BIURO PRASOWE

EMC, 16.05.2005

EMC PRZEDSTAWIA EMC INVISTA PLATFORMĘ DO WIRTUALIZACJI SIECIOWEJ PAMIĘCI MASOWEJ


Rozwiązanie klasy korporacyjnej oferuje najwyższy poziom wydajności, skalowalności i otwartości
NEW ORLEANS (EMC Technology Summit) 16 maja 2005 Firma EMC Corporation, światowy lider w dziedzinie przechowywania informacji i zarządzania danymi, przedstawiła EMC Invista , nowe rozwiązanie do wirtualizacji sieciowej pamięci masowej. Invista opiera się na nowatorskich technologiach i pomaga użytkownikom prowadzić niezakłóconą działalność, wyeliminować planowane przestoje oraz scentralizować i usprawnić zarządzanie pamięcią masową. Zintegrowane rozwiązanie sprzętowo-programowe oferuje wymienione korzyści dzięki prostemu, automatycznemu przenoszeniu, kopiowaniu i migrowaniu danych poprzez wiele warstw heterogenicznych macierzy pamięciowych. Invista to jeden z najważniejszych komponentów szerokiej gamy produktów EMC, które wspomagają strategie zarządzania cyklem życia informacji (ang. Information Lifecycle Management, ILM), obniżają łączny koszt eksploatacji i pozwalają czerpać dodatkowe korzyści biznesowe z operacji IT.

Wirtualizacja sieciowej pamięci masowej umożliwia tworzenie "woluminów wirtualnych" w sieci pamięciowej, co pozwala uzyskać dynamiczne środowisko, w którym fizyczne zasoby pamięciowe mogą być przenoszone oraz zmieniane szybko i bez zakłóceń. Invista grupuje rozproszone, fizyczne urządzenia pamięciowe we wspólną pulę logiczną. Użytkownicy mogą pobierać z tej puli różnorodne zasoby informacyjne i łatwo nimi zarządzać.

Zbudowana w oparciu o skalowalną architekturę "zewnątrzpasmową" (out-of-band architecture), Invista oferuje wszystkie zalety wirtualizacji sieciowej pamięci masowej, w tym poziom wydajności, niezawodności i integralności wymagany w korporacyjnych centrach danych. Invista stanowi fundament, na którym klienci mogą już dziś budować rozwiązania do wirtualizacji sieciowej pamięci masowej, a jednocześnie funkcjonuje jako platforma, która w przyszłości pozwoli na łatwe i ekonomiczne wdrażanie nowych funkcji wirtualizacyjnych.

EMC to jedyny duży producent, który opracował rozwiązanie do wirtualizacji sieciowej pamięci masowej przeznaczone do pracy na inteligentnych przełącznikach SAN, produkowanych przez trzy czołowe firmy. Invista wykorzystuje wyspecjalizowane funkcje inteligentnych przełączników do wykonywania podstawowych operacji wirtualizacyjnych.

Dzięki Invista klienci korporacyjni mogą zachować pełną wydajność i funkcjonalność fizycznych urządzeń pamięciowych, które są poddawane wirtualizacji. Firmy mogą zwirtualizować swoje heterogeniczne środowiska pamięciowe, nie zaprzestając korzystania z replikacji macierzowej ani z innych funkcji oprogramowania, działającego obecnie w ich systemach pamięciowych.

Mark Lewis, wiceprezes zarządu i główny dyrektor działu rozwoju w EMC Corporation, powiedział: "Piękno platformy EMC Invista kryje się w tym, że pozwala ona klientom wdrożyć wirtualizację pamięci masowej jako przezroczysty proces, który poszerza i uzupełnia istniejącą infrastrukturę, a jednocześnie zaspokaja bardzo konkretne potrzeby biznesowe, na przykład potrzebę ciągłości operacji. Klienci będą mogli wdrożyć ją w środowiskach EMC, IBM i Hitachi, jednocześnie wykorzystując cenne oprogramowanie zakupione do obsługi tych platform pamięciowych".

"Uważamy, że wirtualizacja sieciowej pamięci masowej jest kluczową technologią, która rozwiąże problemy takie jak niemożność zaplanowania przestojów, ograniczenia nieelastycznych infrastruktur pamięciowych oraz potrzeba uproszczenia zarządzania złożonymi środowiskami pamięci masowej dodał Lewis. Firma EMC opracowała architekturę, która jest całkowicie otwarta i bezstanowa. Z tej przyczyny EMC Invista eliminuje ograniczenia wydajności oraz kwestie integralności danych związane z innymi metodami wirtualizacyjnymi, a jej architektura jest dostosowana do najbardziej skomplikowanych i wymagających środowisk korporacyjnych".

Michael Goode, dyrektor ds. usług pamięciowych w Nielsen Media Research, powiedział: "EMC Invista oferuje nowatorskie podejście do wirtualizacji pamięci masowej. Łącząc się z istniejącą infrastrukturą Fibre Channel SAN, Invista może czerpać zasoby pamięciowe z wielu różnorodnych urządzeń, choć nie jest do nich bezpośrednio podłączona. Rozwiązanie to pozwala w pełni wykorzystać możliwości środowiska poprzez wyeliminowanie wysp pamięciowych i przezroczysty dostęp do niewykorzystanej pamięci, a jednocześnie jest na tyle elastyczne, że można je skalować w miarę wzrostu potrzeb firmy. Jednym z głównych powodów, dla których warto zainteresować się platformą Invista, jest możliwość przenoszenia danych i modyfikowania infrastruktury w sposób niezauważalny dla aplikacji i reszty systemów IT".

Arun Taneja, założyciel i analityk w firmie Taneja Group, powiedział: "Wierzymy, że wprowadzenie na rynek platformy Invista jest doniosłym wydarzeniem z punktu widzenia wirtualizacji pamięci masowej oraz przyszłości branży. Potwierdza to użyteczność wirtualizacji opartej na sieci i powinno ożywić branżę oraz zwrócić uwagę klientów na tę kategorię produktów. Naszym zdaniem firma EMC podeszła do wirtualizacji w bardzo praktyczny sposób, co powinno znaleźć oddźwięk u użytkowników. Invista pomoże zminimalizować planowe przestoje związane ze zmianami w heterogenicznej infrastrukturze pamięciowej i ułatwi pracochłonne zadania, takie jak przydzielanie pojemności, bez wymuszania radykalnych zmian w istniejących konfiguracjach sieci SAN".

Zapewnia bezzakłóceniową migrację, eliminuje powtarzalne czynności związane z zarządzaniem woluminami

Administratorzy pamięci masowej spędzają dziś 20 - 30% czasu, wykonując czynności związane z zarządzaniem woluminami. Prezentując zwirtualizowany widok woluminów scalających wiele heterogenicznych urządzeń pamięciowych, Invista pozwala organizacjom IT znacznie ograniczyć czas poświęcany tym zadaniom. Po wdrożeniu scentralizowanego, sieciowego zarządzania woluminami, użytkownicy platformy Invista uwalniają się od wielu powtarzalnych czynności, które są niezbędne we współczesnych środowiskach serwerowych.

Invista posiada funkcję dynamicznego przenoszenia voluminów pamięciowych, która pozwala administratorom przenosić je z jednego miejsca w drugie bez zakłócania pracy aplikacji nawet w sytuacjach, które zwykle wiążą się z przestojami, takich jak wdrażanie nowych wersji oprogramowania, odświeżanie technologii, przenoszenie danych w wielowarstwowych środowiskach heterogenicznych albo reagowanie na szybko zmieniające się wymagania dotyczące wydajności.

Lokalna replikacja sieciowa Invista zapewnia dodatkową elastyczność i możliwości wyboru. Firmy mogą, na przykład, tworzyć dodatkowe repliki danych funkcjonujące jako kopie zapasowe, hurtownie danych albo mające inne wtórne zastosowania. Ponieważ dane są powielane za pośrednictwem sieci pamięciowej, mogą być kopiowane do (i z) heterogenicznych oraz wielowarstwowych macierzy pamięci masowej.

Nowatorska architektura, otwarta i zintegrowana

Choć firma EMC uważa, że wirtualizacja obejmie całą infrastrukturę IT, z perspektywy klientów kluczowym czynnikiem jest również architektura. W przeciwieństwie do wewnątrzpasmowych architektur (in-band architecture) wirtualizacyjnych (opartych na wyspecjalizowanych urządzeniach lub macierzach), które wprowadzają "wąskie gardła", wykonując wszystkie operacje na ścieżce danych, Invista stosuje podejście zewnątrzpasmowe, w którym cała "inteligencja" mieści się w sieci pamięciowej. Pozwala to wyeliminować negatywny wpływ wirtualizacji na wydajność serwerów lub aplikacji.

Dzięki użyciu otwartych interfejsów programistycznych (API) klienci unikają przywiązania do sprzętu jednego producenta i są gotowi do wdrożenia przyszłego standardu Fabric Application Interface Standard (FAIS) API dla aplikacji sieciowych. Invista jest również zintegrowana z EMC ControlCenter , najlepszą w branży rodziną programów do zarządzania zasobami i urządzeniami pamięciowymi.

Ceny i dostępność

EMC zakończy testy beta platformy Invista w tym kwartale, a rozwiązanie dla przełączników Brocade i Cisco oznaczonych marką EMC Connectrix będzie ogólnie dostępne w trzecim kwartale 2005 roku. Przełączniki McDATA mają być obsługiwane na początku 2006 roku. Cena konfiguracji Invista zdolnej do wirtualizacji przynajmniej 64 terabajtów pamięci masowej, obejmująca cały sprzęt i oprogramowanie Invista, wynosi 225 000 dolarów, 30 procent mniej niż w przypadku podobnie skonfigurowanego rozwiązania firmy IBM.

Platforma Invista będzie najpierw implementowana w dużych środowiskach korporacyjnych, w których potrzeba niezakłóconego działania jest największa. W miarę upływu czasu i stabilizowania się standardów branżowych Invista będzie wdrażana w mniejszych środowiskach i dostępna u partnerów EMC biorących udział w programie Velocity.

EMC informacje
EMC Corporation (NYSE: EMC) to światowy lider w dziedzinie produktów, usług i rozwiązań związanych z przechowywaniem danych i zarządzaniem informacjami, dzięki którym firmy mogą uzyskać maksimum korzyści ze swoich danych najtaniej i na każdym etapie cyklu życia informacji. Informacje o produktach i usługach EMC można znaleźć pod adresem www.EMC.com.

EMC2, EMC i Connectrix to zastrzeżone znaki handlowe, a EMC ControlCenter i Invista to znaki handlowe firmy EMC Corporation. Wszystkie pozostałe znaki handlowe wymienione w tym dokumencie są własnością odpowiednich podmiotów.

Informacji mediom udziela:
Katarzyna Terej, Partner of Promotion
+ 48 (22) 858 74 58, + 48 602 214 353

Dodatkowe oświadczenia klientów, analityków i partnerów

Klienci

Steve McCaa jest architektem technicznym w Kroll Ontrack, firmie zależnej od Kroll Inc., która oferuje przedsiębiorstwom, firmom prawniczym i agencjom rządowym usługi wyszukiwania danych w mediach elektronicznych i papierowych, sądowe ekspertyzy komputerowe oraz odzyskiwanie danych. Jak twierdzi Steve: "Nasi klienci wymagają szybkiego i bezpiecznego dostępu do dokumentów i informacji procesowych. Kiedy niedawno dowiedzieliśmy się o platformie Invista, uświadomiliśmy sobie, że oparta na sieci wirtualizacja pamięci masowej zapewni nam elastyczność, skalowalność i mobilność danych, dzięki której będziemy mogli przenosić dane w ramach naszej infrastruktury oraz przydzielać pamięć na nieznaną z góry ilość informacji, aby spełnić specyficzne wymagania naszych klientów. Pozwoli to nam lepiej zarządzać centrami danych, a jednocześnie zagwarantuje klientom stały dostęp do krytycznych informacji".

Park Jong-Kwon, wicedyrektor KTF, jednej z największych firm komunikacyjnych w Korei, powiedział: "Przetestowaliśmy platformę wirtualizacyjną EMC Invista i uzyskaliśmy bardzo satysfakcjonujące wyniki. Naszym priorytetem jest oferowanie klientom najlepszych jakościowo produktów i usług. W naszych procesach biznesowych nie ma miejsca na przestoje związane ze zmianami w infrastrukturze. Uważamy, że Invista rozwiąże krytyczne problemy operacyjne, zapewniając bezzakłóceniową, dynamiczną migrację setek terabajtów danych przechowywanych w heterogenicznych systemach pamięciowych producentów takich jak EMC, HDS i HP".

Michael Passe, architekt pamięci masowej w centrum medycznym CareGroup/Beth Israel Deaconess, powiedział: "Jesteśmy przekonani, że funkcje prezentacji danych, takie jak migracja, powinny być realizowane na poziomie sieci pamięciowej. Podoba nam się to, że platformę EMC Invista można zintegrować z naszymi wysokowydajnymi przełącznikami Cisco bez zmniejszania wydajności aplikacji. Jesteśmy też bardzo zainteresowani możliwością niezakłóconej optymalizacji naszego środowiska, maksymalizacji wydajności, swobodnego przydzielania pojemności oraz zmiany konfiguracji w zależności od potrzeb biznesowych".

Carl Follstad, pracownik dużego uniwersytetu badawczego z Minnesoty, powiedział: "Wirtualizacja to kolejny niezbędny krok. EMC Invista zmierza we właściwym kierunku, integrując się z istniejącą infrastrukturą Cisco, umieszczając funkcje wirtualizacji w sieci pamięciowej i zapewniając wspólną magistralę dla urządzeń pamięci masowej. Invista pozwoli nam ograniczyć administrację sieci SAN, łatwiej przenosić dane, realokować "w locie" jednostki LUN i szybko reagować na zmieniające się wymagania. Planujemy wdrożyć tę technologię w przyszłości".

Analitycy

Charles King, główny analityk w Pund-IT, Inc., powiedział: "Platforma EMC Invista pokazuje, jakie korzyści mogą zaoferować klientom korporacyjnym producenci, którzy wykraczają poza utarte schematy. Nowe, oparte na sieci rozwiązanie wirtualizacyjne firmy EMC zapewnia elastyczny sposób zaspokojenia obecnych potrzeb firm i cechuje się skalowalnością oraz wydajnością, dzięki którym inwestycja pozostanie opłacalna w przyszłości. Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że Invista zyska opinię nieocenionego narzędzia do zarządzania heterogenicznymi infrastrukturami pamięci masowej".

William P. Hurley, starszy analityk w Enterprise Strategy Group, powiedział: "Platforma wirtualizacyjna EMC Invista obsługuje heterogeniczne produkty pamięciowe, spełniając życzenia klientów, którzy od dawna domagali się większej inteligencji w infrastrukturze SAN. Invista pozwala użytkownikom zastosować niezawodne funkcje zarządzania danymi i przenoszenia danych w obrębie infrastruktury SAN, zapewniając prostotę obsługi i rzeczywiste ograniczenie kosztów".

John Webster, starszy analityk i współwłaściciel firmy Data Mobility Group, powiedział: "Firma EMC od lat stara się umieszczać inteligencję pamięci masowej w najbardziej odpowiednich miejscach. Obecnie jednym z takich miejsc jest sieć pamięciowa. Ponadto Invista jest istotna pod tym względem, że demonstruje ruch firmy EMC w kierunku otwartej platformy oraz wirtualizacji opartej na standardzie FAIS komitetu INCITS".

David Hill, dyrektor naczelny Mesabi Group, powiedział: "Wprowadzając platformę Invista, która realizuje wirtualizację pamięci masowej na poziomie bloków, EMC potwierdza zasadność idei inteligentnych przełączników SAN. W szczególności Invista pozwala przedsiębiorstwom zachować istniejące aktywa, takie jak funkcje oprogramowania replikacyjnego, a jednocześnie wykonuje krytyczne operacje związane z obsługą pamięci masowej, na przykład efektywniejszą i bezzakłóceniową migrację woluminów. Ponadto Invista stanowi fundament inteligentnej sieci pamięciowej, której funkcje mogą być w przyszłości rozszerzane. Dzięki firmie EMC inteligencja pamięci masowej powraca do sieci".

Partnerzy

Tom Buiocchi, wiceprezes ds. globalnego marketingu w firmie Brocade, powiedział: "Menedżerowie korporacyjnych centrów danych wiedzą, że rozwiązanie wirtualizacyjne firm EMC i Brocade zapewni im odpowiednią wydajność i niezawodność. Ściśle współpracowaliśmy z EMC nad rozwiązaniem EMC Invista, aby zaspokoić popyt na zwiększenie wydajności centrów danych i zaoferować specjalistom IT najlepszą technologię do zarządzania złożonymi i heterogenicznymi środowiskami pamięciowymi".

Soni Jiandani, wiceprezes Cisco oraz dyrektor generalny działu przełączników klasy wyższej i biznesowych jednostek pamięci masowej, powiedział: "Rodzina przełączników SAN MDS 9000 oferuje zintegrowaną platformę dla EMC Invista, z zaawansowanymi funkcjami takimi jak standardowe, wirtualne sieci SAN oraz obsługa protokołów iSCSI i FCIP. Rozwiązanie Invista oparte na przełącznikach SAN firmy Cisco pomoże naszym wspólnym klientom zwiększyć elastyczność, uprościć administrację i zmniejszyć ogólny koszt zarządzania środowiskiem pamięci masowej. Ponadto praca włożona przez obie firmy w opracowanie standardu Fabric Application Interface Standard (FAIS) zapewni klientom większy wybór i elastyczność rozwiązań, które zaspokoją ich potrzeby teraz i w przyszłości".

Wayne Morris, starszy wiceprezes działu globalnej sprzedaży w McDATA, powiedział: "Z przyjemnością pracujemy z EMC nad funkcjami wirtualizacyjnymi, które da się zaadaptować do sieci naszych klientów. EMC Invista to bardzo wydajne rozwiązanie, dzięki któremu klienci będą mogli nadal korzystać z obecnych inwestycji. W połączeniu z platformą VSM firmy McDATA klienci zyskują bezpieczny, niezawodny i zgodny moduł procesora, który rezyduje poza obudową przełącznika, tak że integralność sieci nie zostaje naruszona, a w przełącznikach pozostaje wolne miejsce. Końcowy rezultat to wirtualizacja obejmująca wiele urządzeń i infrastruktur, cechująca się najwyższą w branży przepustowością i wydajnością".

***

Informacje o firmie EMC
EMC Corporation (NYSE: EMC) to światowy lider w dziedzinie produktów, usług i rozwiązań związanych z przechowywaniem danych i zarządzaniem informacją.
Produkty EMC pozwalają firmom na uzyskanie maksimum korzyści ze swoich danych - najtaniej i na każdym etapie cyklu życia informacji.
Firma jest największym na świecie dostawcą rozwiązań Enterprise Storage Solutions, czyli komputerowych systemów współdzielenia, zarządzania i ochrony danych, opartych o inteligentne macierze dyskowe EMC Symmetrix, CLARiiON, urządzenia sieciowe Connectrix, Celerra i Centera.
EMC konsekwentnie rozwija strategię ILM (Information Lifecycle Management), która polega na optymalizowaniu wykorzystania infrastruktury przy uwzględnieniu zmiany wartości przechowywanych informacji dla działalności firmy. Pozwala to na wyraźnie obniżenie całkowitego kosztu utrzymania systemów. Firma oferuje pełen pakiet rozwiązań umożliwiających realizację koncepcji ILM.
Dzięki przejęciu firm Legato, Documentum, VMware, Dantz oraz Smarts, firma EMC poszerzyła paletę produktów o zaawansowane rozwiązania technologiczne, niezbędne do budowy wszechstronnych rozwiązań składowania, archiwizacji i zarządzania informacją.
Więcej informacji na stronach www.emc.com i www.poland.emc.com.


Informacji mediom udziela:

Partner of Promotion
Monika Bębnowska,
Senior Account Executive
+ 48 (22) 858 74 58 w. 24


EMC, Symmetrix, CLARiiON i Smarts to zastrzeżone znaki towarowe, a Network, SecurWorld i UltraScale to znaki towarowe EMC i jej spółek zależnych. VMware to zastrzeżony znak towarowy VMware Inc. RSA to zastrzeżony znak towarowy RSA. Wszystkie inne znaki towarowe są własnością odpowiednich właścicieli.