BIURO PRASOWE

Emerson, 22.03.2007

Emerson Network Power: Nowe standardy jakości zasilania gwarantowanego dzięki filtrowi Liebert AF


Nowy aktywny filtr Liebert AF, wyprodukowany przez firmę Emerson Network PowerTM, rozwiązuje problemy zakłóceń mocy powodowane przez prądy harmoniczne, zapewniając wysoką efektywność systemu dystrybucji i zmniejszenie zużycia energii.
W dzisiejszych czasach organizacje są nadzwyczaj narażone na ryzyko wynikające z niewydolności zasilania elektrycznego, co powoduje zagrożenie obciążeń krytycznych oraz ciągłości procesów biznesowych.

Jedno ze wspomnianych zagrożeń stanowi rosnący problem "prądów harmonicznych", anomalii powodowanych przez serwery, komputery osobiste PC, statyczne konwertery i inne obciążenia, które pobierając moc w "nieliniowy" sposób, zakłócają normalną krzywą sinusoidalną prądu i mają wpływ na napięcie.

"Szum" harmoniczny powoduje szereg negatywnych skutków: przegrzewanie urządzeń, zakłócenia czułego sprzętu, niespodziewane otwieranie przełączników różnicowych oraz stosowanie nadwymiarowych połączeń elektrycznych.

Liebert AF, nowy aktywny filtr zaprojektowany przez firmę Emerson Network Power, skutecznie reaguje na opisane problemy. Ten konwerter zastosowany do obciążeń nieliniowych mierzy i eliminuje zakłócenia harmoniczne zapobiegając ich propagacji w sieci do zasilacza.

W wyniku tworzenia składowej harmonicznej o tej samej amplitudzie lecz odwrotnej fazie zostają wyeliminowane zakłócenia. W wyniku tego uzyskujemy stabilny, "czysty" sinusoidalny prąd.

Stopień korekcji wymagany dla danego systemu dystrybucyjnego i zapewniany przez filtr Liebert AF jest obliczany zależnie od dwóch parametrów: THDI, tzn. całkowitego poziomu zniekształceń harmonicznych oraz od współczynnika mocy.

Filtr Liebert AF umieszczony pomiędzy źródłem (generatorem) i zasilaczem UPS redukuje istotnie THDI obniżając jego wartość poniżej 4% i stabilizując niezależnie od istniejącego obciążenia. Stanowi to próg, który zasilacz Liebert HipulseE UPS może osiągnąć jedynie przy maksymalnym obciążeniu.

Redukując ilość energii ulegającej propagacji w sieci elektrycznej proponowane rozwiązanie także kompensuje moc bierną obciążeń nieliniowych i poprawia współczynnik mocy, co pozwala na użycie małego generatora do tego samego zastosowania. Wynikiem tego jest mniejsze zużycie i koszty oraz wyższa skuteczność systemu dystrybucji.

Instalacja filtra Liebert AF jest szybka i łatwa. Filtr może być podłączony równolegle do 6 modułów, może być łączony z filtrami biernymi oraz jest kompatybilny z produktami monitorującymi Liebert.

***

O Emerson Network Power(tm)
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity(tm) - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Usługi i produkty Liebert zasilania, klimatyzacji i monitoringu oznaczają efektywność bez kompromisów - Efficiency Without CompromiseTM - i pozwalają Klientom Emerson Network Power optymalizować infrastrukturę ich centrów danych przez obniżenie kosztów i zapewnienie wysokiego poziomu dostępności. Więcej informacji na stronie: www.liebert.com , www.emersonnetworkpower.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com .O Emerson(tm)
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającym klientom innowacyjne rozwiązania w ramach swoich dywizji: network power, process management, industrial automation, climate technologies, appliance and tools. Sprzedaż w roku finansowym 2009 wyniosła 20,9 miliarda dolarów. Emerson sklasyfikowano na 94 pozycji na liście 500 największych amerykańskich firm magazynu Fortune. Więcej informacji: www.Emerson.com


Więcej informacji:

Partner of Promotion
Katarzyna Głowacka

tel.: +48 22 858 74 58 wew. 47