BIURO PRASOWE

Ghelamco, 24.09.2019

Kolejny duży najem w The Warsaw HUB – blisko 4000 mkw. dla Elanco Animal Health


Nie słabnie zainteresowanie najemców kompleksem biznesowym The Warsaw HUB. Firma Elanco Animal Health, działająca w obszarze farmacji weterynaryjnej, ogłosiła utworzenie Elanco Solutions Center we flagowej inwestycji Ghelamco. Spółka zajmie w wieżowcu około 3700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.


 

 Elanco wybrało The Warsaw HUB na siedzibę swojego międzynarodowego Centrum Doskonałości, w którym funkcjonować będą kluczowe działy firmy w takich obszarach jak finanse, zasoby ludzkie czy IT, a w przyszłości również audyt, podatki, treasury, obsługa prawna i inne. Elanco Solutions Center będzie się znajdowało w wieży B kompleksu The Warsaw HUB i zajmie dwie i pół kondygnacji – łącznie około 3700 mkw. Umowa między najemcą a deweloperem, firmą Ghelamco, obejmuje okres 5 lat. Elanco planuje wprowadzić się do swojego biura w marcu 2020 roku.

The Warsaw HUB w pełni realizuje naszą wizję kreatywnej, probiznesowej przestrzeni, która łączy i daje szansę budowania współpracy między różnymi branżami. Cieszymy się, że marka Elanco poszerzy wachlarz naszych najemców o nowy sektor – ochrony zdrowia zwierząt – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Warszawa jest znakomitą lokalizacją do założenia naszego strategicznego, globalnego centrum dla kluczowych działań biznesowych. Wysoki poziom kapitału ludzkiego, dostępność umiejętności językowych oraz strategiczna lokalizacja Warszawy będą służyć klientom i pracownikom Elanco nie tylko w Europie, ale także w obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie i w Afryce – mówi Ahmer Murad, Senior Advisor w Elanco Solutions Center.

Ghelamco w transakcji doradzała firma JLL, która jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem powierzchni biurowej, handlowej i usługowej w The Warsaw HUB. Najemcę wspierała firma CBRE.

Elanco jest kolejnym przykładem dużej międzynarodowej firmy, która przeniesie swoją siedzibę do nowego warszawskiego hubu biurowego, jakim są okolice ronda Daszyńskiego. W ostatnich miesiącach w tej części Warszawy podpisano jedną z największych umów najmu w historii polskiego sektora biurowego. Potwierdza to niesłabnącą atrakcyjność inwestycyjną stolicy, a także bardzo dużą chłonność tutejszego rynku biur – mówi Anna Wysocka, dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych JLL.

Wsparcie dla Elanco w otwarciu nowego centrum biznesowego w Warszawie to dla nas wyjątkowo ciekawy projekt, gdzie włączone zostało kilka linii biznesowych CBRE. Kluczowe było oczywiście znalezienie i wybór odpowiedniej lokalizacji biura, która razem z atrakcyjnym środowiskiem pracy będzie dla naszego klienta efektywnym narzędziem w pozyskiwaniu pracowników – mówi Aleksander Hofmann, Associate Director, Zespół Wynajmu Powierzchni Biurowych, CBRE.

Elanco (NYSE: ELAN) jest globalną spółką działającą w obszarze farmacji weterynaryjnej, opracowującą produkty i usługi merytoryczne w zakresie profilaktyki i leczenia zwierząt hodowlanych oraz domowych w ponad 90 krajach. Firma jest obecna na rynku od 64 lat i od samego początku swojej działalności koncentruje się na innowacjach, które przyczyniają się do poprawy zdrowia zwierząt i przynoszą korzyści klientom, jednocześnie promując kulturę integracji i motywacji dla ponad 5800 pracowników firmy. Utworzenie Elanco Solutions Center w Polsce jest ważnym krokiem w kierunku przekształcenia się Elanco w pełni niezależną firmę działającą w obszarze farmacji weterynaryjnej. Od września 2018 roku spółka notowana jest na nowojorskiej giełdzie, a w marcu br. ostatecznie wyodrębniła się z Eli Lilly and Company, globalnego koncernu farmaceutycznego.

Elanco dołączyło do stale poszerzającego się grona najemców The Warsaw HUB, wśród których są już m.in.: Getin Noble Bank, Standard Chartered, The Heart Warsaw i GATX. W wieży A kompleksu będą się mieściły hotele Crowne Plaza i Holiday Inn Express. W grupie najemców z branży handlowo-usługowej są natomiast supermarket Biedronka, klub fitness Zdrofit, drogeria Rossmann oraz restauracje McDonald’s i Olimp.

O The Warsaw HUB

The Warsaw HUB to wielofunkcyjny kompleks wieżowców, który powstaje w najdynamiczniej rozwijającej się części Warszawy, przy rondzie Daszyńskiego na Woli. Będzie się składał z trzech budynków: 86-metrowego obiektu hotelowego oraz dwóch 130-metrowych wież biurowych, które połączy wspólne pięciokondygnacyjne podium. Nowoczesna architektura obiektu to dzieło renomowanej pracowni AMC Andrzeja Chołdzyńskiego, projektanta m.in. Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i centralnego odcinka II linii metra warszawskiego.

The Warsaw HUB jest najbardziej innowacyjnym projektem realizowanym obecnie przez Ghelamco Poland, wychodzącym daleko poza ramy zwykłego kompleksu biurowców. Charakter inwestycji opiera się na idei huba, czyli wielkiego węzła komunikacyjnego i funkcjonalnego. Kompleks połączy w sobie wszystkie funkcje niezbędne do działania nowoczesnego biznesu. Na powierzchni 113 tys. mkw. znajdą się najwyższej klasy przestrzenie biurowe i coworkingowe, centrum konferencyjne, hotele, lokale handlowo-usługowe, klub fitness oraz centrum współpracy startupów i korporacji.

Inwestycja zaoferuje swoim przyszłym najemcom liczne nowoczesne rozwiązania – m.in. dostęp do budynku i nawigację za pomocą smartfonu, system rozpoznawania samochodów w podziemnym parkingu czy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982