BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 28.03.2007

Electronic Arts w rytmie Boogie na Nintendo Wii


Wyjątkowa rozrywka dla miłośników tańca i muzyki. Boogie(tm) to kolejny tytuł na liście nowych gier koncernu Electronic Arts.
Boogie(tm) jest zupełnie nowym produktem Electronic Arts. Gra powstaje w oddziale firmy w Montrealu i jeszcze w tym roku zostanie wprowadzona do sprzedaży w wersji na konsolę Nintendo Wii(tm). Wykorzystując niesamowite możliwości innowacyjnych kontrolerów, ta wyjątkowa gra oparta na muzyce i rytmie sprawi, że ludzie w każdym wieku powstaną z foteli, by rozpocząć niebanalną taneczną zabawę.

- Ten tytuł zaproponuje zupełnie nowy wymiar rozrywki. Podobnie jak muzyka, nasza gra przeznaczona jest dla graczy w każdym wieku. Boogie jest kompletnym pakietem, dzięki któremu każdy może tańczyć i śpiewać, czując się we własnym domu jak na prawdziwej prywatce, scenie czy planie teledysku. - podkreśla Alian Tascan, wiceprezes i generalny Dyrektor EA w Montrealu - Nintendo Wii to konsola o niesamowitych możliwościach, pobudzająca kreatywność, łamiąca utarte i znane schematy projektowania gier. Gwarantujemy, że dzięki Boogie poczujecie się jak uczestnicy konkursu "Idol".

Boogie(tm) pozwala na stworzenie i personalizację wirtualnego alter ego, które należy następnie wykorzystać w trakcie tworzenia własnych teledysków. Gracz może wybierać i dostosowywać poziom gry oraz systematycznie rozwijać swoje taneczno - wokalne umiejętności. Nowatorska rozgrywka, idealnie pasująca do systemu sterowania na konsoli Wii(tm) powoduje, że zabawa ujawnia niespotykane dotąd w świecie gier wideo możliwości. Całość tworzy idealną propozycję na muzyczne spotkania z przyjaciółmi czy rodziną, a marzącym o wielkiej, muzycznej karierze daje przedsmak prawdziwej walki o sukces.

Boogie(tm) jest najnowszym tytułem studia EA Montreal, producenta takich gier jak SSX(tm) Blur i ARMY OF TWO(tm). SSX Blur to tegoroczna odsłona niezwykle popularnej serii gier dla fanów jazdy na nartach i snowboardzie. Gra w wersji na konsolę Wii trafiła do sprzedaży w marcu. Drugi produkt z oferty EA Monteral - ARMY OF TWO(tm) pojawi się w tym roku w wersji na PLAYSTATION(r)3 i Xbox 360(tm). Gra na nowo zdefiniuje pojęcie taktycznej gry zespołowej.
ARMY OF TWO(tm) znalazła się już m.in. w prestiżowym rankingu Electronic Gaming Monthly's Top 50 Coolest New Games.

Studio EA Montreal powstało w 2004 roku. Ośrodek ten, współpracując ze znanymi i niezwykle utalentowanymi twórcami gier, wykorzystuje najbardziej zaawansowane osiągnięcia technologiczne. Gry autorstwa EA Montreal to zupełnie nowa generacja interaktywnej rozrywki, pełna nowatorskich pomysłów i niestandardowych rozwiązaniach w dziedzinie grafiki komputerowej.

Więcej informacji na stronie www.ea.pl

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: