obsługi z zaawansowaną technologią gwarantującą najwyższą jakość komunikacji".

Logitech Vid, w przeciwieństwie do komunikatorów internetowych typu IM (Instant Messaging) oraz VoIP (Voice over Internet Protocol), został zaprojektowany wyłączanie do prowadzenia rozmów wideo. Dzięki temu proces instalacji oraz czynności związane z obsługą programu zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Ponadto Vid automatycznie optymalizuje liczbę wyświetlanych klatek na sekundę oraz rozdzielczość, dzięki czemu użytkownik zawsze otrzymuje ostry, pozbawiony zakłóceń obraz.

Automatyczna instalacja z kamerą
Vid jest automatycznie instalowany w momencie podłączenia do komputera kamery Logitech. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć i wszystko gotowe. Przed pierwszą rozmową wideo Vid wysyła maila pod wskazany przez użytkownika adres e-mail. Aby nawiązać połączenie odbiorca musi tylko zaakceptować zaproszenie.

Prosty, intuicyjny interface
Program Vid został opracowany wyłącznie z myślą o wideo komunikacji. Dzięki temu aplikacja oferuje użytkownikom przyjazny i łatwy w obsłudze interface. Lista kontaktów wyświetlana jest w postaci miniaturowych zdjęć. Aby nawiązać połączenie z wybraną osobą wystarczy kliknąć w ikonę przedstawiającą naszego rozmówcę.
Vid jest darmowym oprogramowaniem oferowanym wraz z kamerami Logitech. Osoby nie posiadające kamer Logitech również mogą korzystać z aplikacji dzięki mailowemu zaproszeniu do zarejestrowanych użytkowników. (Jeżeli zaproszenie zostało wysłane przez osobę, która nie zainstalowała kamery Logitech, wówczas Vid jest dostępny przez 30 dni. Po zakończeniu okresu próbnego z programy można korzystać po zainstalowaniu kamery Logitech).
Vid jest kompatybilny z komputerami PC oraz Mac.

Cena oraz dostępność
Program Logitech Vid można pobrać bezpłatnie ze strony www.logitech.com/Vid. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników kamer Logitech oraz osób przez nich zaproszonych.

***

Logitech - informacje
Logitech jest światowym liderem w dziedzinie produktów służących cyfrowej rozrywce.
Od urządzeń komputerowych, przez domową rozrywkę, po platformy komunikacyjne, Logitech oferuje sprzęt i oprogramowanie umożliwiające nawigację w świecie cyfrowej rozrywki - muzyki, wideo, gier, mediów społeczościowych czy komunikacji przez Internet. Tworzone przez Logitech rozwiązania pozwalają również w pełni korzystać z nawigacji cyfrowej, zarządzać bezpieczeństwem oraz sterować domowymi urządzeniami. Założona w 1981 roku firma Logitech International to szwajcarska spółka notowana na szwajcarskiej giełdzie SWX (LOGN) oraz w Stanach Zjednoczonych na Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Kontakt dla mediów:
Krzysztof Machnicki, Logitech: +48(22)8448278
()

Tomasz Cichocki, Partner of Promotion: +48(22)8587458#51
()