BIURO PRASOWE

CTL, 16.03.2007

CTL przywiezie 1,2 mln ton węgla dla Zespołu Elektrowni Dolna Odra


Koncern logistyczny CTL Logistics, właściciel największej prywatnej kolei towarowej w Polsce, podpisał kontrakt na przewozy operatorskie dla Zespołu Elektrowni Dolna Odra na cały 2007 rok. W ramach umowy firma dostarczy Klientowi 1 milion 200 tysięcy ton węgla kamiennego.
CTL Logistics będzie w 2007 roku odpowiedzialny za dostawę węgla do trzech elektrowni wchodzących w skład Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Dostawy surowca będą realizowane bezpośrednio z kopalń znajdujących się na terenie Górnego Śląska i rozpoczną się w pierwszej połowie marca.

- Cieszymy się, ze udało nam się wygrać przetarg na świadczenie usług przewozowych dla Zespołu Elektrowni Dolna Odra - mówi Jarosław Pawluk, Prezes CTL Logistics - Oznacza to, że nasza strategia budowania konkurencyjnego przedsiębiorstwa, które kładzie ogromny nacisk na jakość i dostosowanie do potrzeb Klienta, jest po prostu trafną strategią rynkową - dodaje Pawluk.

Kontrakt Dolnej Odry z CTL łamie dotychczasowy monopol PKP. Jest to pierwszy tak znaczący kontrakt ZE Dolna Odra z prywatnym przewoźnikiem. - Nawiązując współpracę z Dolną Odrą z jednej strony złamaliśmy monopol PKP, które do tej pory jako jedyne woziło węgiel w takich ilościach do tego odbiorcy i z drugiej przyczyniliśmy się do bardzo znaczącego obniżenia tam stawek przewozowych. Korzyści odczuje nie tylko nasz nowy klient ale i jego odbiorcy - mówi prezes Pawluk. - Z naszego doświadczenia wynika, że pojawienie się prywatnych przewoźników, skutkuje zazwyczaj obniżeniem stawek przewozowych średnio o 15% ale nawet w niektórych przypadkach i o blisko 30%. Ten argument za zniesieniem wciąż istniejących barier wolnej konkurencji na polskich torach, nie wymaga dalszego komentarza - dodaje Jarosław Pawluk.

***

Grupa CTL Logistics jest polskim prywatnym koncernem logistycznym, do którego należy największa kolej towarowa w Polsce i jedna z największych w Europie. Koncern oferuje kompletny produkt logistyczny obejmujący transport kolejowy i samochodowy, spedycję, dzierżawę taboru, przeładunek, obsługę bocznic oraz doradztwo celne. Grupa CTL posiada 30 bocznic, 5 000 wagonów, 170 lokomotyw i 138 km własnych torów. Obecnie w skład korporacji wchodzi 20 spółek, mających swoje siedziby w Polsce oraz poza jej granicami. Spółki z Grupy CTL Logistics posiadają certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001 oraz 9 zaświadczeń SQAS potwierdzających najwyższe światowe standardy jakości i bezpieczeństwa w obsłudze materiałów niebezpiecznych. W 2006 r. udział przewozów spółek z Grupy CTL wśród przewoźników prywatnych mierzony w tonokilometrach wyniósł 33%. www.ctl.eu

Dodatkowych informacji udziela:

Anna Hahn-Leśniewska
Partner of Promotion

+48 22 858 74 58