BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 27.03.2022

Znamy zwycięzców Warszawskiego Półmaratonu Pokoju (16. Półmaraton Warszawski) – padły dwa rekordy imprezy!

Ustanowiono dwa rekordy imprezy w trakcie Warszawskiego Półmaratonu Pokoju (16. Półmaratonu Warszawskiego), zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Triumfatorem wśród panów został Emanuel Giniki GISAMODA z Tanzanii, pokonując dystans 21km 97m w 01:00:30, ustanawiając po ośmiu latach nowy rekord Półmaratonu Warszawskiego! Wśród pań triumfowała Etiopka Tiruye Mesfin AMAN z czasem 01:08:55.

Na drugiej pozycji wśród mężczyzn z 10-sekundową stratą do Tanzańczyka na mecie zameldował się Abel CHEBET z Ugandy, a trzeci na metę wbiegł Kenijczyk Josphat Kipchirchir TOO z czasem 01:01:46. Najlepszy z Polaków Mariusz GIŻYŃSKI zajął 10 miejsce.

(TOP 10) KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN PODCZAS Warszawskiego Półmaratonu Pokoju:

10. GIŻYŃSKI Mariusz (Polska) 01:08:17

Wśród pań triumfowała Etiopka Tiruye Mesfin AMAN z czasem 01:08:55, co jest rekordem imprezy wśród kobiet. Podium biegu uzupełniły Likina AMEBAW z Etiopii (01:09:01) oraz Kenijka Veronicah Njeri MAINA (01:09:49). Najlepsza z Polek Aleksandra BRZEZIŃSKA (01:12:11) zajęła 5 miejsce.

(TOP 10) KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET PODCZAS Warszawskiego Półmaratonu Pokoju: