BIURO PRASOWE

Ghelamco, 06.11.2020

Projekty Ghelamco znów docenione. The Warsaw HUB najlepszą inwestycją biurową, a Foksal 13/15 najlepszym projektem mieszkaniowym w Europie Środkowo-Wschodniej


Dwie flagowe inwestycje firmy Ghelamco zwyciężyły w kategoriach Office Project of the Year i Residential Project of the Year w jednym z najważniejszych konkursów branży nieruchomościowej w Europie Środkowo-Wschodniej.


Nagrody dla projektów Ghelamco zostały przyznane podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji EuropaProperty CEE Investment Awards. Choć 2020 rok upływa w cieniu pandemii, wyniki konkursu pokazują, że branża nie zwalnia tempa.

Międzynarodowe jury doceniło m.in. The Warsaw HUB – najbardziej innowacyjny projekt biurowy w Polsce, zrealizowany przez Ghelamco. Mieszczący się przy rondzie Daszyńskiego kompleks trzech wieżowców o powierzchni 113 tys. mkw. wyróżnia się nowoczesną architekturą, różnorodnością funkcji oraz zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami. Najemcy mają do dyspozycji m.in. dedykowaną aplikację z systemem operacyjnym do zarządzania biurem, nawigacji po budynku i trybem pandemii, a także antywirusowe rozwiązania, takie jak lampy UV do dezynfekcji wind, specjalny tryb działania klimatyzacji czy bezkontaktowe systemy dostępu do budynku. Inwestycja łączy w sobie wiele różnych funkcji i przestrzeni takich jak biura, coworkingi, hotele, restauracje, klub fitness i pasaż handlowo-usługowy.

Ghelamco po raz kolejny udowodniło, że nieruchomości komercyjne to niejedyna specjalizacja belgijskiego dewelopera. Wielokrotnie nagradzana, imponująca rewitalizacja dwóch kamienic Foksal 13/15 w centrum Warszawy została wyróżniona tytułem Residential Project of the Year. Ponad 120-letnie kamienice w sąsiedztwie Traktu Królewskiego zostały przywrócone do dawnej świetności i wzbogacone o luksusowe udogodnienia, takie jak strefa SPA, podziemny parking, sala fitness czy apartamenty gościnne, stając się jedną z najbardziej prestiżowych lokalizacji w kraju. Wnętrza budynków poddano drobiazgowej konserwacji i renowacji, przeprowadzono również bezprecedensową rekonstrukcję fasady kamienicy Foksal 13 z wykorzystaniem jedynego zachowanego zdjęcia.

– Cieszy nas, że otrzymaliśmy nagrody w dwóch tak różnych kategoriach. To pokazuje, że umacniamy pozycję lidera nie tylko na rynku biurowym, ale również w sektorze nieruchomości luksusowych. Przy The Warsaw HUB mieliśmy okazję stworzyć nową jakość środowiska pracy wprowadzając innowacyjne rozwiązania i technologie niestosowane wcześniej na polskim rynku. Z kolei rewitalizacja kamienic Foksal 13/15 była ogromnym wyzwaniem od strony technicznej i konserwatorskiej, które kosztowało nas wiele czasu i pracy. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasze wysiłki zostały docenione – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

 

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Marek Gnap, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982