BIURO PRASOWE

Union Investment TFI, 23.10.2008

Union Investment TFI po raz szósty na podium


Już szósty raz z rzędu Union Investment TFI stanęło na podium w dorocznym rankingu towarzystw funduszy inwestycyjnych organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita i firmę analityczną Analizy Online. Towarzystwo zostało docenione m.in. za jakość zarządzania i wysoki poziom obsługi klienta. Ponadto trzy subfundusze Union Investment TFI znalazły się w czołówce rankingów poszczególnych kategorii funduszy.
Tegoroczny wynik rankingu potwierdza silną i stabilną pozycję Union Investment TFI na polskim rynku. Dowodem na to jest utrzymanie pozycji wicelidera z zeszłego roku, ale także fakt, że Towarzystwo zajmowało czterokrotnie pozycję lidera we wcześniejszych edycjach rankingu.

- Prawdziwą sztuką jest utrzymanie wysokiej pozycji przez co najmniej kilka lat. Nasze Towarzystwo po raz szósty z rzędu znalazło się na podium. To wyjątkowe osiągnięcie - mówi Zbigniew Jakubowski, wiceprezes zarządu Union Investment TFI S.A.
Oceniając poszczególne TFI, organizatorzy rankingu oprócz takich parametrów jak wyniki funduszy obligacyjnych i akcyjnych, ryzyko czy stabilność zespołu zarządzających funduszami brali również pod uwagę kryteria o charakterze jakościowym. Ważny wpływ na końcowy wynik rankingu miała więc polityka inwestycyjna towarzystwa, łatwość dostępu do ważnych dla klienta informacji, obecność w ofercie funduszu parasolowego oraz możliwość dywersyfikacji inwestycji w ramach oferty danego towarzystwa.

Na uwagę zasługuje również fundusz UniWIBIDSFIO, który został uznany za lidera produktów pieniężnych w ostatnich pięciu latach. Fundusz ten uzyskał 93 proc. możliwych do zdobycia punktów, a we wszystkich ośmiu podkategoriach znalazł się w grupie najlepszych. - Powodem tak dobrego wyniku funduszu jest przyjęty przez Union Investment TFI model zarządzania funduszami pieniężnymi, polegający na konsekwentnej i stałej optymalizacji portfela pod kątem rentowności, płynności i ryzyka kredytowego - wyjaśnia Dariusz Lasek, Dyrektor ds. Inwestycji - Papiery Dłużne w Union Investment TFI S.A . - Stosowane procedury pozwalają nam pozytywnie wyróżnić się na tle konkurencyjnych rozwiązań na polskim rynku. Fundusz UniWIBIDSFIO został tak zbudowany, aby wartość jego jednostki nie spadała pomiędzy kolejnymi dniami wyceny, co oznacza, że jest to doskonały produkt do zarządzania płynnością, szczególnie dla przedsiębiorstw. Za pomocą UniWibid SFIO można korzystać z 3-miesięcznych stóp procentowych, a jednocześnie mieć możliwość wypłaty środków w każdej chwili. Jest to zatem doskonała alternatywa dla lokat bankowych - dodaje Dariusz Lasek.

Ponadto subundusz UniKorona Akcje zajął trzecie miejsce na podium w kategorii funduszy akcyjnych, a UniKorona Zrównoważony - zajął czwarte miejsce w kategorii funduszy zrównoważonych.

W sumie w tegorocznym rankingu Union Investment TFI zdobyło 105,1 punktów, co zapewniło Towarzystwu drugie miejsce w zestawieniu. Union Investment TFI było także liderem w rankingach najlepszych TFI przygotowywanych przez Rzeczpospolitą oraz Analizy Online w latach 2007-2005. Towarzystwo zajęło również pierwsze miejsca we wcześniejszych edycjach rankingu Rzeczpospolitej - w latach 2004 i 2003, a w 2002 roku zostało uznane przez czytelników dziennika za "Najbardziej przyjazne TFI na rynku polskim".

***

Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. od ponad 21 lat oferuje najwyższej jakości rozwiązania finansowe inwestorom indywidualnym (w zakresie funduszy inwestycyjnych, portfeli asset management, a także produktów systematycznego oszczędzania) oraz instytucjom (w zakresie zarządzania płynnością firmy, asset management, tworzenia dedykowanych produktów). Towarzystwo wielokrotnie nagradzane było za osiągane wyniki zarządzania, w tym – jako jedyne – 13-krotnie stawało na podium najstarszego rankingu funduszy inwestycyjnych w Polsce, przygotowywanego przez Rzeczpospolitą i Analizy Online. Więcej informacji na stronie www.union-investment.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Union Investment TFI S.A.
Aneta Kosior, Manager ds. Marketingu i Komunikacji
tel. (22) 449 04 45

Partner of Promotion
Biuro Prasowe Union Investment TFI
Marcin Gliński, Senior Account Executive
Tel. (22) 858 74 58 w. 71,