BIURO PRASOWE

Ghelamco, 23.07.2019

Filmowe wieczory na placu Europejskim: „McQueen”, „Baby Driver” i „Kaczki z gęsiej paczki”


Maraton filmowy na placu Europejskim wciąż trwa. Trzy kolejne lipcowe wieczory to trzy nowe propozycje: „McQueen”, „Baby Driver” i „Kaczki z gęsiej paczki”. Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia, firmami Samsung i Adidas, zaprasza na wspólny relaks z dobrym kinem w tle.


Kino letnie to już tradycja placu Europejskiego. Odbywa się ono od 2017 roku, a mimo to za każdym razem zaskakuje widzów swoim repertuarem. Seanse pod chmurką gromadzą miłośników filmowych doznań, którzy w zależności od dnia projekcji mogą obejrzeć: dokument (w środę), film fabularny (w czwartek) i animację (w niedzielę).

Propozycją środowego (24 lipca) filmu dokumentalnego jest „McQueen” w reżyserii Iana Bonhôte’a oraz Petera Ettedgui’a. Na dużym ekranie zostanie przedstawiona historia jednego z najwybitniejszych projektantów modowych na świecie Alexandra McQueena. Opowieść zaczyna się od pierwszych kroków młodego designera w branży i stopniowo ukazuje jego mniejsze i większe sukcesy w drodze na szczyt. Cała historia została złożona ze starannie wyselekcjonowanych, prywatnych nagrań artysty, a także wspomnień rodziny i współpracowników McQueena.

Już w czwartek (25 lipca) kolejny hit kinowy – „Baby Driver” w reżyserii Edgara Wrighta. Film opowiada o życiu nastolatka zwanego Baby, który jest uwikłany w działalność przestępczą. Młody kierowca utrzymuje się z udziału w napadach. Jego rolą w każdym skoku jest jak najszybsze zabranie całej ekipy z miejsca rozboju. W pewnym momencie bohater poznaje dziewczynę, dla której jest w stanie porzucić dotychczasowe zajęcie i zacząć żyć zgodnie z prawem. Okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Jego szef – przywódca mafii – powierza mu ostatnie zadanie. Czy uda mu się wyjść z tej sytuacji bez szwanku i żyć z dala od przestępczego światka?

Niedzielne kino letnie (28 lipca) zaprasza na „Kaczki z gęsiej paczki” – animację pełną przygód. Główny bohater bajki Benek jest beztroską gęsią, która nie przejmuje się niczym. Zamiast ćwiczyć przed wylotem do ciepłych krajów, woli zajmować się akrobacją. Doprowadza do wypadku, podczas którego rozbija stado kaczątek oraz doznaje kontuzji uniemożliwiającej mu podróż powietrzną. Bohater staje się ojcem dla dwóch pisklaków i razem z nimi rusza w wyprawę życia.

Organizatorem kina letniego na placu Europejskim jest Ghelamco Poland wraz z partnerami, firmami Samsung oraz Adidas. Wydarzenie objęło patronatem medialnym Radio Kolor.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny, a na widzów będzie czekać kilkaset wygodnych leżaków. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).

Kino letnie na placu Europejskim
Od 3 lipca do 1 września 2019
Środy i czwartki o godz. 20.00, niedziele o godz. 16.00
Wstęp wolny

Aktualne informacje i repertuar dla dorosłych:
https://www.facebook.com/events/2056599121115431/

Aktualne informacje i repertuar dla dzieci: 
https://www.facebook.com/events/476851313073321/

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982