BIURO PRASOWE

Ghelamco, 25.09.2019

Ghelamco wyróżnione statuetką Spotlight – Business Achievement of the Year w rankingu Book of Lists 2019/2020


Ghelamco nagrodzone w corocznym rankingu biznesowym „Book of Lists”. Kapituła Warsaw Business Journal doceniła dewelopera za rekordową transakcję na inwestycyjnym rynku biurowym oraz spektakularne transakcje najmu w 2019 r.


 W 24. edycji „Book of Lists” – największej publikacji o charakterze przewodnika po polskim biznesie, wydawanej przez kapitułę redakcji Warsaw Business Journal – firma Ghelamco Poland otrzymała wyróżnienie Spotlight – Business Achievement of the Year.

Spółka zawarła w 2019 roku rekordową transakcję na inwestycyjnym rynku biurowym sprzedając wespół z Madison International Realty wieżę Warsaw Spire za 386 milionów euro. Była to największa transakcja sprzedaży biurowca w tym roku w Polsce i równocześnie największa w historii warszawskiego rynku biurowego.

Ghelamco zostało również docenione za jedne z największych na rynku biurowym umów, jakie firma podpisała na wynajem powierzchni w swoich flagowych projektach powstających na warszawskiej Woli: blisko 20 tys. mkw. dla Warty w wieżowcu Warsaw UNIT oraz 18,5 tys. mkw. dla Getin Noble Bank w kompleksie The Warsaw HUB.

To dla nas wyjątkowy rok, pełen ciężkiej pracy i idących za nią sukcesów. W zaawansowanej budowie mamy aż 4 wysokościowce na warszawskiej Woli, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem najemców. Potwierdzeniem tego są spektakularne umowy, jakie zawarliśmy w tym roku i pierwszorzędne firmy, które przeniosą do tych budynków swoje siedziby. Cieszymy się, że nasze wysiłki i wyniki są zauważane i doceniane – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Ghelamco od kilku lat figuruje w prestiżowym rankingu „Book of Lists”. W 2015 r. flagowa inwestycja dewelopera, Warsaw Spire, znalazła się na pierwszym miejscu jako największy realizowany w tym czasie projekt biurowy w Polsce. W 2016 r. firma zdobyła tytuł Most Innovative Developer, a rok później została wyróżniona w kategorii Lifetime Achievement. W ubiegłym roku Ghelamco otrzymało tytuł Office Trendsetter of the Year za swój wkład w tworzenie na warszawskiej Woli nowego centrum biznesowego stolicy.

„Book of Lists 2019” to 24. edycja prestiżowej publikacji biznesowej, wydawanej przez redakcję Warsaw Business Journal. Opracowanie, tworzone od 1995 roku, zawiera rankingi oraz informacje finansowe i statystyczne na temat największych firm
z ponad 40 branż, w tym branży nieruchomości. Co roku podczas gali „Book of Lists” wręczane są certyfikaty i prestiżowe nagrody dla liderów poszczególnych rankingów oraz firm wyróżniających się na rynku.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982