BIURO PRASOWE

Movie Games, 14.02.2019

Debiut najwyższych lotów - Plane Mechanic Simulator od Movie Games na 5-tym miejscu Globalnej Listy Bestsellerów STEAM!


Najnowsza produkcja Movie Games – Plane Mechanic Simulator, miała premierę 13 lutego na platformie STEAM. Gra została przyjęta entuzjastycznie przez społeczność graczy, otrzymując wysoki poziom ocen na platformie Steam – ponad 75%, i zbierając wiele pozytywnych recenzji od mediów na całym świecie. Tytuł zadebiutował na niezwykle wysokim, 5. miejscu Globalnej Listy Bestsellerów STEAM. A 12 godzin po premierze wciąż utrzymuje się na jej pierwszej stronie!


Plane Mechanic Simulator to symulator mechanika samolotów angielskich sił powietrznej – Royal Air Force. Akcja gry ma miejsce w czasach Bitwy o Anglię. Zadaniem gracza jest naprawa i utrzymanie na najwyższym mechanicznym poziomie legendarnych maszyn lotniczych: Supermarine Spitfire Mk.1, De Havilland Tiger Moth i De Havilland Mosquito. Samoloty odtworzone są z najwyższą precyzją, umożliwiając graczowi interakcję z ponad 800 elementami do naprawy i rozbiórki. Wcielając się w rolę członka ekipy naziemnej, mamy do dyspozycji tryb klasyczny i tryb misji, w którym zostajemy przypisani do jednego z pilotów, stając się tym samym współodpowiedzialnym za jego sukcesy i porażki.

W obliczu ogromnego zainteresowania rynku gatunkiem symulatorów, Plane Mechanic Simulator świetnie wpisał się w oczekiwania społeczności fanów. Wysoka jakość wykonania, precyzyjne odtworzenie prawdziwych samolotów, różnorodne mechaniki – wszystkie te czynniki sprawiły, że gracze zyskali rozrywkę na wiele godzin, a w konsekwencji docenili naszą produkcję, co potwierdzają wysokie oceny na platformie Steam, przychylne komentarze klientów i pochwały ze strony youtuberów i mediów. – mówi Mateusz Wcześniak, Prezes i współtwórca Movie Games.

Gra Plane Mechanic Simulator dostępna jest na platformie Steam w wersji Early Access (eng. Wczesnego Dostępu). Sugeruje to, iż produkcja będzie rozwijana i wzbogacana na przestrzeni czasu o nowe elementy, odpowiadające potrzebom graczy. Przed grą więc jeszcze finalna premiera, w jej pełnym kształcie.

Link do gry na platformie STEAM:

https://store.steampowered.com/app/803980/Plane_Mechanic_Simulator/

***

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od ćwierćwiecza związanego z gamingiem i mediami, oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego rynku gier komputerowych, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia ponad sto osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie.

Biuro Prasowe Movie Games:
Dominika Szot
tel. (+48) 534 206 319
e-mail: