BIURO PRASOWE

Movie Games, 22.01.2019

Movie Games nawiązuje współpracę z Hydra Games – nowym studiem na rynku gier wideo


Grono polskich twórców gier wideo powiększyło się o nową postać – studio Hydra Games z siedzibą w Warszawie. Spółka produkować będzie gry poruszające tematykę problemów społecznych. Jej produkcje dostępne będą na PC, Nintendo Switch, PlayStation i Xbox.


 

Na stronie Spółki możemy przeczytać, iż produkcje studia dotykają problemów społecznych – wojny, uzależnień, przemocy. Problemów, które wydają się marginalne, dotyczą jedynie nielicznych. Jednak w momencie, gdy ignorowane będą zbyt długo, sięgają po niewinne ofiary, siejąc spustoszenie w miejscach, gdzie nikt nie spodziewał się ich działania.

Rynek gier wideo charakteryzuje się przystępnością i niskim progiem wejścia, co jednocześnie tworzy ryzyko jego przepełnienia i wysokiej konkurencyjności. Aby osiągnąć faktyczny sukces, należy zidentyfikować niszę, której zapełnienie pozwoli na wyróżnienie się spośród innych. Taką niszą dla Hydra Games są projekty poruszające tematykę problemów społecznych – mówi Dominika Szot, Prezes Hydra Games.

Strategia Spółki zakłada nie tylko wyróżnienie się tematyką produkcji, lecz również zdobycie fanów zarówno pośród graczy komputerowych, jak i konsolowych. Spółka planuje produkcję gier na PC, Nintendo Switch, PlayStation i Xbox. Aby zadbać o jakość, zarówno technologiczną jak i estetyczno-fabularną, swoich produkcji, Spółka zapowiada wewnętrzne portowanie tytułów na konsole w celu zachowania najwyższych standardów produktu i dostosowania go do potrzeb konkretnych platform.

Hydra Games dokonała zakupu modułów od Movie Games S.A., Spółki notowanej na rynku NewConnect. Movie Games ma w swoim portfolio liczne, pozytywnie odebrane tytuły na PC i Nintendo Switch, jak również świetnie zapowiadające się produkcje wykonywane m.in. na licencji Discovery Channel Alaskan Truck Simulator czy Mythbusters, a także spotykający się z entuzjastycznym odbiorem horror The Beast Inside.

- Współpraca z Hydra Games daje nam możliwość uzyskania partnera, który rozumie naszą filozofię i prezentuje wysoki poziom działań, które pozwalają nam wierzyć, iż tytuły wyprodukowane przez Hydra Games zaprezentują najwyższą jakość. Dzięki skupieniu Hydra Games na określonej tematyce produkcji, mamy pewność, że powierzone im tytuły zostaną w pełni przeanalizowane i zrozumiane, a w konsekwencji zaprezentują najwyższą jakość i przemyślaną rozgrywkę. – mówi Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games.

Jeszcze w 2019 roku Spółka planuje wydać trzy tytuły pod własnym szyldem, jednak na tym etapie nie zdradza więcej szczegółów.

Strona internetowa Hydra Games: hydragames.pl

 

***

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od ćwierćwiecza związanego z gamingiem i mediami, oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego rynku gier komputerowych, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia ponad sto osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie.

Biuro Prasowe Movie Games:
Dominika Szot
tel. (+48) 534 206 319
e-mail: