BIURO PRASOWE

Kinga Pienińska , 18.10.2019

Krzysztof Piątek ambasadorem kampanii charytatywnej „Woda, która pomaga”


Krzysztof Piątek przyłączył się do charytatywnej kampanii „Woda, która Pomaga” organizowanej przez markę naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska. Jako ambasador akcji uczestniczy w działaniach, mających na celu finansową pomoc szpitalom dziecięcym w Polsce. Pierwszą pulę środków zebranych w ramach programu otrzymały już wybrane placówki w Bydgoszczy, Lublinie oraz Krakowie, gdzie Kinga Pienińska współfinansowała wymianę niezbędnej aparatury medycznej. W październiku do grona wspieranych szpitali dołączyło także Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Krzysztof Piątek, ambasador Kingi Pienińskiej, OSHEE oraz SONKO, postanowił włączyć się w kampanię charytatywną „Woda, która Pomaga”. Akcja zainicjowana pod koniec ubiegłego roku przez markę naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska, oprócz finansowego wsparcia dla wybranych szpitali dziecięcych w Polsce, ma na celu rozbudzanie chęci pomocy i upowszechnianie dobroczynności wśród społeczeństwa.

Kinga Pienińska pomaga w Krakowie

„Kampania Kingi Pienińskiej to przykład, jak proste może być pomaganie: wystarczy świadomy wybór wody mineralnej, by mieć wpływ na realną pomoc innym. Tak jak miało to miejsce tego lata w krakowskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym” – wyjaśnia Krzysztof Piątek przywołując sytuację, w której środki finansowe pochodzące z programu pomogły w wymianie zepsutego kriostatu.

Gdy w prokocimskiej placówce nieodwracalnej awarii uległo urządzenie niezbędne w procesie diagnozowania i leczenia dzieci z nowotworami oraz chorobami przewodu pokarmowego, to z pomocą środków pozyskanych w ramach kampanii charytatywnej „Woda, która pomaga” Kinga Pienińska mogła współfinansować zakup potrzebnego sprzętu.

„Zakup nowej aparatury dla szpitala w Krakowie był możliwy dzięki rzeszy konsumentów, których świadomy wybór Kingi Pienińskiej przełożył się na pomoc chorym dzieciom. Ta sytuacja pokazała, jakie znaczenie ma nawet niewielki gest jednostki w powodzeniu wielkiej sprawy” – zaznacza Kamila Rybikowska, rzecznik prasowy marki Kinga Pienińska.

„Woda, która pomaga” na Górnym Śląsku

Do tej pory w programie pomocy brały udział 3 placówki: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie i Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy. Właśnie tam powędrowała pierwsza pula pomocy uzyskana z 5% sprzedaży specjalnej linii wód Kinga Pienińska, sygnowanych symbolem akcji. Od października do grona szpitali wspieranych przez program „Woda, która pomaga” dołączyło także Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Rocznie jest tam hospitalizowanych ok. 17 tysięcy małych pacjentów, a personel udziela 60 tys. specjalistycznych porad w warunkach ambulatoryjnych.

***

Kontakt dla mediów:
Kamila Rybikowska
Biuro prasowe Kinga Pienińska
email:

***

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Supińska
Rzecznik Prasowy Kinga Pienińska
tel. Kom: 504 653 871
email:

O Kindze Pienińskiej:
Kinga Pienińska to naturalna woda mineralna klasy Premium, z ponad 100-letnią tradycją. Czerpana ze źródeł usytuowanych w otulinie Pienińskiego Parku Narodowego. W obrębie jednych z najczystszych gór Europy, o budowie geologicznej, działającej jak naturalny filtr. Z głębinowych źródeł Kinga Pienińska trafia wprost ze źródła do butelki, zachowując wszystkie walory stworzone przez naturę. Ze względu na swoją średnią mineralizację, skład oraz niskosodowość Kingę Pienińską może pić każdy konsument powyżej drugiego roku życia, bez ograniczeń zdrowotnych. Wyróżnia ją wyrazisty i orzeźwiający górski smak, za który woda otrzymała trzy złote gwiazdki Superior Taste Award 2014. To wyróżnienie przyznawane przez International Taste & Quality Institute w Brukseli – organizację, zrzeszającą niezależnych Szefów Kuchni i Sommelierów.