BIURO PRASOWE

Ghelamco, 20.09.2023

The Bridge na półmetku


The Bridge, jedyny aktualnie powstający wieżowiec biurowy w stolicy, rośnie jak na drożdżach – obecnie realizowana jest 26 kondygnacja. 174-metrowy biurowiec Ghelamco przy placu Europejskim będzie jednym z najbardziej ekologicznych i zaawansowanych technologicznie budynków w Europie Środkowo-Wschodniej.

Prace na budowie The Bridge, który docelowo będzie posiadał 40 pięter, nabrały zawrotnego tempa – co 5 dni powstaje kolejna kondygnacja! Pod koniec sierpnia rozpoczął się montaż szklanych paneli elewacyjnych. Równocześnie trwają prace związane z połączeniem wieżowca z historycznym gmachem Bellony, który stanie się częścią biurowego kompleksu. Wyeksponowany i poddany pieczołowitej renowacji zostanie zabytkowy hol z kolumnadą i reprezentacyjną klatką schodową. Oba budynki będą posiadały przestronne, wysokie na trzy kondygnacje wspólne lobby. Jego charakterystycznym elementem są wielkie, mierzące nawet do 18 m filary z betonu barwionego w masie, układające się w literę V, oraz szerokie schody, na których będzie można też przysiąść.

- The Bridge wyznacza najwyższy standard na polskim rynku biurowym. To ultranowoczesny i ekologiczny biurowiec na wielu płaszczyznach, czego potwierdzeniem są pierwsze w naszej części Europy certyfikaty SmartScore i WiredScore o najwyższej punktacji. Wieżowiec będzie wykorzystywał najnowsze technologie przekładające się na bezpieczeństwo i komfort pracy jego użytkowników, ale także na środowisko, zgodnie z naszą strategią ESG. To obecnie największa i najbardziej spektakularna inwestycja realizowana na stołecznym rynku nieruchomości komercyjnych i zarazem jeden z najambitniejszych projektów w naszym portfolio – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Wieżowiec w klimacie ESG

Powstający u zbiegu ulic Towarowej i Grzybowskiej wieżowiec The Bridge posiadać będzie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne. Oprócz przyznanych certyfikatów SmartScore i WiredScore na najwyższym poziomie Platinium, certyfikowany będzie również w systemach WELL, WELL Health Safety Rating, BREEAM, Green Building Standard oraz Obiekt bez barier.

Docelowo The Bridge ma być neutralny energetycznie i zasilany w 100% czystą energią pochodzącą z farm fotowoltaicznych. Obiekt wykorzystywać będzie energooszczędny i innowacyjny Building Energy Management System, zainstalowany w celu monitorowania i zarządzania parametrami energetycznymi budynku. Ponadto, w wieżowcu wdrożona zostanie nowatorska technologia kanalizacji podciśnieniowej, pozwalająca na zminimalizowanie zużycia wody w toaletach o 75%.

W budynku zastosowany zostanie również autorski system operacyjny Signal OS, który pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie wodą i energią oraz kontrolę obróbki powietrza wraz z jego monitoringiem, aby było wolne od smogu. Elementem systemu jest aplikacja mobilna umożliwiająca najemcom poruszanie się po biurowcu bez karty dostępu czy rezerwację sal i miejsc parkingowych. W The Bridge wykorzystane będą też specjalne rozwiązania antypandemiczne zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów, m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych.

The Bridge zaoferuje przyszłym użytkownikom łącznie 47 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej, a na 40 piętrze wieżowca znajdzie się podniebny taras do wyłącznego użytku najemcy. Budynek wyposażony będzie w około 280 miejsc parkingowych, w tym z ładowarkami do samochodów elektrycznych, a także specjalny parking dla jednośladów elektrycznych z punktami do ładowania. Rowerzyści dostaną do użytku prawie 150 miejsc na rowery oraz szatnie z natryskami.

Wieżowiec zaprojektowany został przez uznaną holenderską pracownię architektoniczną UNStudio we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury PROJEKT. Planowany termin zakończenia budowy The Bridge to I kwartał 2025 roku.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Rafał Roguski, Senior Account Executive, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 73

Michał Nitychoruk, Communication Manager Ghelamco Poland
email: , tel. +48 600 210 304