BIURO PRASOWE

Emerson, 07.03.2007

Giordano Albertazzi objął funkcję wiceprezesa działu serwisowego Emerson Network Power w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki


Giordano Albertazzi będzie odpowiedzialny za działalność usługową globalnego lidera rozwiązań technologicznych z dziedziny Business-Critical Continuity w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).
Albertazzi objął stanowisko wiceprezesa Service EMEA w ramach korporacji Emerson Network Power, globalnego lidera w tworzeniu infrastruktury technologicznej na potrzeby Business Continuity. Do jego nowych zadań będzie należała koordynacja działalności serwisowej w regionie EMEA.

Pierwszym stanowiskiem Albertazzi'ego, jakie objął w Emersonie, był menadżer fabryki należącej do korporacji, zlokalizowanej w Nove Mesto (Słowacja). Wkrótce stała się ona największą fabryką Emersona w Europie. W 2002 roku Albertazzi został Dyrektorem Marketingu Emerson Network Power w regionie EMEA i odpowiadał za budowanie strategii produktu. W 2004 roku objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Emerson Network Power we Włoszech, było to jego największe zawodowe osiągnięcie aż do obecnego awansu.

- W ramach nowej funkcji jestem odpowiedzialny za obszar o strategicznym znaczeniu dla firmy i jej klientów. W wyścigu o przywództwo w dziedzinie Business-Critical Continuity, Emerson Network Power nie poprzestaje na dostarczaniu najlepszych rozwiązań i produktów. Dzięki ciągłemu doskonaleniu naszych usług, podążając krok w krok za rozwojem wymagań sprzętowych naszych klientów, dajemy gwarancję najwyższej niezawodności - powiedział Albertazzi.

Giordano Albertazzi ma 40 lat. Uzyskał dyplom w dziedzinie "Mechanical Engineering" na Politechnice w Mediolanie oraz tytuł magistra Graduate School of Business Stanford University. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w firmie KONE Elevators, gdzie pełnił różne funkcje i szybko awansował na szefa Badań i Rozwoju KONE w Europie Południowej.

Dział serwisowy Emerson Network Power to ponad 1000 profesjonalistów na całym świecie, pracujących bezpośrednio dla korporacji w 100 centrach obsługi i zapewniających wsparcie techniczne oraz pomoc dla 35 000 klientów w 70 krajach na świecie.

***

O Emerson Network Power(tm)
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity(tm) - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Usługi i produkty Liebert zasilania, klimatyzacji i monitoringu oznaczają efektywność bez kompromisów - Efficiency Without CompromiseTM - i pozwalają Klientom Emerson Network Power optymalizować infrastrukturę ich centrów danych przez obniżenie kosztów i zapewnienie wysokiego poziomu dostępności. Więcej informacji na stronie: www.liebert.com , www.emersonnetworkpower.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com .O Emerson(tm)
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającym klientom innowacyjne rozwiązania w ramach swoich dywizji: network power, process management, industrial automation, climate technologies, appliance and tools. Sprzedaż w roku finansowym 2009 wyniosła 20,9 miliarda dolarów. Emerson sklasyfikowano na 94 pozycji na liście 500 największych amerykańskich firm magazynu Fortune. Więcej informacji: www.Emerson.com


Więcej informacji:

Partner of Promotion
Katarzyna Głowacka

tel.: +48 22 858 74 58 wew. 47