BIURO PRASOWE

Ghelamco, 14.08.2019

Sierpień pod znakiem kina letniego: „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”, „Morderstwo w Orient Expressie” i „Rio”


Co tydzień plac Europejski wypełniają tłumy miłośników sensów pod chmurką. Czym zaskoczy ich repertuar kina letniego w nadchodzących dniach? Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia, firmami Samsung i Adidas, zaprasza na dokument „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”, film kryminalny „Morderstwo w Orient Expressie” oraz animację „Rio”.


Przed nami trzy kolejne spotkania z dobrym kinem na placu Europejskim. Tym razem będziemy świadkami balansowania na granicy życia i śmierci podczas brawurowej wspinaczki wysokogórskiej, poszukiwania sprawcy zbrodni w społeczności pasażerów pociągu oraz... niezwykłej ptasiej wyprawy.

Już w środę (14 sierpnia) coś dla miłośników filmów dokumentalnych – „Free Solo: ekstremalna wspinaczka” w reżyserii Jimmy’ego China oraz Elizabeth Chai Vasarhelyi. Nagrodzony Oscarem obraz przedstawia brawurowy projekt Alexa Honnolda, który jest zarazem spełnieniem jego marzeń. Bohater postanawia wspiąć się bez zabezpieczenia na El Capitan – niemalże pionową skałę o wysokości 2300 metrów znajdującą się w dolinie Yosemite. Ekstremalna wspinaczka Alexa może go kosztować życie.

Czwartkowy (15 sierpnia) hit kinowy to „Morderstwo w Orient Expressie” – adaptacja powieści Agaty Christie pod tym samym tytułem. Reżyserem filmu, a jednocześnie odtwórcą głównej roli, jest Kenneth Branagh. Historia rozgrywa się w najsłynniejszym pociągu świata – Orient Expressie, w którym zamordowany zostaje amerykański milioner. Detektyw Hercules Poirot musi odnaleźć sprawcę, zanim ten upatrzy sobie kolejną ofiarę. Zadania nie ułatwiają pasażerowie popadający w nieustanne konflikty. Czy uda się wskazać winnego?

Na zakończenie tygodnia coś dla najmłodszych miłośników kina. Niedzielną (18 sierpnia) propozycją filmu animowanego jest „Rio” – zwariowana historia ptaka, który nie potrafi latać. Blu jest przedstawicielem wymierającego gatunku papug. Razem ze swoją właścicielką rusza w długą podróż do Brazylii, a dokładnie do Rio, gdzie ma poznać swoją przyszłą towarzyszkę życia Julię. W trakcie wyprawy poznaje nowych skrzydlatych przyjaciół, dzięki którym przełamuje swój strach i wzbija się w powietrze.

Organizatorem kina letniego na placu Europejskim jest Ghelamco Poland wraz z partnerami, firmami Samsung oraz Adidas. Wydarzenie objęło patronatem medialnym Radio Kolor.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny, a na widzów będzie czekać kilkaset wygodnych leżaków. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).

W czasie seansów można zakupić smakowite przekąski w którymś ze znajdujących się na placu food tracków (w czwartek lody i coś z procentami, w środę i niedzielę – szersza oferta gastronomiczna).

Kino letnie na placu Europejskim
Od 3 lipca do 1 września 2019
Środy i czwartki o godz. 20.00, niedziele o godz. 16.00
Wstęp wolny

Aktualne informacje i repertuar dla dorosłych:

https://www.facebook.com/events/2056599121115431/

Aktualne informacje i repertuar dla dzieci:

https://www.facebook.com/events/476851313073321/

REPERTUAR

Dokumenty – środy o godz. 20.00

14.08 Free Solo: ekstremalna wspinaczka
21.08 Heavy Water
28.08 Life, Animated

Hity kinowe – czwartki o godz. 20.00
15.08 Morderstwo w Orient Expressie
22.08 Drugi Hotel Marigold
29.08 Kształt wody

Filmy animowane – niedziele o godz. 16.00
18.08 Rio
25.08 Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów
01.09 Jaskiniowiec

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982