BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 07.03.2007

Premiera DEF JAM: ICON za niecałe dwa tygodnie


Największe gwiazdy muzyki hip hop, artyści z Hollywood i niesamowita ścieżka dźwiękowa - wyłącznie na konsolach PLAYSTATION(r) 3 i Xbox 360!
Krytycy nazywają ją kamieniem milowym innowacji - to jedna z gier, którą każdy użytkownik konsoli nowej generacji musi mieć w swojej kolekcji. Autorzy bokserskiego cyklu EA SPORTS Fight Night we współpracy z Def Jam Interactive przedstawiają niesamowite zderzenie kultury hip hop z grami wideo! Polska premiera gry DEF JAM: ICON(tm) odbędzie się w dniu 23 marca. Produkt będzie dostępny wyłącznie w wersjach na PLAYSTATION(r)3 i Xbox 360(tm).

Wsłuchaj się w najgorętsze rytmy ulicy i zobacz jak świat gry pulsuje z każdym kolejnym beat'em. Uderzaj w takt mocnych linii basowych, umiejętnie wykorzystując opadający gruz i inne elementy otoczenia, by spuścić rywalom ostry łomot. W zupełnie nowym trybie dla jednego gracza wcielisz się w rolę hip hopowego potentata i rozpoczniesz budowę muzycznego imperium. Scenarzyści serialu 24 godziny i filmu Dzień próby przygotowali wyjątkową fabułę, a Ty w miarę jej rozwoju podpisujesz kontrakty z nowymi artystami, zarządzasz ich karierami i wydajesz mega hity. Odkrywaj nowe gwiazdy i zostań IKONĄ muzyki rap!

W celu nadania rozgrywce wyraźnego hiphopowego klimatu, tytuł wzbogacono muzyką w wykonaniu czołowych artystów, takich jak m.in. The Game, Lil Jon oraz Young Jeezy. Dodatkowo, w DEF JAM: ICON można będzie również walczyć w rytm ulubionych beat'ów! W wersji na konsolę Xbox 360 dostępny będzie wyjątkowy tryb "My Soundtrack" pozwalający na tworzenie własnej ścieżki dźwiękowej. Wystarczy wczytać ulubione nagrania w formacie MP3, by wybrane w ten sposób utwory, podobnie jak oryginalna muzyka, nadały tempo rozgrywce i istotnie wpływały na świat gry.

DEF JAM: ICON powstała w wyniku współpracy studia EA Chicago z Def Jam Interactive. W ogólnoeuropejskim systemie klasyfikacji gier PEGI gra otrzymała kategorię wiekową 18+. Więcej informacji znaleźć można na stronach http://www.polska.ea.com/games/9999/ i http://www.defjamicon.com.

Pełna lista utworów dostępnych w grze DEF JAM:ICON przedstawia się następująco:


Artysta Nazwa utworu
Big Boi (i.e., Purple Ribbon All-Stars feat. Big Boi)Kryptonite
E-40Tell Me When To Go
E-40Go Hard or Go Home
Fat JoeMake It Rain
GhostfaceThe Champ (Remix)
Jim JonesCrunk Muzik
Jim JonesWe Fly High
Konkrete feat. Big BoiWhat's that Smell
Lil JonGet Crunk
Lil Jon (and the Eastside Boys)Get Low
LudacrisGet Back
M.O.P.Ante Up
Method Man & RedmanDa Rockwilder
Mike JonesBack Then
Mike JonesGot it Sewed Up - Remix
NasHate Me Now
Paul WallSittin' Sidewayz
Paul WallTrill
RedmanRush Da Security
RedmanLet's Go
Sean PaulHead in the Zone
Sean PaulAll Out
T.I.What You Know
T.I.Top Back
The GameOne Blood
The GameScream on 'Em
Young JeezyI Do This
Young JeezySoul Survivor
Young JocIt's Going Down


***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: