BIURO PRASOWE

Movie Games, 27.02.2019

Kult Ekstazy powraca – Movie Games zapowiada nowy horror psychologiczny Lust from Beyond


26 lutego na platformie Steam została opublikowana strona gry Lust from Beyond – psychologicznego horroru od Movie Games. Tytuł osadzony jest w uniwersum Lust for Darkness, produkcji, która w 2018 roku, w niecałe dwa dni po premierze, dzięki świetnym wynikom sprzedażowym, zwróciła wszystkie koszty produkcji. Kontynuacja serii premierę będzie miała jeszcze w 2019 roku.


Lust from Beyond to horror psychologiczny z elementami erotyki i okultyzmu. Główny bohater, Victor Holloway to antykwariusz nękany niepokojącymi wizjami krainy pełnej rozkoszy i bólu. Poszukiwania źródła tych halucynacji doprowadzają go do Kultu Ekstazy, którego członkiem postanawia zostać. Zagłębiając się w struktury Kultu, główny bohater powoli zaczyna odczuwać deficyt satysfakcji płynącej z ziemskich uciech. Skupiając się na urzekających wizjach, Victor odnajduje w sobie dar, który pozwala mu wraz z innymi kultystami podjąć próbę dostania się do Lusst’ghaa - Krainy Rozkoszy, znajdującej się poza granicami rzeczywistości.

Lust from Beyond to krok dalej w każdej kwestii - zarówno produkcyjnej, jak i koncepcyjnej. Podczas tworzenia części pierwszej byliśmy młodym i niedoświadczonym zespołem developerskim. Teraz, poza szczerą pasją, jesteśmy wyposażeni w umiejętności rzemieślnicze. Dzięki unikatowemu połączeniu zdolności artystycznych z technicznymi, wierzymy że możemy zaskoczyć graczy na nowe sposoby. Lust from Beyond ma być wycieczką w bluźnierczy świat, który wywoła w nas jednocześnie fascynację i strach – mówi Michał Ciastoń, założyciel studia Movie Games Lunarium. – Wydając Lust for Darkness, zaintrygowaliśmy graczy wyjątkowym połączeniem artyzmu, erotyki i horroru. Grzechem byłoby nie wznieść tego na nowy poziom.

Horror Lust for Darkness w 2018 roku zadebiutował na Kickstarterze, gdzie osiągnął ponad 600% założonego celu. Dodatkowo, dzięki swojej kontrowersyjnej tematyce i ciekawej historii przykuł uwagę mediów na całym świecie, a w konsekwencji osiągnął imponujące wyniki sprzedażowe.

- Produkcja Lust for Darkness to idealny przykład realizacji strategii Movie Games. Chcemy aby każdy produkowany tytuł, wydana gra, niosła ze sobą korzyści na kilku płaszczyznach. Priorytetem jest sukces finansowy, który w przypadku Lust For Darkness zdecydowanie został osiągnięty. Jednak na równi z sukcesem jednej produkcji stoi długoterminowy rozwój zespołu i jego gotowość do tworzenia coraz większych gier. Ten rozwój właśnie, którego istotną rolę potwierdzają wyniki sprzedażowe, stanowi kluczową część DNA Movie Games S.A. – mówi Mateusz Wcześniak, Prezes i Współzałożyciel Movie Games. – Zapał i ambicja Movie Games Lunarium, wspierane i rozwijane podczas naszej współpracy, pozwalają nam dzisiaj powiedzieć, że tak znaczący wzrost jakości pomiędzy pierwszym, a kolejnym tytułem stanowi właśnie nasz największy sukces.

Lust from Beyond zostało zaprezentowane na platformie Steam. Premiera gry przewidywana jest jeszcze na rok 2019.

Link do strony na platformie STEAM:

https://store.steampowered.com/app/1035120/Lust_from_Beyond/

***

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od ćwierćwiecza związanego z gamingiem i mediami, oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego rynku gier komputerowych, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia ponad sto osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie.

Biuro Prasowe Movie Games:
Dominika Szot
tel. (+48) 534 206 319
e-mail: