BIURO PRASOWE

Bloober, 04.04.2019

Nowy wymiar strachu – nadchodzi ”Layers of Fear 2”


Poznaliśmy datę premiery kontynuacji kultowej gry ”Layers of Fear”. Fani produkcji studia Bloober Team, specjalizującego się w artystycznym horrorze psychologicznym, najpóźniej w czerwcu będą mogli ponownie zmierzyć się ze swoimi lękami i fobiami. Kilkunastominutowy gameplay „Layers of Fear 2” zaprezentowany został podczas targów PAX East w Bostonie.


 

”Layers of Fear” to gra doskonale znana fanom horroru psychologicznego na całym świecie. Twórcy z krakowskiego studia Bloober Team właśnie od niej rozpoczęli tworzenie autorskiego, unikalnego gatunku grozy, w którym gracza zachęca się do stawienia czoła własnym, często głęboko ukrytym fobiom i obsesjom. Historia artysty pogrążającego się w szaleństwie związanym z potrzebą ukończenia swego dzieła, pełna była inspiracji i odniesień do klasyków malarstwa. Zarówno klimat, jak i bogactwo symboliki „Layers of Fear” odnajdziemy w jej kontynuacji. Gra będzie dostępna na platformach PC, Playstation 4 i Xbox.    

Podczas PAX East 2019 w Bostonie, jednej z największych imprez gamingowych na świecie, przedstawiciele studia Bloober Team oraz amerykańskiego wydawcy Gun Media zaprezentowali trzynastominutowy gameplay „Layers of Fear 2”. Podobnie jak w pierwszej części, filarem rozgrywki będzie eksploracja klaustrofobicznych lokacji oraz głęboka, skłaniająca do przemyśleń fabuła. Zmagania urozmaicą liczne anomalie włącznie ze środowiskiem gry mogącym zmienić się wraz z każdym ruchem kamery, a poziom adrenaliny podniosą nam sceny z klasycznego kina grozy uzupełniające klimatem rozgrywkę. Przestrzenie będą kurczyć się i rozszerzać na naszych oczach, ze ścian wyłonią się przerażające postaci, skonfrontujemy się z rozmaitymi zjawami, przedmioty nagle zmieniać będą położenie a grozę wzmocni jeszcze przyprawiające o dreszcze udźwiękowienie.

W okresie powstawania „Layers of Fear 2” ukrywane było pod tajemniczą nazwą Project Méliès. Okazuje się, że nie bez przyczyny - Georges Méliès był francuskim iluzjonistą, reżyserem i karykaturzystą, nazywanym „Czarodziejem ekranu”, a to właśnie do historii kinematografii odwoływać się będzie fabuła najnowszego dzieła krakowskiego studia.

Z pewnością przed graczami, już tradycyjnie, postawiony zostanie istotny dylemat egzystencjalny, a decyzje, jakie podejmować będziemy w kolejnych etapach rozgrywki, skłonią nas do dokonania swoistej introspekcji. - W pierwszej części „Layers of Fear” wybierać musieliśmy pomiędzy pracą a rodziną, w cyberpunkowym >observerze_ twórcy pytali o granice naszego człowieczeństwa. Nikt nie wartościuje ani nie ocenia podejmowanych przez nas decyzji, ale każda z nich wiele mówi o tym, kim jesteśmy i czego boimy się w świecie rzeczywistym. „Layers of Fear 2” pełne będzie podobnych rozterek i refleksji – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.     

Layers of Fear 2” to trzeci tytuł niezależnego producenta gier z gatunku horroru psychologicznego z Krakowa. Bloober Team wciąż pracuję nad projektem |MEDIUM| oraz jeszcze niezapowiedzianą grą tworzoną we współpracy ze studiem Lionsgate.

***

Bloober Team S.A. – założone w 2008 roku w Krakowie polskie studio tworzące gry wideo.
Od 2011 roku notowane na NewConnect [BLO(BLOOBER)]. Twórca takich tytułów jak BRAWL, Layers of Fear czy >observer_. Studio w 2017 roku zostało laureatem „Paszportu Polityki” w dziedzinie „Kultura cyfrowa” oraz nagrody Digital Dragons 2018 w kategorii „Najlepsza polska gra 2017 roku” za >observer_. W skład spółki wchodzą: Bloober Team S.A. [ekspert w dziedzinie horrorów psychologicznych], Feardemic [globalny wydawca horrorów], oraz iFun4All S.A. [R&D i wydawca gier].

Bloober Team S.A. rozwija autorską technologię Catharsis 2.0, pozwalającą graczom w trakcie rozgrywki podejmować decyzje o charakterze moralnym. Na etapie tworzenia scenariuszy studio współpracuje z ośrodkami akademickimi i ekspertami w dziedzinie psychologii, psychiatrii i nauk społecznych. Projekty studia są często współfinansowane ze środków Unii Europejskiej i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Bloober Team S.A. jest wymieniane w gronie trzech najważniejszych twórców gier w konwencji horroru psychologicznego na świecie.

Biuro prasowe Bloober Team:
Rafał Basaj
Brand Manager/Producer
e-mail:
tel.: +48 668 363 056

Kuba Machaj
Account Executive
e-mail:
tel.: +48 512 165 725