BIURO PRASOWE

Ghelamco, 05.08.2019

Sierpniowe wieczory z kinem letnim na placu Europejskim: „Mr. Gaga”, „The Square” i „Fernando”


Ostatni wakacyjny miesiąc to ostatnia szansa, aby spędzić czas z kinem letnim na najbardziej lubianym przez warszawiaków placu miejskim u stóp Warsaw Spire. W tym tygodniu Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia – firmami Samsung i Adidas – zaprasza na plac Europejski na trzy kolejne filmy: „Mr. Gaga”, „The Square”, a także „Fernando”.


Seanse filmowe na świeżym powietrzu to idealna okazja do tego, aby odpocząć od codziennych obowiązków i spędzić wieczór razem z przyjaciółmi, rodziną czy drugą połówką. Repertuar kina letniego na placu Europejskim składa się z trzech różnych propozycji: dokumentu, filmu fabularnego oraz animacji – każdy może więc znaleźć coś dla siebie.

Dokumentem, który będzie można zobaczyć w tę środę (7 sierpnia), jest „Mr. Gaga” w reżyserii Tomera Heymanna. Film przedstawia losy Ohada Naharina, słynnego choreografa i twórcy autorskiego języka tańca o nazwie GaGa. Bohater otwarcie opowiada o dzieciństwie, miłościach, służbie wojskowej, przeprowadzkach – i o swojej wielkiej pasji. Dokument zawiera materiały archiwalne oraz sceny z życia codziennego i pracy Naharina uchwycone na przestrzeni kilku lat.

W czwartkowy (8 sierpnia) wieczór na ekranie na placu Europejskim pojawi się kolejny hit kinowy – „The Square” w reżyserii Rubena Östlunda. Jego bohater Christian to szanowany dyrektor muzeum sztuki nowoczesnej. Jest przystojnym, rozwiedzionym mężczyzną, który ma władzę, karierę, pieniądze i piękne córki. W trakcie przygotowań do ważnej w jego karierze wystawy wdaje się w kolejny romans. Czy ten związek zrujnuje jego karierę i wizerunek?

Niedzielne (11 sierpnia) kino letnie zaprasza dużych i małych warszawiaków na film animowany „Fernando”. Bajka opowiada o losach przemiłego byczka, który ze względu na swój groźny wygląd zostaje zwerbowany do walk na madryckiej arenie. Fernando musi opuścić swój dom rodzinny i stać się wojownikiem. Niezadowolony z tego faktu bohater próbuje wrócić do bliskich z pomocą nowo poznanych przyjaciół.

Organizatorem kina letniego na placu Europejskim jest Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia, firmami Samsung oraz Adidas. Wydarzenie objęło patronatem medialnym Radio Kolor.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny, a na widzów będzie czekać kilkaset wygodnych leżaków. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).

Kino letnie na placu Europejskim
Od 3 lipca do 1 września 2019
Środy i czwartki o godz. 20.00, niedziele o godz. 16.00
Wstęp wolny

Aktualne informacje i repertuar dla dorosłych: https://www.facebook.com/events/2056599121115431/

Aktualne informacje i repertuar dla dzieci:
https://www.facebook.com/events/476851313073321/

REPERTUAR

Dokumenty – środy o godz. 20.00

07.08 Mr. Gaga
14.08 Free Solo: ekstremalna wspinaczka
21.08 Heavy Water
28.08 Life, Animated

Hity kinowe – czwartki o godz. 20.00
08.08 The Square
15.08 Morderstwo w Orient Expressie
22.08 Drugi Hotel Marigold
29.08 Kształt wody

Filmy animowane – niedziele o godz. 16.00

11.08 Fernando
18.08 Rio
25.08 Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów
01.09 Jaskiniowiec

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982