BIURO PRASOWE

Volkswagen, 25.02.2019

Aleksandra Podgórska 14. w Cyprus Sunshine Cup


 Zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zajęła 14 miejsce w klasyfikacji generalnej w Cyprus Sunshine Cup.


Podczas kolejnej etapówki Aleksandra Podgórska zajęła dobre czternaste miejsce. Przez kolejne cztery dni deszczowa pogoda nie ułatwiała zawodnikom rywalizacji na wymagających trasach.

Komentarz zawodniczki:

Aleksandra Podgórska – 14. miejsce w Cyprus Sunshine Cup

W trzy tygodnie trzy etapówki. Zaraz po zakończonych dwóch zawodach w Grecji poleciałam na Cypr by wystartować w Cyprus Sunshine Cup, który powinien nazywać się raczej Cyprus Rainy Cup. Pierwszego dnia miałam do przejechania bardzo specyficzną czasówkę na dystansie 13,8 km z 134 m przewyższenia. Zaczynała się zjazdem ze szczytu góry. Znaczna większość trasy to zjazdy po singletrackach, szutrowych drogach oraz przejazd po wąskich uliczkach miasta. Dodatkowo rywalizację utrudnił deszcz. Pierwszy etap zakończyłam na 16 pozycji. Dwa następne dni to maratony na dystansie 51 i 62 km, każdy z prawie 2000 m przewyższenia. Niestety oba przejechane w deszczu, a nawet w gradzie. Trasy maratonu bardzo mnie zaskoczyły, szczególnie pierwsza. Najpierw 20 kilometrów ciągłego podjazdu, a reszta to zjazd lub płaskie odcinki po szutrach, zakończone kilku kilometrowym podjazdem do mety. Zdecydowanie nie czuje się dobrze na takich rodzajach tras. Moje pozycje na mecie to 14 i 17 miejsce. Ostatni dzień to wyścig cross-country ukończony na 16 pozycji. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajęłam 14 pozycje.

Cieszę się, że ukończyłam te zawody bez przygód, cała i zdrowa. Teraz czas na zasłużony krótki odpoczynek w domu. A już w sobotę ruszam z dalszymi przygotowaniami do sezonu w, mam nadzieję, ciepłej Hiszpanii.

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.