BIURO PRASOWE

CTL, 27.03.2007

Medal Europejski dla CTL Logistics


Polski koncern logistyczny CTL Logistics został uhonorowany Medalem Europejskim za usługę: logistyka materiałów niebezpiecznych. Odznaczenie, przyznawane przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club wyróżnia firmy, których działania charakteryzują najwyższe standardy jakości.
Logistyka materiałów niebezpiecznych CTL Logistics została doceniona za nowatorską na polskim rynku ofertę przewozów, popartą unikatowymi zaświadczeniami jakości SQAS (Safety and Quality Assesment System).

- Cieszymy się, że Kapituła konkursu doceniła najwyższą jakość proponowanych przez nas usług. Myślę, że przy podejmowaniu decyzji nie bez znaczenia był również fakt, że nie jesteśmy tylko przewoźnikiem kolejowym, ale koncernem logistycznym oferującym Klientom obsługę kompleksową - mówi Jarosław Pawluk, Prezes CTL Logistics - Nasza firma działa prężnie i rozwija się dynamicznie na rynku polskim, ale też w innych krajach europejskich, m.in. Niemczech, Czechach i na Ukrainie. Mamy ambicję, aby w najbliższym czasie móc oferować pełen zakres usług w obszarze łańcuchów dostaw na terenie całej Europy - dodaje prezes Pawluk.

Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem, którego celem jest wyróżniane wyrobów i usług, odpowiadających rygorystycznym standardom europejskim. Organizatorami konkursu są Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club. Nominowana usługa (lub wyrób) musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. Pod uwagę brana jest również dynamika firmy, zdobyte nagrody i certyfikaty.

***

Grupa CTL Logistics jest polskim prywatnym koncernem logistycznym, do którego należy największa kolej towarowa w Polsce i jedna z największych w Europie. Koncern oferuje kompletny produkt logistyczny obejmujący transport kolejowy i samochodowy, spedycję, dzierżawę taboru, przeładunek, obsługę bocznic oraz doradztwo celne. Grupa CTL posiada 30 bocznic, 5 000 wagonów, 170 lokomotyw i 138 km własnych torów. Obecnie w skład korporacji wchodzi 20 spółek, mających swoje siedziby w Polsce oraz poza jej granicami. Spółki z Grupy CTL Logistics posiadają certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001 oraz 9 zaświadczeń SQAS potwierdzających najwyższe światowe standardy jakości i bezpieczeństwa w obsłudze materiałów niebezpiecznych. W 2006 r. udział przewozów spółek z Grupy CTL wśród przewoźników prywatnych mierzony w tonokilometrach wyniósł 33%. www.ctl.eu

Dodatkowych informacji udziela:

Anna Hahn-Leśniewska
Partner of Promotion

+48 22 858 74 58