BIURO PRASOWE

Ghelamco, 10.04.2019

Świętuj Dzień Ziemi na placu Europejskim!


Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi na placu Europejskim zaplanowano na niedzielę 14 kwietnia. Ghelamco Poland zaprasza wszystkich mieszkańców i gości stolicy na wyjątkowe spotkanie połączone z warsztatami ogrodniczymi oraz konkursem na najpiękniejszą aranżację donicy miejskiej.


 

Motywem przewodnim Dnia Ziemi 2019 jest ochrona zagrożonych gatunków. W jaki sposób można się do tego przyczynić? Przede wszystkim zachęcając do ograniczenia ilości produkowanych śmieci, które stanowią zagrożenie dla naturalnych ekosystemów. Warto też popularyzować wiedzę o zaletach diety roślinnej oraz szkodliwości stosowania pestycydów oraz herbicydów.

Wszyscy ogrodnicy amatorzy, którzy przybędą na warsztaty, będą mogli posłuchać wykładu o roślinach, otrzymać indywidualne porady oraz przejść krótki kurs rozpoznawania gatunków. Następnie każdy uczestnik samodzielnie zasieje nasiona i umieści je w przygotowanych przez organizatora doniczkach z makulatury. Każdy zestaw będzie dobrany tak, aby z łatwością można było uprawiać wysiane rośliny na balkonach i w ogródkach. Warsztaty zostaną dopasowane do każdej grupy wiekowej.

Na koniec odbędzie się konkurs polegający na przygotowaniu najpiękniejszej aranżacji donicy miejskiej. Obecni na placu uczestnicy wydarzenia zostaną podzieleni na kilka drużyn. Zadaniem każdej z nich będzie stworzenie donicy od podstaw, m.in. wykonanie drenażu, nasypanie podłoża, dobranie roślin oraz ich posadzenie. Oceniana będzie estetyka oraz technika.

Wysiane podczas warsztatów nasiona będzie można zabrać ze sobą do domu, a w ramach konkursu czekać będą niesamowite nagrody, m.in.: niepowtarzalny kosz z miksem kwiatów oraz wjazd na 41. piętro Warsaw Spire.

Tego dnia zostaną także uruchomione fontanny przy Warsaw Spire, a zatem sezon letni na placu Europejskim będzie można oficjalnie uznać za otwarty!

Dzień Ziemi na placu Europejskim

Niedziela (14 kwietnia), godz. 11-13, wstęp wolny

Aktualne informacje na temat wydarzenia: https://www.facebook.com/events/782559125446137/

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982