BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 26.03.2007

Command & Conquer 3 Wojny o tyberium - PREMIERA 30 MARCA!


Prekursor gatunku RTS powraca, by pogrążyć świat w wojnie o tyberium
- Command & Conquer powrócił! - mówi Mike Verdu, producent wykonawczy EA Los Angeles.- Połączyliśmy ciekawy scenariusz, dynamiczną akcję i wielopłaszczyznową strategię. Wszystko po to, aby wynieść "Wojny o tyberium" na jeszcze wyższy poziom. I co najważniejsze - wracamy do korzeni całej serii! Tym razem gracze ponownie mogą dowodzić futurystycznymi jednostkami Globalnej Inicjatywy Obronnej (GDI), walczyć pod dowództwem Kane'a w szeregach Braterstwa NOD a także po raz pierwszy... pokierować hordami obcych z frakcji Scrin. Już nie mogę się doczekać momentu, gdy gra trafi w ręce fanów serii!

Nowa odsłona Command & Conquer zapewnia szybką i ekscytującą rozgrywkę. Tryb jednoosobowy umożliwi wybór jednej z fascynujących kampanii, natomiast rozgrywki online w trybie multiplayer czynią z zabawy widowiskowy sport. Zaawansowana grafika oraz wyraźnie zarysowany i ciekawy wątek fabularny wzbogacony filmikami z udziałem hollywoodzkich gwiazd - to elementy, które być przyjemnie zaskoczą fanów wcześniejszych części Command & Conquer. Wersja na PC została wzbogacona o napisy w języku polskim (lokalizacja kinowa). W sieci Empik będą też dostępne limitowane edycje kolekcjonerskie gry, w dwóch wersjach GDI i NOD.

W grze Command & Conquer 3 Wojny o tyberium znajdziemy szereg znakomicie dopracowanych przerywników filmowych, w których wystąpili aktorzy znani z najpopularniejszych seriali, takich jak Zagubieni, Battlestar Galactica, House czy wielkich kinowych przebojów, np. Imperium kontratakuje, Powrót Jedi, Top Gun czy Żołnierze kosmosu. (m.in. Tricia Helfer, Josh Holloway, Michael Ironside, Jennifer Morrison, Billy Dee Williams, Grace Park).

- Od kiedy uświadomiłam sobie, że w Command & Conquer 3 zagrałam prawdziwą rolę filmową, nie mogę się doczekać wprowadzenia tytułu do sprzedaży - podkreśla Tricia Helfer, znana z serialu Battlestar Galactica.- To coś więcej niż wcielenie się w komputerowo stworzoną postać. To był jeden z najciekawszych i najzabawniejszych projektów w mojej karierze!

Po raz kolejny w roli Kane'a, charyzmatycznego przywódcy Braterstwa NOD, wystąpił Joe Kucan. W Command & Conquer 3 Wojny o tyberium swoją rolę odegrali również prawdziwi reporterzy wojenni, którzy dostarczają na bieżąco newsy z pierwszej linii frontu. W fabule gry wykorzystano ich doświadczenia z codziennej pracy, dzięki czemu jeszcze realistycznej przedstawiono świat pogrążony nie tylko w wojnie totalnej, ale i globalnej katastrofie ekologicznej.

Europejski System Klasyfikacji Gier PEGI dopuścił Command & Conquer 3 do użytku dla osób powyżej szesnastego roku życia (16+). Command & Conquer 3 Wojny o tyberium będzie również dostępny wkrótce na konsolę Xbox 360(TM). Więcej informacji na temat gry na stronie www.CommandAndConquer.com

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: