BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 20.03.2007

EA wjechał z piskiem opon na półki sklepowe w Europie wraz z Burnout Dominator


Wielokrotnie nagradzana seria dla "wirtualnych piratów drogowych" już na PlayStation 2.
20 marzec 2007 r.- Król szybkości i destrukcji powraca! Firma Electronic Arts ogłosiła, że BurnoutTM Dominator z impetem został wprowadzony do sprzedaży w wersji na PlayStation(r)2, natomiast wersja na PSP(r) (PlayStation(r)Portable) startuje już w przyszłym tygodniu. Ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier (PEGI) przyznał grze ranking 3+ (powyżej 3 lat ).
Burnout Dominator jest całkowicie nowym grą popularnej serii BurnoutTM, która wyzywa śmiałków do udziału w wyścigach na złamanie karku. Gra prezentuje zupełnie nowy "Tryb dla Maniaków" dla wielbicieli drogowego piractwa w wirtualnej rzeczywistości polegający na brawurowym eliminowaniu innych uczestników wyścigu.

"Burnout Dominator umożliwia mrożące krew w żyłach wyczyny zakazane w realu - wyprzedzanie z prawej strony, spychanie innych samochodów na pobocze nawet przy 200 milach na godzinę na liczniku" - mówi twórca gry, Nick Channon. - "To jest powrót do idei genezy tej gry - najszybszej, najbardziej agresywnej serii wyścigowej jaka kiedykolwiek powstała. To co niemożliwe i niedozwolone w realu, staje się źródłem naszych najbardziej ekscytujących i niemożliwych do doświadczenia w prawdziwym życiu doznań za kółkiem".

Burnout Dominator na PSP udostępnia także tzw. tryb multiplayer dla maksimum 6 graczy oraz funkcję "ScoreSync", pozwalającą graczom porównywać swoje najlepsze wyniki wyścigów z punktami, które otrzymali pozostali uczestnicy.
Nowy Burnout Dominator został opracowany przez należące do Electronic Arts brytyjskie studio Criterion Games z Guildford.

Więcej informacji na temat gry Burnout, na stronie http://ea.com lub na stronie prasowej http://info.ea.com

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: