BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 25.09.2011

John Sammy Kibet zwycięzcą 33. Maratonu Warszawskiego

Właśnie poznaliśmy nazwiska najlepszych zawodników 33. Maratonu Warszawskiego. Najszybszym maratończykiem okazał się John Sammy Kibet, który dystans 42,195 km pokonał w 2 godziny 8 minut 17 sekund. Na podium staną także: Mussau Mwanzia z czasem 2 godziny 13 minut 22 sekund oraz Mohammed Temam (2 godziny 13 minut 41 sekund).
Wśród kobiet triumfowała Svietlana Stanko, która pokonała trasę w czasie 2 godziny 31 minut 28 sekund. Za nią na mecie zameldowały się kolejno: Rael Jepyator z czasem
2 godziny 34 minuty 23 sekund oraz Olga Kalendarova-Ochal (2 godziny 37 minut
58 sekund).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.