BIURO PRASOWE

Ghelamco, 07.11.2019

Foksal 13/15 najlepszym projektem mieszkaniowym, sprzedaż Warsaw Spire transakcją roku


Firma Ghelamco kolejny rok z rzędu została nagrodzona w konkursie branży nieruchomości CIJ Awards. Sprzedaż Warsaw Spire uznano za transakcję roku na rynku nieruchomości komercyjnych. Z kolei apartamenty Foksal 13/15 wyróżniono jako najlepszą inwestycję mieszkaniową w Polsce.

Gala rozdania nagród CIJ Awards 2019 odbyła się 6 listopada w słynnym warszawskim hotelu Raffles Europejski. Podczas uroczystości wyróżnione zostały najlepsze firmy i inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w 2019 roku. Przedstawiciele Ghelamco odebrali statuetki przyznane w dwóch kategoriach: Best Investment Transaction oraz Best Residential Development.

W Polsce jesteśmy znani głównie ze szklanych wieżowców i nowoczesnych budynków biurowych, za które otrzymaliśmy wiele wyróżnień w Polsce i na świecie. Tym bardziej cieszy mnie nagroda dla Foksal 13/15 i tytuł najlepszej inwestycji mieszkaniowej w Polsce – jest to w naszej dotychczasowej działalności pierwsze takie wyróżnienie. Tym bardziej cenne, że przyznane za projekt ze wszech miar wyjątkowy, który kosztował nas bardzo wiele pracy, ale też przyniósł mnóstwo satysfakcji – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

W ocenie ekspertów najlepszą inwestycją mieszkaniową 2019 roku były apartamenty Foksal 13/15. To szczególny projekt w portfolio Ghelamco i jeden z najbardziej niezwykłych w historii rewitalizacji zabytków w Polsce. W wyniku kompleksowej restauracji i częściowej rekonstrukcji dwóm ponad 120-letnim kamieniom w centrum Warszawy przywrócony został oryginalny wygląd fasad i wnętrz z końca XIX wieku. Obecnie jest to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w Polsce. Foksal 13/15 zapewni swoim mieszkańcom liczne komfortowe udogodnienia, m.in. strefę SPA, salę fitness, pokoje gościnne, podziemny parking, przestronne tarasy na dachu oraz usługi concierge. Obie rezydencje mieszczą łącznie 55 luksusowych apartamentów o powierzchni od 47 do 260 mkw.

Z kolei sfinalizowana w lipcu 2019 r. sprzedaż flagowego projektu Ghelamco, a zarazem najsłynniejszego polskiego biurowca, wieży Warsaw Spire, uznana została przez jury za najlepszą transakcję na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Liczący 49 kondygnacji i 65 tys. mkw. powierzchni biurowej obiekt został kupiony przez Immofinanz za kwotę 386 mln euro. Stroną sprzedającą były firmy Ghelamco Poland i Madison International Realty.

CiJ Awards to najstarszy konkurs na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Organizowany jest od 2001 r. przez magazyn Construction & Investment Journal.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982